Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība līdzšinējo partneri izsludina par uzvarētāju juridisko pakalpojumu iepirkumā 17

Jelgavas novada pašvaldības iepirkumu komisija iepirkumā "Par juridisko pakalpojumu sniegšanu Jelgavas novada pašvaldības vajadzībām" izsludinājusi jaunu rezultātu, ar jaunu pamatojumu nosakot, ka par partneri izraudzīta līdzšinējā sadarbības partnere - SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", kuras uzvaru konkursā iepriekš sūdzībās apstrīdēja konkurenti.

Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūru LETA informēja, ka saistībā ar iepriekšējo Iepirkumu uzraudzības biroja (IUB) lēmumu, kas, norādot uz iepirkuma pretendentu pamatotu sūdzību, liedza slēgt līgumu ar SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", Jelgavas novada pašvaldībai tika uzdots divdesmit darbdienu laikā atkārtoti izvērtēt iepirkumā iesniegtos piedāvājumus un pieņemt lēmumu, nosūtot paziņojumu IUB un visiem pretendentiem, vienlaikus nosūtot IUB visu informāciju attiecībā uz lēmuma pieņemšanu un komisijas konstatēto pārkāpumu novēršanu.

Izpildot IUB prasīto, Jelgavas novada pašvaldības iepirkumu komisija atkārtoti izvērtēja visu pretendentu iesniegtos piedāvājumus un šonedēļ pieņēma lēmumu slēgt iepirkuma līgumu ar to pašu pretendentu - "Lagzdiņa un Jēgera juridisko biroju", informēja Kaņepone.

Pašvaldības pārstāve skaidroja, ka lēmums esot publicēts IUB, taču, kā IUB publiskajā datubāzē pārliecinājās aģentūra LETA, publicēts ir tikai paziņojums par lēmuma esamību, taču pats lēmums vai paziņojums publiski nav pieejams ar IUB atsauci par to, ka "pasūtītājs nepiekrīt šī paziņojuma publicēšanai".

Kā ziņots, saistībā ar šo iepirkumu Jelgavas novada domes deputāts Kārlis Rimša ("Reģionu alianse") 29.decembrī bija atkārtoti rosinājis domi atcelt šādu iepirkumu vispār un veidot pašvaldības struktūrā juristu nodaļu, taču pats vēlāk atsauca savu ierosinājumu. Pirms tam IUB šajā iepirkumā bija vairākkārt aizliedzis slēgt līgumu ar iepirkuma uzvarētāju pamatotu sūdzību dēļ, liecina IUB arhīva informācija.

Pavisam šajā iepirkumā piedāvājumus bija iesnieguši seši pretendenti - Aldis Dreiblathens, SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", zvērinātu advokātu birojs "Kvēps un partneri", "KPMG Zvērinātu advokātu birojs", SIA "Deloitte Latvia" un SIA "ĀDK Konsultācijas".

Sākotnēji par uzvarētāju tika pasludināts līdzšinējais šādu pakalpojumu sniedzējs - SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs", bet vēlāk IUB izskatīja Alda Dreiblathena, zvērinātu advokātu biroja "Kvēps un partneri" un SIA "ĀDK konsultācijas" iesniegumus, par kuriem atzina, ka Alda Dreiblathena iesniegums par pašvaldības rīkoto iepirkumu ir pamatots, savukārt zvērinātu advokātu biroja "Kvēps un partneri" un SIA "ĀDK Konsultācijas" iesniegumi ir daļēji pamatoti.

Iesniegumu izvērtēšanā IUB iesniegumu izskatīšanas komisija atzina, ka pašvaldības iepirkuma komisija piedāvājumu vērtēšanas gaitā ir pārkāpusi vienlīdzīgu un taisnīgu attieksmi pret pretendentiem un nepamatoti izslēgusi sūdzības iesniedzējus no turpmākās dalības iepirkumā, līdz ar to atsevišķas sūdzības šajā jautājumā atzinusi par pamatotām, liecina IUB informācija.

"Izvērtējot iepirkuma komisijas rīcību, piedāvājumu vērtēšanas gaitā nosūtot visiem pretendentiem vēstules ar lūgumu aizpildīt uzziņas formu, detalizēti atšifrējot darbiniekus un to pieredzes ilgumu katrā tehniskajā specifikācijā ietvertajā jomā, iesniegumu izskatīšanas komisija uzskata, ka šāda rīcība nav atbilstoša Publisko iepirkumu likuma mērķim par vienlīdzīgas un taisnīgas attieksmes nodrošināšanu pret pretendentiem. Tādā veidā iepirkuma komisija faktiski ļauj pretendentiem papildināt to piedāvājumus pēc piedāvājumu iesniegšanas termiņa beigām, sniedzot tādu informāciju, kas no sākotnējā piedāvājuma neizriet. Iesniegumu izskatīšanas komisija norāda, ka nav pamata lūgt papildināt tādu informāciju, kas faktiski bija jau jāiesniedz piedāvājumā, lai saņemtu papildu punktus," teikts IUB iepriekšējā atzinumā.

Un arī saistībā ar tādu pieeju IUB iesniegumu izskatīšanas komisija atzina, ka pašvaldības iepirkuma komisija ir pārkāpusi vienlīdzīgas un taisnīgas attieksmes principu piedāvājumu vērtēšanā pieredzes apakškritērijā.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija uzskata, ka pašvaldības iepirkuma komisijas attieksme, izvērtējot SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs" piedāvājumu, nav bijusi vienlīdzīga un taisnīga pret citu piedāvājumiem un šai SIA bijis nepamatoti augsts vērtējums līdzīgu pazīmju gadījumos.

IUB konstatēts - SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs" aprakstā ir norādīts, ka pakalpojumus sniegs tieši minētie divi speciālisti, līdz ar to likumsakarīgs ir pieņēmums, ka finanšu piedāvājumā norādītais 498 darba stundu skaits attiecas uz abu minēto speciālistu plānoto darba ieguldījumu. Tā kā saskaņā ar Darba likumu šādu stundu skaitu vidēji mēnesī nav iespējams tiesiski veikt, iesniegumu izskatīšanas komisija atbalstījusi sūdzības iesniedzēja secinājumu, ka, piemēram, pastāv risks par darba tiesību pārkāpumiem līguma izpildē.

Citviet aizrādīts, ka pret SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs" nepamatoti piemērota cita interpretācija un pieļauta piedāvājumā nenosauktu apakšuzņēmēju darbinieku iesaistes iespējamība, ar to pārkāpjot vienlīdzīgas attieksmes principu pret pretendentiem.

IUB iesniegumu izskatīšanas komisija iepriekš secināja, ka Jelgavas novada pašvaldības iepirkuma komisija ir pieļāvusi iepirkuma procedūras pārkāpumus, kas varēja ietekmēt lēmumu par iepirkuma līguma slēgšanas tiesību piešķiršanu, un pieļautie pārkāpumi ir novēršami, veicot atkārtotu iepirkumā iesniegto piedāvājumu vērtēšanu.

Kā liecina aģentūras LETA arhīva informācija, šī nav pirmā reize, kad apstrīd Jelgavas novada iepirkumu juridisko pakalpojumu sniegšanai ar aizdomām par nolikuma pielāgošanu vai nevienādu attieksmi pret pretendentiem, kā rezultātā uzvar bijušo pašvaldības juristu Alda Jēgera un Dzintara Lagzdiņa dibinātā firma SIA "Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs".

Vēl šā gada martā Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) tika vērtēta sūdzība par iepirkumu juridisko pakalpojumu sniegšanai Jelgavas novada pašvaldības vajadzībām, kad sūdzību iesniedzis zvērinātu advokātu birojs VARUL.

Saistītais raksts: Jelgavas novadam problēmas ar juridisko pakalpojumu iepirkumu

Foto no "Ziņu" arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 17

.

Pagajusa gada citats:Praksi atteikties no diviem štata juristiem Jelgavas novads ieviesa pirms pieciem gadiem. Toreiz pašvaldība uzsvēra, ka ar ārpakalpojumā nolīgtu juristu firmu ietaupīs budžeta līdzekļus. Taču realitātē iepirkumā, kas nebija izsludināts publiski, uzvarēja neilgi pirms tam dibinātā SIA «Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs». Firma bija vienīgā pretendente ar gandrīz 400 tūkstošu eiro piedāvājumu. Līdz tam pašvaldība algoja tos pašus juristus – Aldi Jēgeru un Dzintaru Lagzdiņu. Mēnesī viņu algām tērēja ap 2300 eiro. Taču kopš konkursa noslēguma novads viņiem nu jau kā komersantiem ik mēnesi pārskaita jau teju 8000 eiro.

pirms 3 gadiem, 2016.01.11 16:10

temīda

Ko tu kungam padarīsi - visi bezspēcīgi, ka kungs lems tā būs! Amēn!

pirms 3 gadiem, 2016.01.11 16:18

Novada pašvaldībai

Jūs tiešām tur esat "piesmirduši"....

pirms 3 gadiem, 2016.01.11 16:49

Kārlis Rimša - Jelgavas novada domes deputāts

Šāda īpatnēju juridiskā pakalpojuma veidu, kad juristi, kā privātfirma, sniedz pakalpojumus pašvaldībai, neesmu atradis nevienā no četrdesmit sešām līdzīgām, pēc iedzīvotāju skaita, pašvaldībām. Visās ir juridiskās nodaļas. Juristi ir pašvaldību darbinieki ar visiem no tā izrietošiem pienākumiem, tiesībām un atbildību. Kādas tiesības, pienākumi un kāda atbildība tiek piedāvāta iepirkuma uzvarētājam - katrs pats var pārliecināties Jelgavas novada mājas lapā, sadaļā ,,Iepirkumi,,(JNP 2015/36). Uzskatu, ka nav normāla situācija, kad visa pašvaldības informācija atrodas vienas privātas firmas rīcībā. Manu priekšlikumu atcelt izsludināto juridiskā pakalpojuma iepirkumu 2015.gada 29.aprīļa domes sēdē un atkārtoto priekšlikumu 2015.gada 22.decembra apvienoto komiteju sēdē ar balsu vairākumu noraidīja.

pirms 3 gadiem, 2016.01.11 19:22

Kārlis Rimša - Jelgavas novada domes deputāts

No 2015.gada marta līdz 2015. Gada17.novembrim citai juridiskai firmai ,,Jāņa Kārkliņa juridiskais birojs,, par palīdzību, lai iepirkums būtu veiksmīgs, jau ir, manuprāt pilnīgi bezjēdzīgi, iztērēti 14556 (četrpadsmit tūkstoši pieci simti piecdesmit seši) EUR Jelgavas novada nodokļu maksātāju naudas, bet rezultātu vēl neredz

pirms 3 gadiem, 2016.01.11 19:24

Kārlis Rimša - Jelgavas novada domes deputāts

Iesaku vēlētājiem pajautāt saviem deputātiem, vai viņi zin par šādiem tēriņiem un vai atbalsta tos.
P.S. Zināšanai – vidējās viena jurista izmaksa Valsts prezidenta kancelejā apm.2000 pirms nodokļu nomaksas.

pirms 3 gadiem, 2016.01.11 19:48

Štirlics

Diez, vai prezidenta kancelejā jārisina tik sarežģītas un riskantas lietas, tāpēc arī samaksa mazāka.

pirms 3 gadiem, 2016.01.13 08:17

Kārlis Rimša - Jelgavas novada domes deputāts

Visticamāk arī pašreizējais Jelgavas novada pašvaldības iepirkumu komisijas lēmums piešķirot uzvaru iepirkumā SIA ,,Lagzdiņa un Jēgera juridiskajam birojam,, (piedāvātai pakalpojums par apm. 10000 EUR mēnesī) tiks apstrīdēts. Turpināsim barot J.Kārkliņa firmu par neprognezējami ilgu ekspertu pakalpojumu sniegšanu novada iepirkumu komisijai, jo līdzšinējie trīs līgumi ar J.Kārkliņu nav vērsti uz rezultātu, bet gan tiek dāsni maksāts par darbošanos.

pirms 3 gadiem, 2016.01.11 19:51

alleluja

augstas raudzes profesionāļi, kurus noteikti ieteiktu Ušaka vadītājai pašvaldībai, kā arī Lietuvas Ukru un žagares pašvaldībai - līdz pat šauļiem!!!

Tikai pateicoties Plaukonim- rajons zied un plaukst, noteikti izcīnīs ceļojošo sarkano karogu un veiksmīgi uzņems moru zemes bēgļus 0 un viss, pateicoties tām 8 štuku naudiņām mēnesī, ko saņem juridiskie korifeji un Plaukoņa korifani.

Kašpirovskienes baznīcai piekārs pusmēnesi torņa galā, pieaicinās vilces zilos - tējas namiņā sarīkos straptautisku juridisku simpoziumu - par tiesību normu piemērošanu europejiešu čuhņā.

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 08:24

Jautājums no vēlētāja

Cien. deputāti!Kāpēc domes sēdēs par jebkuru,arī saimnieciskās darbības jautājumu atbild tikai jurists Laģzdiņš?(pam. domes sēdes audioieraksti),vai Jūs esat devuši viņam pilnvaras to darīt,vai paši aiz sava slinkuma neesiet spējīgi lemt par novada darbību un attīstību?Vai novada izpilddirektors tikai saņem algu un nodarbojas ar citām blakus lietām,nevis darbu,kas domāts,lai iedzīvotāji justu kaut nelielus uzlabojumus pēc reģionālās reformas???Ko dara pagastu pārvaldnieki-vai tikai kā viens otrs risina personīgā biznesa jautājumus,kas saistīti ar viesu māju uzturēšanu,ar darbu savā z/s-bā,ar darbu vīram piederošā biznesā,ar pilnas slodzes darbu citā iestādē,ar sievas biznesa lietām...cik ir to,kas godprātīgi nostrādā iedzīvotāju labā?!!Gribas teikt vienu zivs pūst no galvas un tie esat Jūs deputāti,kuri saņem algas(un ne mazas) no mūsu nodokļu maksātāju naudas

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 10:25

atbalstītāja

Nožēlojami ir tas, ka deputāti neatbalsta Kārļa Rimšas ierosinājumus, kau gan argumenti ir pārliecinoši. Visi baidās pacelt galvu, baidās par sekām, baidās no represijām. Savu "silto vietiņu" ar neviens negrib zaudēt. Nu ko, muižnieku laiki Latvijā ir atgriezušies! Laiks to atzīt!

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 10:56

Tas pats Jānis

Mītavā muižnieku laiki nekad nebeidzās - no brīvlatvijas, caur padomijai un tagad eiropijā... Skumji...

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 13:24

s

pēc muižnieki laikiem nāca sarkano laiki, ka tik tā vēsture neatkārtojas....

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 16:31

taku

Te jau pat Jelgavas poliklīnikas bijusī dāma varētu pamācīties, kā jāšiverē... Orvela 1984... visi zinām, kas notiek bet izliekamies, ka ne... Orvela novada pašvaldība

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 15:35

john

Pseidodemokrātija! Uz vēlēšanām Jelgavas novadā ieradās 34%. Cik no viņiem nobalsoja par barokli? Bet šis uzvedas kā uzvarētājs... Bet nu tie 66% paši vainīgi!

pirms 3 gadiem, 2016.01.12 17:47

stirnu buks

Piif paf mednieks nāk laidies uz UK.400 000 prom.

pirms 3 gadiem, 2016.01.13 06:37

Jelgavas novadā