Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība: Pieļaujama vairāku maršrutu apvienošana vienā 6

Pārskatot sabiedriskā transporta maršrutu piepildījumu un nepieciešamību, pieļaujama vairāku maršrutu apvienošana vienā, pašvaldības viedokli saistībā ar iespējamo transporta reisu samazināšanu pauda Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Pašvaldībai ir zināms, ka plānota sabiedriskā transporta reisu samazināšana, taču, vai Jelgavas novadā tiks mazināti vai mainīti kādi sabiedriskā transporta kustību maršruti, pašvaldība, kamēr notiek tīkla izvērtēšana, vēl nevarēja atbildēt.

Kaņepone skaidroja, ka gadījumos, kad no Zemgales plānošanas reģiona tiek saņemta informācija par nepieciešamību izvērtēt maršrutus, katra sabiedriskā transporta reisa nepieciešamību izskata pagastu pārvalžu vadītāji.

"Pārskatot maršrutu piepildījumu un nepieciešamību, Jelgavas novada pašvaldība cer, ka novadā tuvākajā laikā netiks pilnībā likvidēti kādi no esošajiem autobusu reisiem. Pieļaujama varētu būt situācija, ja kādu no maršrutiem neizpildītu brīvdienās vai arī vairākus maršrutus apvienotu vienā," pauda pašvaldības pārstāve.

Aģentūra LETA jau vēstīja, ka Sabiedriskā transporta padomes (STP) sēdē panākta vienošanās, ka reģionālais maršrutu tīkls ir jāpārskata un ka turpmāk uzturēt to tieši tādā apmērā, kāds tas ir šobrīd, esošo resursu dēļ nav iespējams. Tāpat panākta vienošanās, ka plānošanas reģioni kopā ar pašvaldībām iesniegs priekšlikumus attiecībā uz maršrutu tīkla izmaiņām, un visi grozījumi, kas maršrutos varētu tikt veikti, notiks pamazām.

Iepriekš Satiksmes ministrija ar rīkojumu uzdeva STP apstiprināt plānoto reģionālās nozīmes maršrutu tīkla apmēru 2018. gadam un turpmākajiem gadiem atbilstoši likumā par kārtējā gada valsts budžetu un likumā par vidēja termiņa valsts budžetu piešķirtajiem līdzekļiem valsts budžeta apakšprogrammā "Sabiedriskais transports".

Lai realizētu šo uzdevumu, ATD sadarbībā ar plānošanas reģioniem jāsagatavo STP priekšlikumi maršrutu tīkla samazināšanai vidēji par vienu miljonu kilometru katrā plānošanas reģionā.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 6

pensionāre

Patīk ,ka arī Valmierā tāpat kā vairākās pilsētās pensionāri varēs braukt bez maksas .Jelgava gan ir izņēmums.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.16 14:52

nāve

Bez maksas ir tikai nepatikšanas. Kādam par to ir jāsamaksā, un kādēļ lai tie būtu pārējie pašvaldības nodokļu maksātāji. Iespējams, es varētu piekrist, ja bezmaksas braukšana varētu būt pilnīgi un galīgi vientuļiem, pamestiem penčukiem. Bet tiem jau īsti nav kur skriet. Savukārt tiem, kam biezā slānī ir bērni un mazbērni, lai tik prasa no šiem kompensāciju vai vizināšanu savos auto. Ja tomēr bērni ir izaudzināti tā, ka vecāku vēlme aizbraukt kkur tiek uzskatīta par senīla večuka kaprīzi, neko darīt, par audzināšanas kļūdām jāmaksā. Sēdi mājās un gaidi sociālo darbinieku. Zinu, ka skarbi, bet kam tagad viegli...?

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.16 22:01

Rampampam

Lai Migars autobusus nomaina,pēdējie lūžņi kuros sēžot kājas salst,krēsli netīri,autobusos smird,nav nekāda komforta! Vai tiešām cilvēkiem ir jābrauc ar šādiem autobusiem??? Piebildīšu ka reti kurā autobusā ir vieta māmiņām ar ratiņiem un indvalīdiem! Vai tiešām nevar sagādāt autobusus ar ērtībām! Jo man kā jaunajai māmiņai kurai jāpārvietojas ar autobusu lai aizvestu bērnu pie ārsta,ir jāsaņem atbilde no šofera lai braucu ar citu autobusu kura ir vieta ratiņiem! Bet kāpēc man būtu jābrauc ar citu ja šis autobuss manā maršrutā ir vienīgais??? Ļoti ceru ka šis nonāks līdz vajadzīgajiem cilvēkiem,un autobusi tiks savesti kārtībā!!!!!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.16 16:49

tante

Tajā Migara autobusā, kur durvis jātaisa pašam, tas nu sīkums, bet tur ar štoku grūti iekāpt un pēc tam atkal izkāpt...Ir vēl viens līdzīgs autobuss, tikai durvis mazliet citādi, tas ērtāks

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.17 09:25

Saulīte

Visu tikai apvienot,bet kas maksās biļešu cenu,protams ka pasažieri,ja tu iekāp vienā pagastā bet būs vel diviem pagastiem jāizbrauc cauri,tad bez 4 euro nu nekādīgi lai tiktu līdz Jelgavai ,bet lai tiktu mājās vel reiz 4 euro. Pašlaik jau maksājam 3.60 lai tiktu līdz Jelgavai un atpakaļ.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.17 13:38

Attīstība Augstā

Irsā ar visu plānošanu un lokiem...atstumti un nevajadzīgi lauki...Varbūt tad labāk pievest visu ar AUTOLAVKĀM, kā krievu laikos. Izrādās, ka neesam atklājuši nekādu Ameriku...viss paliek tik sliktāk un sliktāk,bet lidojam kosmosā, ieviešam nanotehnoloģijas...un tik zogam un zogam un zogam!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.23 10:45

Jelgavas novadā