Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība realizēs projektus Kalnciemā un Elejā 9

Ievērojot Jelgavas novada pašvaldības budžeta prioritātes, deputāti 24. janvāra apvienotajā komiteju sēdē akceptēja lēmumprojektu, kas paredz ar valsts aizņēmuma palīdzību 77 779 eiro apmērā segt divu tehnisko projektu izmaksas, informē pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša. Viens no tehniskajiem projektiem – Kalnciema pagasta vidusskolas rekonstrukcija ar teritorijas labiekārtošanu un sporta laukuma izveidi, otrs – estrādes un ekspozīcijas zāles izbūve Elejas muižas parkā.

Atklāta konkursa rezultātā tehniskā projekta izstrāde Kalnciema pagasta vidusskolai sākās jau 2016. gadā – to veica SIA “Projektēšanas birojs “Austrumi””. Tāpat pirms diviem gadiem aizsākās arī Elejas parka estrādes pārbūves un izstāžu zāles izbūves tehniskais projekts, ko veica SIA “Livland Group”. Kā informē E.Kreicberga-Kapša, pašvaldība plānoja, ka abas būvprojekta izstrādes būs pabeigtas jau 2017. gadā, bet tās kavējās. Projektēšanas gaitā saņemtie tehniskie norādījumi palielināja projektēšanas darbu uzdevuma apjomu, tādējādi projektētājiem nācās tehnisko risinājumu izstrādes pagarināt.

Būvprojekta iecere “Elejas parka estrādes pārbūve, ekspozīciju zāles izbūve un teritorijas labiekārtošana” noritēja divās kārtās. Pirmajā kārtā izstrādātas vīzijas jaunas izstāžu zāles būvniecībai. Projekts paredz, ka jaunā izstāžu zāle varētu atrasties pretī estrādei, kur šobrīd atrodas skatītāju tribīnes. Jaunajā izstāžu zālē tiks uzglabāta vēsturiskā sija no tējas namiņa, kā arī varētu noritēt dažādi semināri, nodarbības, meistarklases un izstāžu organizēšana. Telpās iecerēts arī izvietot interaktīvus multimedijus ar mērķi atainot Elejas muižas vēsturi un Tējas namiņa restaurācijas procesu. Savukārt otrajā kārtā, kas tūdaļ noslēgsies, būvprojekts atspoguļo pašreizējās brīvdabas estrādes atjaunošanas un tās teritorijas sakārtošanas idejas. Pašvaldība, lai īstenotu izstrādāto būvprojektu, iecerējusi piesaistīt projekta finanses un jau tuvākajā laikā projekta pieteikumu iesniegt Latvijas–Lietuvas–Baltkrievijas pārrobežu sadarbības programmā.

“Elejas  muižas ansamblis, plaša parka ieskauts, ir viens no nozīmīgākajiem Jelgavas novada kultūrvēstures objektiem. Pēdējos gados esam centušies muižas ansambli “noturēt” un saglabāt. Piesaistot projektu līdzekļus, ir izdevies daļēji atjaunot parka žogu, izbūvēt parka pērli Tējas namiņu, ir arī piesaistīts kvalificēts arborists, kurš palīdzēja apzināt parka koku stāvokli. Pērn attīrīts un sakopts arī parka dīķis. Savukārt šovasar, īstenojot Latvijas–Lietuvas pārrobežas sadarbības projektu, parkā tiks atjaunotas vēsturiskās taciņas un uzstādīti apmeklētājiem interesanti interaktīvi objekti. Elejas parks ir svarīgs ne tikai kā kultūrvēsturisks objekts – tas vairākus gadus kalpo kā lieliska vieta, kur svinēt novada svētkus un organizēt kāzu ceremonijas. Cilvēku ieinteresētība par parku turpina arvien augt, tādēļ mēs nemitīgi meklējam iespējas dažādos projektos piesaistīt līdzekļus muižas ansambļa atjaunošanai. Estrādes un izstāžu telpu tehniskā būvprojekta izstrāde ir sen lolots un gaidīts mirklis,” stāsta Jelgavas novada Attīstības nodaļas vadītāja Līga Lonerte.

Jelgavas novadā ir astoņpadsmit izglītības iestāžu. Pēdējo piecu gadu laikā pašvaldība mērķtiecīgi ieguldījusi ievērojamus finanšu līdzekļus gan skolu rekonstrukcijā un fasāžu sakārtošanā, gan sporta laukumu un sporta haļļu izveidošanā, kā arī skolu teritorijas labiekārtošanā. Atjaunošanas darbus piedzīvojušas teju visas novada skolas. Kalnciema pagasta vidusskolas ēkas pārbūvi, teritorijas un sporta laukuma labiekārtošanu paredzēts veikt trīs kārtās.

“Skolas pirmsākumi meklējami deviņdesmito gadu sākumā, kad sākotnēji Kalnciemā izveidoja sākumskolu. Vēlākajos gados piebūvējot papildu korpusu, skolu pārdēvēja jau par pamatskolu, vēlāk arī vidusskolu. Skolas ēkai ir teju 30 gadu. Platības ziņā skola ir liela un plaša, bet būvēta nepārdomāti – gaiteņi ir nepraktiski gari un plaši, savukārt mācību kabineti un darbinieku telpas ir šauras. Būvniecības procesā plānots telpas pārbūvēt un padarīt mūsdienīgi izmantojamas. Ja ieceres virzīsies uz priekšu pēc plāna, ceram, ka šajā vasarā Kalnciema skolā varētu aizsākties jau pirmie būvniecības darbi. Pirmajās būvniecības kārtās atjaunos skolas telpas, fasādi, jumtu, komunikācijas, savukārt pēdējā kārtā būvnieki labiekārtos apkārti un izveidos jaunu sporta laukumu,” skaidro Jelgavas novada būvinženieris Juris Brūveris.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Janeks

Beidzot sakartos to upes pusi skolai ato kauns skatities,fasade skolai oki bet pagalms vnk shausmas...pratigs lemums

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.27 16:20

Liepa

parkā atpūta visam novadam bet līdzekļi uz pagasta rēķina ,kad Elejā beidzot būs sakārtots apgaismojums Lietuvas ielā vismaz kāds posms no trotuāra salabots mēs kas ar agro autobusu braucam pelnīt nodokļus novadam mēs neesam nopelnījuši vismaz labus ceļus un apgaismojumu ,kad beidzot arī kāds pajautās ko iedzīvotāji vēlās .

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.29 14:56

Laima

Diemžēl, iedzīvotāju viedoklis Elejā netiek ņemts vērā jau sen. Arī novada dome neuzskata par vajadzīgu uz epastu atbildēt. Rudenī no Elejas centrālās Lietuvas ielas, kas atrodas starptautiska ceļa malā, pat lapas nav savāktas. Pagasts nolaists līdz kliņķim

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.29 17:25

Elejnieki.

,Loti sāp sirds kad Elejā būs kultūras nams?Tik daudz tukšas izdemolētas ;ēkas,be tikai visi spiežas smacīgajā saieta Saieta namā.Ko dara kultūras darbiniece,nekādi pasākumi nenotiek.Laikam sa,nem algu un danco.To jau vare redzēt pēc Novada ziņām.Gadu gadiem mainās kultūras darbinieki,bet arvien sliktāk.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.30 13:14

Liepa

Tauta mosties ir pienācis laiks apmeklēt novada sapulces un teikt savu viedokli citos pagastos daudz lielākas aktivitātes un redzamāki rezultāti gājēju ceļi kultūras nami ja jau tik mīļš ir parks varbūt ir laiks atpirkt kluba ēku parkā sāk tai jomā piedomāt lai šo parkā atpūta būtu visus 12 mēnešus nevis viena diena gadā

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.31 10:51

Pašdarbnieks

Vīzdegunīgajai kultūras darbiniecei laiks nolaisties no augstumiem un vismaz iepazīties ar saviem kolektīviem.VARBŪT pamācīties no kolēģiem.Elejnieki pamostaties,jo viss kas tiek darīts ir tikai priekš niovada.Mēs dzīvojam pierobežā kā sūnu ciemā.Pat nav apstādījumu.NEVIENAS PUĶU DOBES.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.31 11:57

Laima

Man liekas, ka cilvēki, ko komentāros pieminam, nemaz nelasa zz.lv. Vai arī viņiem kā pīlei ūdens iedzīvotāju domas!

pirms 5 mēnešiem, 2018.02.01 17:32

aija...

Izstāžu zāle vēsturiskās sijas uzglabāšanai...parkā.. cik kokus nozāģēsim... vai Elejā tukšu ēku trūkst?

pirms 5 mēnešiem, 2018.02.01 18:29

stirna

Neko šeit nesakārtos
baseins jau ir,kultūras nams jau ir, tas tika solīts uz vēlēšanām, vai visiem skaidrs.Kultūras darbiniece ir tukša vieta tikai algu saņemt.

pirms 4 mēnešiem, 2018.02.13 10:27

Jelgavas novadā