Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldība šajās dienās sveic 137 mazuļus (FOTO) 1

Dāvājot sudraba monētu ar bērna pēdiņas nospiedumu un vēlot nest Jelgavas novada vārdu pasaulē, novada pašvaldība šajās dienās sveic 137 mazuļus, kas pasaulē nākuši pēdējā pusgada laikā. 2015. gadā Jelgavas novadā dzimuši un deklarēti 203 jaundzimušie.

Spītējot salam, ceturtdienas rītā Lielvircavas muižas zālē pulcējušies teju visi uz sveikšanu aicinātie mazuļi kopā ar saviem vecākiem, opīšiem, omītēm un pat vecvecmāmiņām. 

Pagājušais pusgads Platonē bijis ražīgs – no jūnija līdz decembrim tur šūpulis kārts astoņām meitenēm un septiņiem zēniem. Kā smej Jelgavas novada Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anda Strautniece, klase jau nokomplektēta. Savukārt Vircavas pagasts sešos mēnešos kļuvis bagātāks ar divām meitiņām un pieciem puikām. Jāpiebilst, ka jaundzimušo sveikšana, aptverot visus Jelgavas novadā deklarētos mazuļus, notikusi arī Līvbērzē, Valgundē un Jaunsvirlaukā, bet šodien – Bērvircavā un Zaļeniekos.    

Pašvaldība ziņo, ka Jelgavas novadā aizvadītajā gadā dzimuši un deklarēti 203 jaundzimušie – 110 zēni un 93 meitenes. Tas ir par diviem mazuļiem mazāk nekā 2014. gadā, kad pasaulē nāca 205 jaundzimušie (110 zēni un 95 meitenes). Jāpiebilst, ka šie dzimstības rādītāji jau vairākus gadus Jelgavas novadā ir līdzīgi, norāda pašvaldība. Visvairāk bērniņu dzimis Glūdas pagastā (33), Jaunsvirlaukas pagastā (25), Sesavas pagastā (22) un Platones pagastā (20). 2015. gadā nodaļā reģistrēto bērnu vidū populārākie vārdi meitenēm ir Alise (7), Emīlija (5) un Keita (5). Neparastāko vārdu vidū ir Abigeila, Agnete, Esme un Milana. Savukārt zēniem populārākais vārds pērn bijis Roberts (8), Markus (7), Reinis (6), Aleks un Kārlis (4), bet viens puika nosaukts par Rovenu, otrs – Enginu Tomu. 

Tomēr dzimstība Jelgavas novadā vēl krietni atpaliek no mirstības. Tā 2015. gadā novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrēti 388 mirušie, no kuriem 366 tajā bija arī deklarēti. Savukārt 2014. gadā novadā bija par 35 mirušajiem mazāk – 331. 

Izaugsme gan vērojama noslēgto laulību skaitā – 2015. gadā Jelgavas novada Dzimtsarakstu nodaļā reģistrētas 145 laulības, kas ir par 37 vairāk nekā iepriekšējā gadā, kad savienību slēdza 107 pāri.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgavas novadā