Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novada pašvaldībai neizsniedz valsts kredītu Lielvircavas kultūras nama puses iegādei 9

Jelgavas novada pašvaldībai netiks piešķirts 284 575 eiro Valsts kases kredīts Lielvircavas kultūras nama puses iegādei, jo prasītā summa 2,5 reizes pārsniedz tirgus novērtējumu, aģentūru LETA informēja Finanšu ministrijas Pašvaldību finansiālās darbības uzraudzības un analīzes nodaļas vadītāja un Pašvaldību aizņēmumu kontroles padomes priekšsēdētāja vietniece Baiba Tisenkopfa.

Lēmums par aizņēmumu pieņemts kā atbilde pašvaldības īrētā Lielvircavas kultūras nama īpašniecei SIA «Lielvircava Agro» un tā pārstāvim Uldim Antīpinam, kas domē vērsies ar iesniegumu, aicinot pašvaldību izlemt iegādāties īpašumu, vai arī, tuvojoties nākamā gada pavasarim, īres tiesības tiek zaudētas un kultūras darbiniekiem, deju kolektīviem jāmeklē cita mājvieta, aģentūru LETA informēja Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

«Pašvaldība ir vērtējusi kultūras nama noslodzi, deju kolektīvu un kultūras pasākumu intensitāti, dažādas alternatīvas iespējas kolektīvu darba nodrošinājumam citur pagastā. Debatēts arī par citas pašvaldības ēkas piemērošanu kultūras nama vajadzībām. Taču jāņem vērā arī pašu pagasta iedzīvotāju intereses – viņi ne vienreiz vien pašvaldību uzstājīgi aicinājuši risināt jautājumu par nama iegādi un telpu nodrošinājumu tieši Lielvircavas kultūras nama telpās. Sarunu rezultātā ar kultūras nama īpašnieku panākta vienošanās, ka pašlaik pašvaldība varētu iegādāties pusi no īpašuma, pirmā stāva telpas aptuveni 594 kvadrātmetru platībā, visam īpašumam saglabājoties tam pašam cenas piedāvājumam kā 2014. gadā – 569 148 eiro,» informēja D.Kaņepone, atgādinot, ka dome par īpašuma iegādi lēmusi jau 2014. gadā. Taču arī toreiz aizņēmums netika izsniegts.

Pašvaldība norāda – tās pieredze, realizējot projektus un veicot būvniecību, liek secināt, ka līdzvērtīgas platības jauna būve izmaksātu krietni dārgāk nekā patlaban uzņēmēja nosauktā cena. «Līdz ar to no visām iespējamām alternatīvām pašvaldības ieskatā joprojām izdevīgākā ir esošās ēkas iegāde no uzņēmēja. Savukārt cenu, ko nosaucis uzņēmējs, pašvaldība būtiski ietekmēt nevar,» uzsver D.Kaņepone.

Atsaucoties uz saņemto Finanšu ministrijas Pašvaldības aizņēmumu un galvojumu kontroles un pārraudzības padomes lēmumu, pašvaldība secinājusi, ka konceptuāli pirkums nav aizliegts un, vēlreiz iesniedzot ekonomisko pamatojumu pirkuma izvērtējumam, sarunas par aizņēmumu varētu turpināt. «Tajā pašā laikā ir skaidrs, ka konceptuāla atbalsta daļējai ēkas iegādei nav. Savukārt, ja pašvaldība pirktu visu kultūras namu, tiktu pārsniegts aizņēmuma limits,» informēja pašvaldības pārstāve.

Taču B.Tisenkopfa uzsver, ka pašvaldībām ir aizliegts iegādāties īpašumu, kura cena acīmredzami pārsniedz tirgus novērtējumu. «Jādomā arī par to, cik izmaksās investīcija ēkā,» skaidroja speciāliste.

Viņa informēja, ka 2014. gadā, kad dome jau lēmusi par īpašuma iegādi, arī Valsts kontrole norādīja uz līdzekļu izšķērdēšanu. Ja arī tagad pašvaldība neņems vērā valsts iestāžu ieteikumus, tās varētu vērsties tiesībsargājošajās instancēs.

«Faktiski te izpaužas valstisks absurds – ja pašvaldība cels jaunu kultūras namu, tad aizņēmumu miljona eiro vērtībā varētu saņemt, taču, lai iegādātu jau gatavu ēku par pārsimts tūkstošiem, pirkums ir mantas izšķērdēšana. Pašlaik Jelgavas novada pašvaldība var tikai atvainoties Platones pagasta iedzīvotājiem un kultūras darbiniekiem. Esam meklējuši dažādas iespējas, bet pašlaik redzam, ka iesim to ceļu, ko valsts birokrātiski sagaida – uzsāksim jauna kultūras nama būves projektēšanu. Tagad ir skaidrs, ka jau no nākamā gada sākuma pašvaldībai ir īres uzteikums telpu izmantošanai Lielvircavas kultūras namā. Tas nozīmē, ka desmit Platones kolektīviem paredzama braukāšana uz cita pagasta kultūras namu – savā ziņā kultūras dzīves aktivitātēm tas būs grūts laiks. Budžeta plānošanas kontekstā tas jau tuvākajos mēnešos parādīs, cik tiek iztērēts un cik zaudēts, kad mēs mākslīgi gribam panākt ekonomiskumu,» Finanšu ministrijas lēmumu komentē Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune (ZZS).

Pagaidām vēl nav izstrādāts praktisks plāns nedz kolektīvu darba organizācijai, ne tālākajiem plāniem. «Ņemot vērā Platones pagasta kultūras darbinieku neziņu un sašutumu, vispirms nepieciešams tikties ar kultūras darbiniekiem, lai mēģinātu rast konstruktīvāko risinājumu esošajā situācijā,» norādīja domes vadītājs.

Aģentūras LETA arhīvs liecina – iepriekš Valsts kontrole paudusi, ka Jelgavas novada dome nav darījusi visu nepieciešamo, lai kultūras namu iegādātos par adekvātu cenu.

«Pirms īpašuma iegādes pašvaldībai ir jāpasūta šī īpašuma novērtējums, jo pretējā gadījumā tā var pārkāpt Izšķērdēšanas novēršanas likumā noteikto – publiskajām personām ir aizliegts iegādāties mantu par acīmredzami paaugstinātu cenu,» norādīja Valsts kontroliere Elita Krūmiņa.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 9

Pīle

Galvenais arguments no Caunes ir uzbrukums birokrātijai! Nožēlojami!
"Visdziļākā" līdzjūtība Antipinam,ka neizdevās darījums!
Nevajag , Rasma, pašdarbniekus uzskatīt par muļķiem! Ja kāds no sirds vēlas dejot vai dziedāt, tad atradīs iespēju arī ārpus Antipina kluba.

pirms 2 gadiem, 2016.12.04 00:55

Resnais

da labi... līguma uzteikšana tāds bubulis vien ir, ar ko pabaidīt vienkāršo tautu. Ko tad antīpins tur darīs? labāk izīrēt, nekā apkurināt tukšu ēku.

pirms 2 gadiem, 2016.12.04 08:54

nezinu

Kur paliks lieliskā bibliotēka? Nu labi, pašdarbnieki, bibliotēka izvāksies laukā - ko tālāk īpašnieks darīs ar tukšo , pustukšo ēku? Vai daudz citu interesentu uz šo ēku?!

pirms 2 gadiem, 2016.12.04 08:57

jampampā

bļ, kā neiet štelles,,,,tas šķūnis nes tikai zaudējumus, a tā varēt piedzīt labu ideju - lai ir kur penšīem palēkāt vai babuļiem pašdarbībai ....a pa to starpu iepirkt pusi, vēlāk- otru pusi un visas lietas sadarītas...

galvenais jau acu aizmālēšanai sadomāt tekstu, izveidotu atbalsta grupu un ielocīt naudiņu zeķē !

pirms 2 gadiem, 2016.12.04 12:50

pagastnieks

Nevajadzēja Platones centrā nolaist kultūras namu(kur agrāk bij LLU kantoris),un būtu savējais,nevis jāpērk tāds pats grausts par dārgu naudu un pēcāk tik pat par remontiem un uzturēšanu jāmaksā. Tas ir klajš nesaimnieciskums no pagasta pārvaldes.Tagad grib izpatikt vienam Antīpinam no tā atpērkot šim galīgi nevajadzīgu šķūni. Lai tak viņš liek to izsolē,redzēs,vai kādam rūpēs,vai pats vien varēs tajā dancot.Te grib roka roku mazgāt,un pagasta ļaudis tik tāds aizbildinājums,tas taču glupam ir skaidrs!!!

pirms 2 gadiem, 2016.12.04 13:21

jampampā

kāpēc nepateikt konkrēti - veči tas ir tāds pasākums, kur mana daļa ir simtnieks vai divi eiriķu ? kāpēc cilvēkus turēt par lohiem un durakiem + naturāli braukt pa ausīm - tipa cilvēkiem dikti vajag to šķūni un naudas skaitam nav nozīmes...Gribētāji paši jau to šķūni nepirks - uz haļavu cer..Tad nu parādās tipa rūpes, gan par ne savu naudu - par dziedošajiem un dejojošajiem izbijušajiem kolhozniekiem...
vai, vah, bļ -neko nevaram padarīt - tāda ir cena, kā akmenī iecirsts...- kārtējais fufels, pie labas gribēšanas to šķūni varētu saņemt kā dāvinājumu,
........... tikai savā kabatā ta gribas iečaukstēties ..iebāz roku ķešā pakasīt pautus, a tur smuki papīrīši, ar gumijām apstiepti, un tad smejies- kā es atkal tos visus lohus apčakarēju...

pirms 2 gadiem, 2016.12.04 23:23

taupīgais

Pilnīgi piekritu! Lai tie parakstītāji pērk par savu un Rasmas naudu to šķūni!

pirms 2 gadiem, 2016.12.05 06:33

nožēlojami

un kā lai cilvēki maksā nodokļus, kurus iespējami ar Caunes kunga vēlmi šitā iztērētu... (labi ka neiztērēja). Vai Antīpins pats pa tādu naudu pirktu to šķūni??? Nožēlojami..., varētu jau smieties, bet raudāt gribas...

pirms 2 gadiem, 2016.12.05 11:51

pašdarbnieks

Vai tad miljonārs Antipins nevarētu (par kolhoznieku naudu celto) na haļavu prihvatizēto uzdāvināt pagastniekiem...un tad būtu tikai taisnīguma princips...kam atņēma tam atdod,lai brūķē uz nebēdu
Vienīgi vienam otram kabatā iesvilpotu vējelis...!!!

pirms 2 gadiem, 2016.12.06 17:08

Jelgavas novadā