Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā plānota divu izglītības iestāžu statusa maiņa 5

Jelgavas novada dome, izsverot izglītības iestāžu optimizāciju kontekstā gan ar saimnieciski izdevīgāku pārvaldību, gan skolēnu skaita prognozēm tuvākajos gados, apvienotajā komiteju sēdē izskatījusi lēmumprojektu par divu Jelgavas novada izglītības iestāžu reorganizāciju – vidusskolas programmas slēgšanu Līvbērzes vidusskolā un pamatizglītības programmas slēgšanu Svētes pamatskolas Glūdas filiālē. Līdz ar 2017. gada 1. septembri Līvbērzes līdzšinējā vidusskola iemantos Līvbērzes pamatskolas statusu, bet Svētes pamatskolas Glūdas filiālē jau ar 2016. gada septembri paliks tikai pirmsskolas apmācība, ziņo Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Lēmumprojekts ar 16 balsīm par un vienu pret tiek virzīts izskatīšanai domē, un tas izriet kā loģisks secinājums, ņemot vērā faktus par pašreizējo skolēnu skaitu. Attiecībā uz Līvbērzes vidusskolu – jau šajā mācību gadā Līvbērzes mācību iestādē skolēni 10. klasē netika uzņemti. Pašreizējā 9. klasē mācās pieci skolēni, 8. klasē – desmit skolēnu, bet 7. klasē – 11 skolēnu, taču, ņemot vērā, ka ne visi pamatskolas beidzēji turpina mācības vidusskolā, nav sagaidāms, ka izglītības iestāde varēs īstenot Ministru kabineta noteikumus attiecībā uz minimālo skolēnu skaitu vidusskolas klasē (desmit audzēkņi) vai minimālo skolēnu kopskaitu vidusskolā (27 skolēni). Attiecīgi Jelgavas novada dome lēmusi, ka, noslēdzot vidusskolas kursu, pēdējai 12. klasei to absolvējot 2017. gada vasarā, Līvbērzes vidusskola kļūs par pamatskolu.

Šai mācību iestādei vidusskolas statuss tika piešķirts 2001. gada septembrī – tātad izglītības iestāde ar vidusskolas statusu būs piedzīvojusi 16 gadu. Pašlaik Līvbērzes vidusskolā ir licencētas piecas izglītības programmas – pirmsskolas, pamatizglītības, pamatizglītības pedagoģiskās korekcijas, speciālās pamatizglītības programma izglītojamajiem ar mācīšanās traucējumiem un vispārējās vidējās izglītības vispārizglītojošā virziena programma. Kopumā izglītības iestādē pašlaik mācās 206 skolēni, no kuriem 69 ir pirmsskolas audzēkņi.

Arī attiecībā uz Svētes pamatskolas Glūdas filiāles reorganizēšanu izšķirošais iemesls ir skolēnu skaits. Pašlaik pamatizglītības programmu tur apgūst 14 skolēnu divās apvienotajās klasēs, arī nākamais mācību gads prognozējams ar 13 audzēkņiem dažāda vecuma grupās, līdz ar to skola jau aptaujājusi visus esošo skolēnu vecākus par provizoriski izvēlēto izglītības iestādi nākamajā mācību gadā. Daži no skolēniem varētu pāriet uz Zaļenieku Komerciālo un amatniecības vidusskolu, daļa uz Svētes pamatskolu, viens – uz Jelgavas pilsētas 4. sākumskolu. Saskaņā ar domes lēmumprojektu, Svētes pamatskolas Glūdas filiāle tiks pievienota Glūdas pagasta pirmsskolas izglītības iestādei «Taurenītis», bet fiziski savu atrašanās vietu nemainīs.

Jau minēts, ka Jelgavas novada pašvaldība, sekojot Izglītības un zinātnes ministrijas prasībām attiecībā uz izglītības iestāžu optimizāciju, atkārtoti izvērtē visu novada izglītības iestāžu attīstības perspektīvas. Pērnā gada nogalē Jelgavas novada dome lēma par Elejas vidusskolas Lielplatones filiāles pievienošanu Elejas pirmsskolas izglītības iestādei «Kamenīte». Tiesa gan, arī šis lēmums traktējams vairāk kā juridisku nianšu sakārtošana, jo pirmsskolas grupas tāpat kā līdz šim turpinās darboties turpat Lielplatones muižas ēkā.

Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa uzsver, ka arī pie citu izglītības iestāžu programmu pastāvēšanas izvērtējuma nāksies atgriezties jau tuvākajā nākotnē, ņemot vērā gan Izglītības un zinātnes ministrijas prasības, gan pedagogu algu modeļa ieviešanas perspektīvas.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Jelgava

Līvbērzē jau dēļ pasniedzējiem vairums nevēlās turpināt macības vidusskolā, bet līdz pat šodienai neviens to nevar saprast.

pirms 3 gadiem, 2016.02.19 18:52

sss...

Kāds, Jelgavā mācoties, vēl nav sapratis, ka jāraksta "..pasniedzēju dēļ...."!

pirms 3 gadiem, 2016.02.21 19:43

neizpratnē

Kas jums ļaudis ir ar to kļūdu labošanu??? Tak ejiet uz kādu avīzi un tur labojiet tās teksta pareizrakstības kļūdas, būs lietderīgāk.
p.s. par,manām, kļūdām, varat, necensties, aizrādīt, man,no, tā, ne,silts, ne, auksts

pirms 3 gadiem, 2016.02.24 15:08

Pareizrakstība

Viena no izglītota cilvēka prasmēm ir spēja ievērot un pareizi pielietot pareizrakstības normas.

pirms 3 gadiem, 2016.02.26 13:29

Jelgavas novadā