Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas novadā sveiks 125 jaundzimušos

Dāvājot sudraba monētu ar bērna pēdiņu nospiedumu un vēlot nest Jelgavas novada vārdu pasaulē, šonedēļ Jelgavas novada pašvaldība sveiks 125 mazuļus, kas pasaulē nākuši pērnā gada otrajā pusē, informē pašvaldība. Kopumā 2016. gadā Jelgavas novadā dzimuši un deklarēti 230 jaundzimušie.

«Šogad jaundzimušo skaits salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu ir aptuveni par 50 bērniem mazāks, taču jānorāda, ka skaita samazinājums skaidrojams ar šī gada saistošo noteikumu izmaiņām, ko novada dome apstiprināja martā,» skaidro Jelgavas novada pašvaldības Dzimtsarakstu nodaļas vadītāja Anda Strautniece. «Proti, līdz šim sudraba monētu pasniedzām tām ģimenēm, kurās viens no vecākiem ne mazāk kā pēdējos 12 mēnešus pirms bērna dzimšanas pamata dzīvesvietu bija deklarējis Jelgavas novada administratīvajā teritorijā. Jaunās izmaiņas šogad pieļauj piemiņas dāvanu piešķirt jaundzimušajam, kurš pirmreizēji deklarēts Jelgavas novada teritorijā. Šādu lēmumu pieņēmām, lai mēs precīzāk varētu uzrunāt ģimenes, kam mazulis patiešām dzīvo un, iespējams, uzaugs novadā,» stāsta A.Strautniece.

Pērn otrajā pusgadā visvairāk (16) bērniņu piedzimis Glūdas pagasta ģimenēs, nedaudz mazāk bērnu reģistrēts Kalnciemā (14) un Valgundes pagastā (13). Jaunsvirlaukā piedzimuši 12, Svētē 11, Elejā – desmit, Līvbērzē – deviņi, Sesavā un Vilcē – astoņi, Zaļeniekos – septiņi, Lielplatonē un Vircavā – seši, bet Platonē – pieci bērniņi. 

Jaundzimušos un viņu vecākus Jelgavas novada pašvaldība sveic jau piekto gadu, simbolisko dāvanu pasniedzot divreiz gadā. Plānots, ka 2017. gada pirmajā pusgadā dzimušos mazuļus suminās maija beigās.

Organizētie pasākumi:

4. janvārī plkst. 10 Nākotnes Kultūras namā tiks sveikti Glūdas un Līvbērzes pagasta jaundzimušie

4. janvārī plkst. 13 Jēkabnieku Tautas namā tiks sveikti Svētes un Zaļenieku pagasta jaundzimušie

5. janvārī plkst. 10 Bērvircavas Tautas namā tiks sveikti Sesavas, Elejas un Platones pagasta jaundzimušie

5. janvārī plkst. 13 Lielplatones Kultūras namā tiks sveikti Lielplatones un Vilces pagasta jaundzimušie

6. janvārī plkst. 10 Valgundes pagasta IKSC «Avoti» tiks sveikti Valgundes un Kalnciema pagasta jaundzimušie.

6. janvārī plkst. 13 IKSC «Jaunlīdumi» tiks sveikti Jaunsvirlaukas un Vircavas pagasta jaundzimušie.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā