Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalnciemā plāno atvērt nolietoto automašīnu savākšanas punktu 4

Jelgavas novada dome apstiprinājusi  lēmumprojektu, kas paredz nākamgad Kalnciemā atvērt sertificētu nolietoto automašīnu savākšanas punktu. Pēc uzņēmēju vēlmēm tas darbosies Celtnieku ielā 4 420 kvadrātmetru lielā angārā. Pašlaik uzņēmēji kārto dokumentus, lai biznesa uzsākšanai saņemtu nepieciešamās atļaujas no Valsts vides dienesta, ziņo pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Viņa skaidro, ka Jelgavas novada pašvaldībā oktobrī vērsies jauns laulātais pāris ar lūgumu atbalstīt viņu ieceri Kalnciemā izveidot veco automašīnu savākšanas punktu. Iesniegumā uzņēmēji norādījuši, ka transportlīdzekļu utilizācijas jomu saredz kā daudzsološu biznesu, jo, lai gan pēdējos gados jaunu automobiļu tirdzniecības apjomi Latvijā auguši ļoti strauji, pēc statistikas datiem, joprojām lielākā daļa no kopējā vieglo automašīnu skaita ir desmit un vairāk gadu veci braucamie.

“Likums Latvijā paredz, ka nolietotās automašīnas īpašniekiem ir jānodod utilizācijai. Pirms sākām realizēt savu ieceri, protams, izpētījām šo nišu. Nav noslēpums, ka daļa pieņemšanas punktu valstī nav licenzēti. Vēloties attīstīt videi draudzīgu uzņēmumu, pašlaik cītīgi kārtojam dokumentus. Savākšanas punktu Kalnciemā esam iecerējuši atvērt jau marta sākumā,” stāsta “LSMR” uzņēmuma pārstāve Jekaterina Urbanoviča.

Transportlīdzekļu savākšanas punktā auto apstrādi iecerēts veikt trīs posmos. Sākotnēji transportlīdzeklis tiks atbrīvots no visiem šķidrumiem un eļļām, kā arī no bīstamajiem metāliem. Dažādos šķidrumus uzglabās atsevišķi, iepildītus konteineros atbilstoši to veidam, lai vēlāk nodotu pārstrādei uzņēmumiem, kas nodarbojas ar to likvidēšanu. Nākamajā solī automobilis tiks atdalīts no stikliem, plastmasas un gumijas izstrādājumiem. Pēdējā etapā to sagriezīs, savukārt derīgās auto detaļas saglabās, novietos uz letēm, lai pēc tam varētu pārdot sludinājumu portālos vai autoservisiem.

“Sākotnēji uzņēmumā strādās trīs cilvēki. Vēlos uzsvērt, ka kaitīguma apkārtējai videi nebūs, darba procesā neradīsies smakas, trokšņi un netiks piesārņoti notekūdeņi. Plānots, ka, nododot nolietoto transportlīdzekli, īpašniekam pašam nebūs CSDD jākārto likvidācijas dokumentācija, par to parūpēsimies mēs. Uzņēmuma pārstāvis uz vietas izrakstīs likvidācijas sertifikātu, kas apliecinās, ka automobilis pieņemts pārstrādei un tiks utilizēts,” turpina J.Urbanoviča.


Ilustratīvs foto: ss.com


Pievieno komentāru

Komentāri 4

tuttii

Tūlīt atkal sāks bļaut aktīvisti, ka Kalnciema vide tiks noindēta kopā ar visiem cilvēkiem :)

pirms gada, 2017.12.08 14:26

andris

Maz būs tādu kas atdos auto pa velti , ja visos citos savāktvju punktos maksā kaut kādu naudeli.visi citi tāpat izraksta norakstīšanas sertifikātu un vēl atbrauc pakaļ.Saprotams ka katrā pilsētā ,jo tā iznāk lētāk. Kurš tagad brauks uz to ģerevņu no visas latvijas . Atkal kaut kāds blēžu projekts- vai nu kaut kādu naudeli mēģina izvilkt,vai nu kaut kas krimināls.

pirms gada, 2017.12.11 19:14

es pats

Kāds vēl pa velti. Par utilizāciju maksā klients. Loģiski,ka labāk atdot šrotā ,vai lūžņos ,tie vismaz klientam kaut ko samaksā.

pirms gada, 2017.12.12 10:13

Janeks

Piekritu Andrim,pa visu Kalciemu labi ja 3 mashinas savaaks,viss tak sen nodots...

pirms gada, 2017.12.12 08:13

Jelgavas novadā