Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kalnciemā plāno veidot jaunu sporta centru 2

Jelgavas novada dome atbalstījusi lēmumprojektu par pašvaldības dalību izsolē ar mērķi iegādāties divas ēkas, kas atrodas iepretim Kalnciema pagasta pārvaldei. Nekustamais īpašums Lielupes ielā 9/11 varētu pārtapt par jaunu sporta zāli, kurā mājvietu rastu pagasta aktīvie brīvās cīņas sportisti, informē novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Šobrīd pašā pagasta centrā Lielupes ielā 11 atrodas privātai personai piederoša neapdzīvota ēka, kurā savulaik bijis pārtikas veikals. Ēkas īpašnieks vairākus gadus nav maksājis nekustamā īpašuma nodokli, tāpēc par nodokļa parāda piedziņu jau ir iesniegts lēmums tiesu izpildītājam. Minētās ēkas telpu plānojums varētu būt piemērots sporta aktivitātēm, turklāt pie tām ir ērta piekļuve. Piebūve savieno šo ēku ar otru ēku Lielupes ielā 9, kur savulaik bija kafejnīca un kurai arī ir izveidojies nekustamā īpašuma nodokļa parāds. «Abu ēku ansamblis būtu labi piemērota vieta jauna sporta centra izveidei, tādējādi atsaucoties uz vairākkārtējiem iedzīvotāju lūgumiem pašvaldībai nodrošināt telpas sportam tuvāk dzīvesvietām,» skaidro D.Kaņepone.

«Lai kvalitatīvi trenētos cīņas mākslā, tāpat kā jebkurā citā sporta veidā ir nepieciešamas atbilstošas telpas. Šobrīd sportisti trenējas skolas sporta zālē, jo iepriekšējais sporta centrs tehniski sliktā stāvokļa dēļ jau gadu ir slēgts – tam tecēja jumts, kas radīja arī pamatīgus bojājumus grīdai. Jāteic, ka sportistu vidū Kalnciema pagasts nereti ir pazīstams ar saviem augstajiem sasniegumiem brīvās cīņas mākslā. Pēdējos desmit gados ir gūtas godalgotas vietas ne tikai Latvijas, bet arī Eiropas čempionātos. Tā kā skolas sporta zālē šobrīd trenējas visi Kalnciema sportisti, tad tā kļūst par šauru. Brīvās cīņas sportistiem ir nepieciešams mīksts pamats, kas, protams, sporta zālē nav ieklāts – tātad sportistiem katrreiz tas jāuzliek un jānoņem, tas prasa nevajadzīgas darbības un laiku,» situāciju skaidro Kalnciema pagasta pārvaldes vadītājs Dainis Keidāns.

Nolietotais sporta centrs, kas atrodas blakus pirms vairākiem gadiem atjaunotam un labiekārtotam sporta laukumam Jelgavas ielā 20,1970. gadu beigās tika ierīkots metāla angārā.

«Pašreizējā sporta centra atjaunošana būtu dārga un nelietderīga, jo tas atrodas neizdevīgā vietā – tālu (aptuveni pusotru kilometru) no Kalnciema centra. Pēc iedzīvotāju ieteikumiem un vēlmēm, esam nolēmuši sporta centru viņiem «pietuvināt». Ja mums izdotos minētajās ēkās ierīkot sporta centru, tas vizuāli uzlabotu apkārtējo vidi, jo ēkas netiek izmantotas jau teju desmit gadu un ir novecojušas,» piebilst D.Keidāns.

Iecerētajā sporta centrā plānots ierīkot arī telpas aerobikas nodarbībām, trenažieru zāli un telpu galda spēlēm.

Lēmumprojekts par dalību telpu iegādes izsolē virzīts apstiprināšanai domes sēdē 22. jūnijā.Foto: Raitis PuriņšPievieno komentāru

Komentāri 2

Jelgavas novadā