Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Karstās vasaras dēļ vairāki tūrisma objekti Jelgavas novadā izjutuši apmeklētāju kritumu 5

Karstā vasara ietekmējusi apmeklētāju skaitu Jelgavas novada tūrisma objektos, un daļā tas ir krities, šodien, tiekoties ar Jelgavas un apkārtnes tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, atzina tūrisma objektu vadītāji.

Uz apmeklētāju skaita kritumu norādīja Vilces muižas Tūrisma informācijas punkta vadītāja Elita Priedniece, piebilstot, ka interesentu skaits samazinājies ne tikai muižā, bet arī muižas parkā, lai arī iepriekšējās sezonas parks bijis plaši apmeklēts. Priedniece arī atklāja, ka šogad, veicot muižas pirmā stāva izpēti, atklāti seni sienu un griestu gleznojumi, kurus plānots restaurēt.

Arī aktīvās atpūtas un sporta vietas "Līgotnes" vadītājs Uldis Švānbergs seminārā klāstīja, ka apmeklētāju skaits šogad samazinājies, un īpaši tas bija jūtams jūlijā, kad notikuši Dziesmu un deju svētki.

Viņam piekrita arī atpūtas kompleksa "Viesu līči" vadītājs Modris Jansons, kuru īpaši sarūgtināja zems bērnu atrakciju pilsētiņas apmeklētāju skaits. Jansons, kurš ir arī Jelgavas novada domes deputāts, norādīja vēl uz kādu problēmu, ar kuru sastopas pakalpojumu sniedzēji, proti, darbaspēka trūkumu.

"Mūsu darbinieki ir saimnieka vietnieki zemes virsū, bet varam maksāt tikai no tā, ko esam nopelnījuši," gan Jansons, gan citi tūrisma pakalpojumu sniedzēji klāstīja, ka bieži vien no tūristiem dzird pārmetumus par augstām ieejas maksām objektos, jo pašvaldību objektos šī maksa ir zemāka vai ieeja vispār ir par brīvu.

Taču daļa pakalpojumu sniedzēju norādīja, ka apmeklētāju skaits aizejošajā sezonā ir bijis pietiekams. Piemēram, atpūtas kompleksā "Grantiņi", kas nodrošina atpūtu pie ūdens, kempinga un atpūtas mājiņas bijušas rezervētas visu vasaru.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 5

PR

Domāju, ka ne jau tikai karstums pie vainas. Cilvēki iztērējušies Dziesmu svētkiem, un biļetes un transports visur tiešām maksā nežēlīgi daudz. To mūsdienās var atļauties tikai vientuļi pensionāri ar labām pensijām, jo jāmaksā tikai par pašu. Ģimenēm ar bērniem, skolēniem šādi deputātu atrakciju parki nav pa kabatai. Viņiem vajadzētu pajautāt sev, vai mans darbinieks, ar to algu, kuru maksāju viņam, uzturot sevi un savu ģimeni, varēs atnākt ar ģimeni pie manis atpūsties brīvdienā vai atvest bērnus uz atrakciju parku? Bieži vien, atbilde būs - nē. Nu tad spriediet paši. Kādas ir ieejas maksas un kādas algas.

pirms 8 mēnešiem, 2018.09.28 08:55

bet

bieži vien šajās atpūtas vietās nav ko darīt ilgāk par 10 min

pirms 8 mēnešiem, 2018.09.28 16:29

vārds

Cik maksā biļete uz to Līču atrakciju parku? Dino parkā Lietuvā ir 10 eur no deguna un dari ko gribi cik ilgi gribi.

pirms 8 mēnešiem, 2018.09.28 10:25

Akcija.

Domāju, ka apmeklētāju skaits bija mazāks Vilces muižā, tāpēc, ka muiža nepiedalījās muižu apceļošanas akcijā!!! Tika gaidīts remonts, kurš visu aktīvo sezonu tā arī nebija!

pirms 8 mēnešiem, 2018.09.29 21:41

Zuzze

Kam tās barakas ar 4 kollonām interesē.

pirms 8 mēnešiem, 2018.09.30 11:23

Jelgavas novadā