Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Kārtējo reizi atliek aprūpes centra «Ziedkalne» bijušā direktora lietu par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu

Jelgavas tiesa līdz oktobrim atlikusi krimināllietas izskatīšanu, kurā par dzimumtieksmes vardarbīgu apmierināšanu ar mazgadīgām personām apsūdzēts sociālās aprūpes centra (SAC) «Ziedkalne» bijušais direktors Andrejs Nīmanis.

Jelgavas tiesas priekšsēdētāja palīdze Sanita Grinšpone aģentūru LETA informēja, ka vakardienas tiesas sēde tika atlikta uz 19. oktobra pulksten 10 saistībā ar advokāta Gunāra Gaiļa nepieciešamību piedalīties kādā Bauskas rajona tiesā, kā arī pēc prokurores lūguma dot laiku sagatavoties tiesas debatēm.

Tiesa arī iepriekš vairākkārt pārcelta.

Kā ziņots, šajā lietā, kurā pēc pārsūdzībām tiesvedība kopumā ilgst jau gandrīz desmit gadu, «Ziedkalnes» bijušais direktors un bijušais Vilces pagasta deputāts Nīmanis tiek apsūdzēts pēc Krimināllikuma 160. panta 2. daļas – par atkārtotu vardarbīgu dzimumtieksmes apmierināšanu, ja tā izdarīta, cietušajai personai atrodoties bezpalīdzīgā stāvoklī.

2005. gada decembrī Jelgavas rajona prokuratūra sāka kriminālprocesu par Nīmaņa, kurš tolaik bija SAC «Ziedkalne» direktors, seksuālu uzmākšanos iestādes klientiem, kā dēļ Labklājības ministrija (LM) viņu atstādināja no amata, lai nenodarītu kaitējumu trešo personu drošībai, veselībai un viņu interesēm.

2009. gada 15. jūnijā 1957. gadā dzimušais Nīmanis pēc sprieduma par trīs gadu cietumsodu tika apcietināts tiesas zālē. Pēc soda izciešanas Nīmanim tika noteikta policijas kontrole uz gadu un sešiem mēnešiem. No Nīmaņa tiks piedzīta arī kompensācija cietušajiem un maksa par juridiskajiem pakalpojumiem.

Tiesvedība šajā krimināllietā Jelgavas tiesā atsākās 2011. gada 9. maijā, jo Zemgales apgabaltiesa atcēla Jelgavas tiesas 2009. gada 15. jūnija spriedumu, Nīmaņa krimināllietu nosūtot jaunai izskatīšanai.

Drošības līdzeklis viņam bija noteikts tāds pats, kāds bija izraudzīts pirmstiesas izmeklēšanā, iepriekš informēja Zemgales apgabaltiesas konsultante Baiba Gaurilka. Pirmstiesas izmeklēšanas laikā Nīmanim bija piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

2009. gada 13. jūlijā apelācijas sūdzības bija iesnieguši visi trīs cietušie un apsūdzētais. Pēc pārsūdzības termiņa beigām lietu nosūtīja Zemgales apgabaltiesas Krimināllietu kolēģijai sūdzības izvērtēšanai, iepriekš informēja Dace Sarkisjane.

Nīmanis darbu SAC «Ziedkalne» sāka pēc tam, kad LM no darba jauniešu aprūpes centrā «Ziedkalne» atbrīvoja iepriekšējo direktoru Gundaru Melngalvi, kura vadības laikā 1998. gada nogalē tika konstatēts, ka «Ziedkalnē» jaunieši it kā audzināšanas un sodīšanas nolūkā turēti bunkuram līdzīgā telpā bez apgaismojuma un apkures.

Patlaban, pēc reorganizācijas, «Ziedkalne» Jelgavas novada Vilces pagastā ir valsts sociālās aprūpes centra (VSAC) «Zemgale» filiāle. VSAC «Zemgale» ir labklājības ministra pakļautībā esoša tiešās pārvaldes iestāde.

Filiāle sniedz sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumus pilngadīgām personām ar smagiem garīga rakstura traucējumiem – pirmās un otrās grupas invalīdiem.

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā