Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lemj par līdzfinansējumu četriem projektu pieteikumiem – kultūrvēsturiskiem un sabiedriskiem mērķiem 1

Jelgavas novada dome vakar ārkārtas domes sēdē atbalstīja vairākus lēmumprojektus, kas attiecas uz pašvaldības iesaisti Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) izsludinātajā projektu konkursā Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.–2020. gadam apakšpasākumā 19.2. «Darbību īstenošana saskaņā ar sabiedrības virzītas vietējās attīstības stratēģiju», informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Ņemot vērā, ka projekta pieteikumi jāiesniedz līdz 11. maijam, Jelgavas novada dome sanāca ārkārtas sēdē, lai lemtu par atbalstu Lauku partnerības «Lielupe» sagatavotu vairāku projektu pieteikumu iesniegšanai, kas projektu apstiprināšanas gadījumā paredz pašvaldības līdzfinansējumu kopumā par 32 554 eiro.

Visi projekta pieteikumi tapuši sadarbībā ar lauku partnerību «Lielupe», kas projekta ideju izstrādē iesaistīja arī Jelgavas novada iedzīvotājus, izvērtējot rekomendācijas un ieteikumus dažādām ar kultūrvēsturi vai vietējās dzīves attīstību saistītām idejām.

Viens no projektu pieteikumiem paredz alternatīvās aprūpes pakalpojumu centra «Kamenītes» telpu vienkāršotu atjaunošanu sabiedrisko aktivitāšu dažādošanai Jelgavas novadā. Projekta īstenošanai nepieciešamais finansējums plānots 9 876,22 eiro apmērā. Projekta attiecināmās izmaksas veido 9 876,22 eiro, ko veido ELFLA līdzfinansējums 8 888,60 eiro apmērā un pašvaldības līdzfinansējums – 987,62 eiro apmērā.

Otrs projekta pieteikums sadarbībā ar lauku partnerību «Lielupe» paredz iesniegt projekta pieteikumu «Aprīkojuma iegāde sabiedrisko aktivitāšu nodrošināšanai Jelgavas novadā». Ņemot vērā daudzus publiskos pasākumus Jelgavas novadā, kad bieži vien ir nepieciešamība pēc nojumēm, sabiedrisko pasākumu teltīm, plānots šo aprīkojumu iegādāt 4 250,73 eiro apmērā. No šīs summas ELFLA līdzfinansējums plānots 3825,66 apmērā un pašvaldības līdzfinansējums – 425,07 eiro apmērā.

Līdzīgi rīcības programmā Nr.3. «Kultūrvēsturiskā mantojuma saglabāšana un atjaunošana» izstrādāts projekta pieteikums «Saglabāt, lai nepazaudētu – Lielvircavas muižas telpu vienkāršotā atjaunošana». Tas paredz veikt remontu Lielvircavas muižā 60 765,28 eiro apmērā. Projekta kopsumma jeb attiecināmās izmaksas veido 50 000 eiro, no kuriem ELFLA līdzfinansējums aprēķināts 45 000 eiro apmērā, bet pašvaldības līdzfinansējums paredzēts 15 765,28 eiro apmērā.

Tāpat centienos īstenot pakāpenisku atjaunošanu kultūrvēsturiskā mantojuma elementiem Jelgavas novadā izstrādāts projekta pieteikums «Lielplatones muižas ansambļa ēkas «Vešūzis» restaurācija», kas paredz saglabāt it kā necilo, bet kultūrvēsturiski unikālo muižas ansambļa būvi upes krastā. Projekta kopējā summa veido 60 375,78 eiro – attiecināmās izmaksas 50 000 eiro, no kurām ELFLA finansējums 45 000 eiro, bet pašvaldības līdzfinansējums 15 375,78 eiro.

Projektu pieteikumu apstiprināšanas gadījumā Jelgavas novada pašvaldība plāno minēto līdzfinansējumu kopsummu nodrošināt no pamatbudžeta līdzekļiem.

Foto: Raitis Puriņš


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Zuze

Gribētu redzēt Lielplatonē ieguldīto līdzeklu gala iznākumu. Būs kā ar iepriekšējiem objektiem , uztaisīs pa lēto, bet kādam strādniecinam tiks uzcelta māja ar glaunu autinu garāžā.

pirms 3 gadiem, 2016.05.11 23:51

Jelgavas novadā