Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Lielupē atļautas zemūdens medības 7

Izskatot saistošos noteikumus, kas izstrādāti ar ieceri Jelgavas novada administratīvajā teritorijā Lielupē atļaut zemūdens medības, Jelgavas novada domes deputāti lēmuši tās atļaut visa gada garumā, izņemot laika posmu no 1. aprīļa līdz 31. maijam.

Aprīļa domes sēdē, atsaucoties uz iedzīvotāju grupas iesniegumu, Jelgavas novada dome akceptēja ieceri izstrādāt šādus saistošos noteikumus, ziņo novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone. Saņemot idejisku domes akceptu licencēto zemūdens medību atbalstam Jelgavas novadā, iedzīvotāju grupa pauda iniciatīvu turpināt darbu pie jautājuma izskaidrošanas un virzības arī citu kaimiņu pašvaldību domēs, jo, tikai saņemot Bauskas, Rundāles un Ozolnieku novada domes atbalstu tādu pat saistošo noteikumu izstrādē, licencētās zemūdens medības Lielupē varētu kļūt kā atļaujama aktivitāte.

Lielā mērā kopumā šī nodarbe reglamentēta makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību regulējošiem normatīvajiem aktiem. Tāpat Jelgavas novads Saistošajos noteikumos paredz, ka zemūdens medības būs atļautas visu cauru gadu, izņemot laika periodu no 1. aprīļa līdz 31. maijam, kas sakrīt ar licencētas makšķerēšanas ierobežojumiem. Arī nomedīto zivju atļaujamais loms, zivju sugas saudzēšana vai konkrēto medījamo sugas pārstāvju garums ir noteikts Ministru kabineta noteikumos.

Jelgavas novada dome paredz, ka licence, kas sniegtu tiesības nodarboties ar zemūdens medībām Lielupē, būtu iegādājama vai nu uz gadu vai konkrētu mēnesi. Licence gadam noteikta 60 eiro apjomā, bet mēnesim – 15 eiro apjomā. Citos novados cenas mēneša licencēm variē, sākot no 17 eiro līdz 145 eiro. Piemēram, mēneša licence Sīvera vai Drīdža ezerā maksā 45 eiro, Ežezerā 17,7 eiro, Radžu ūdenskrātuvē – 145 eiro.

Zemūdens medības Latvijā apvieno apmēram 1500 šāda aktīvā sporta piekritējus, kas līdz šī gada sākumam bija tiesīgi nodarboties ar licencētām zemūdens medībām teju ikvienā Latvijas ūdenstilpē. Taču, stājoties spēkā Ministru kabineta noteikumiem Nr. 800 «Makšķerēšanas, vēžošanas un zemūdens medību noteikumi», līdz ar 2016. gada 1. februāri kā zemūdens medībām atļaujamas vietas uzskaitīti 55 ezeri un upes vai to daļas. Likums paredz, ka par visām citām ūdenstilpēm, kur būtu organizējamas licencētas zemūdens medības, konkrētajai upes baseina administratīvās teritorijas pašvaldībai jāpieņem saistošie noteikumi. Tā kā Ministru kabineta noteikumu Nr. 800 7. pielikumā uzskaitīto upju vai ezeru vidū nav minēta Lielupe vai tās atzarojumi Mūsa un Mēmele, zemūdens mednieku interese ir veicināt pašvaldības atvērtību, atbalstu un izpratni par šāda sporta un dzīvesveida ieguvumiem savā administratīvajā teritorijā.

Prezentējot zemūdens medību aktivitātes un sociālo atbildību, iedzīvotāju grupas pārstāvis Juris Beikmanis uzsvēra, ka pašvaldība iegūtu ne tikai ieņēmumus no iegādātajām licencēm vai no šī sporta veida tūristu piesaistes, bet arī zināmā mērā līdzatbildīgu cilvēku līdzdarbošanos vides uzraudzības jomā, piemēram, identificējot un norādot nelegālās zvejniecības rīkus – tīklus, murdus un tamlīdzīgi. Nereti tieši zemūdens mednieki, nirstot dziļāk ūdens dzelmē, pamana iegremdētus nelegālos tīklus.

Saistošo noteikumi apstiprināti domes sēdē 25. maijā. Tas nozīmē, ka attiecīgi arī kaimiņu novadu pašvaldības tiks aicinātas izskatīt šo jautājumu tuvākā laika perioda domes sēdē.Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 7

s

Pēc pāris gadiem lielās līdakas būs noslaktētas - ķerot ar spiningu vai uz dzīvo zivtiņu lielās līdakas grūtāk noķert, jo gudras!Toties zem ūdens viņas no šiem "sportistiem" nebaidās, varēs piepeldēt ļoti tuvu un nošaut...

pirms 3 gadiem, 2016.06.07 07:23

zinošā

Nu kā var likt virsrakstā , ka medības atļautas, ja zivju mednieki rosīties varēs vien tad, kad piekritīs Ozolnieku, Rundāles un Bauskas pašvaldības, bet Ozolnieki jau publiskajā telpā izteikušies, ka visticamāk nespīd nekas medniekiem. Arī Bauska nav sajūsmā par šādu domu.

pirms 3 gadiem, 2016.06.07 08:27

normunds

ja nevar medit zivis tad kapec jus laujiet medit brizus alnus stirnas un parejos vini ari ir dziva radibas

pirms 3 gadiem, 2016.06.07 22:23

normunds

ja nevar medit zivis tad kapec jus laujiet medit brizus alnus stirnas un parejos vini ari ir dziva radibas

pirms 3 gadiem, 2016.06.07 22:23

normunds

ja nevar medit zivis tad kapec jus laujiet medit brizus alnus stirnas un parejos vini ari ir dziva radibas

pirms 3 gadiem, 2016.06.07 22:23

Jelgavas novadā