Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mediķi turpina meklēt cēloni 14 bērnu saslimšanai ar salmonelozi Kalnciema bērnudārzā «Mārīte» 17

Pirms dažām dienām redakcija saņēma satraucošu anonīmu vēstuli, ka Kalnciemā pirmsskolas izglītības iestādē «Mārīte» daudzi bērni saslimuši ar salmonelozi. «Tika paņemtas analīzes no jaunāko grupiņu bērniem. Taču vecāko grupiņu audzēkņiem tas netika darīts un arī vecāki netiek brīdināti. Saslimšanu skaits turpina augt!» brīdināja autors. Jelgavas novada pašvaldībā apstiprināja, ka tiešām februārī bijuši 14 šādi saslimšanas gadījumi, taču martā par tādiem informācijas nav.

Pārtikas un veterinārā dienesta (PVD) Dienvidzemgales pārvaldes vadītājs Jānis Grosbārdis stāsta, ka 1. martā, saņemot informāciju par salmonelozes izplatīšanos, nekavējoties pirmsskolas izglītības iestādē veikta pārbaude. «Inspektori atrada no vakardienas netīrītu rīvi, tīrāk izmazgāta varēja būt arī gaļasmašīna un dažu galdu virsmas. Taču konstatētie pārkāpumi nebija tik nozīmīgi, lai bērnudārza virtuves darbību apturētu,» paskaidro J.Grosbārdis. Veicot noņemto paraugu analīzes, PVD eksperti salmonellas baktēriju klātbūtni nekonstatēja.

Pēc J.Grosbārža domām, pirmsskolas izglītības iestādes virtuve, visticamāk, nav šīs slimības izplatīšanās rosinātājs. «Tā kā no 17. līdz 25. februārim šajā bērnudārzā konstatēti 14 saslimšanas gadījumi, mēs papildus pārbaudīsim ēdienkartes, kas attiecas uz minēto laika posmu, kā arī stingrāk pieskatīsim šo iestādi turpmāk,» sola J.Grosbārdis. Pārbaudi «Mārītē» veica arī Veselības ministrijas Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti. Analīzes tika ņemtas tajās grupiņās, kur bija saslimuši bērni. Pārbaudīti arī virtuves darbinieki un pedagogi – kopā 17 personu. Šādi vienam bērnam konstatēta inficēšanās ar salmonelozi.


Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 24. marta, «Zemgales Ziņās». Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 17

Gita

Vairāk jūtu līdzi bērnudārza personālam. Izlasīju visu rakstu-vecāki apsūdz bērnudārzu, lai gan ir atzinums, ka bērnudārzs tajā nav vainojams. Tajā pašā laikā vecāki ved uz bērnudārzu stipri klepojošus un ar lielām iesnām bērnus. Godīgi sakot, uznāk dusmas. Mans bērns tikko izveseļojies, bet atliek kādam puņķainam bērnam uzklepot, tā mans bērns atkal ir slims. Jā, ir vāja imunitāte, tomēr tas nedod tiesības citiem vecākiem, kuriem par savu bērnu svarīgāks ir darbs, inficēt manu bērnu. MĪĻIE VECĀKI, MĪLĒSIM SAVU BĒRNU UN CIENĪSIM CITU VECĀKU BĒRNUS!

pirms 3 gadiem, 2016.03.24 20:23

Resnais

ja neiesi uz darbu, vispār nebūs ko ēst. Bernu tak vakariņās neēdīsi.

pirms 3 gadiem, 2016.03.28 00:08

sena

Olas! Vainīgas ir OLAS!!! Salmoneloze ir vistām dēšanas momentā. Nopērkot olas, tās ir jāmazgā tad nebūs kreņķi par salmonelozi.

pirms 3 gadiem, 2016.03.25 09:44

?

Jautājums, ja nekas nav atklāts, tad kādēļ bērniem ir šī salmoneloze? Vai tiešām te vēl ir jautājums par virtuves darbības slēgšanu? Jāgaida, kad visi saslims?
Nu jā, neko jau neteica par nenomazgāto rīvi u.c . priekšmetiem, tad jau var nomazgāt arī turpmāk. Lai jau slimo tie bērni, mazāk ēst būs jātaisa, varēs palaisties lielākā slinkumā. Ēdināšanas firmu tas apmierina?

pirms 3 gadiem, 2016.03.25 11:06

atbilde ?

Vai tiešām domājat, ka tikai bērnudārzā var noķert kādu slimību? Vai neviens neiedomājas, ka uz bērnudārzu tiek vesti jau mājās saslimuši bērni, kuri tad aplipina pārējos? Un kā tad saslimst tie bērni, kuri vispār neapmeklē bērnudārzu? Kāpēc bērnudārza personāls nav saslimis?- utt. vēl simtiem jautājumu, kuri vieš šaubas par bērnudārza vainu...

pirms 3 gadiem, 2016.03.25 13:36

Reinis

Phe, daudz ko ēdu jēlu - nekas nav bijis, nav un nebūs. Tikai tāpēc, ka pēc jēlēšanas visu noskaloju ar vairākiem bamslīšiem.

pirms 3 gadiem, 2016.03.25 14:19

mamma

Pārbaudi «Mārītē» veica arī Veselības ministrijas Slimību profilakses un kontroles centra speciālisti. ko tu muldi J.Grosbārža kungs .nekadu pārbaudi viņi neveica ,viņiem nebija transporta.Un paziņot PVD viņi ari neuzkatīja par vajadzīgu -kas tad tur tikai 14 bērni.

pirms 3 gadiem, 2016.03.29 20:39

cita mamma

Ko tu muldi "mamma". Laikam tev pašai benzīns pietruka. Vecākiem , kuriem rūpēja savu bērnu veselība devās pie iestādes vadītājas, kur mums tika parādīti gan PVD, gan veselības inspekcijas pārbaužu akti un analīžu rezultāti. PVD ir bijis pat divas reizes!!!

pirms 3 gadiem, 2016.03.30 12:25

Nesaprotu

, ko tās mammas uztraucās? Par to, ka jāpavada laiks ar bērnu mājās? Tā taču ir izdevība pabūt ar bērnu kopā ( kaut arī ar apslimušu bērnu) un vēl par to saņemot naudu kā slimības pabalstu... Laiks tik ātri skrien un nepaspēs attapties, ka bērns jau izaudzis un tu viņam nemaz neesi vajadzīga! Skolotāji bērnu tikai IZGLĪTO, AUDZINA- VECĀKI. Bet daudzi vecāki to nemaz neprot- bērniem ir visatļautība, bērni komandē vecākus...@@@ Lai gan ir jau tā saucamās māmiņas, kuras bērnu tikai piedzemdē, bet audzināšanu uzgrūž uz citu cilvēku pleciem.

pirms 3 gadiem, 2016.03.30 12:16

mamma2

"cita mamma" es ļoti atvainojos,bet vai jūsu bērnu tas skāra,vai jūsu bērns bija slims ar šo kaiti?Vai jūsu bērns mocijās? Es domāju ka nē,jo tad jūs tik mierīgi neizturētos. Citi vecāki vēlas noskaidrot no kurienes tā salmonella uzradās.

pirms 3 gadiem, 2016.03.30 20:34

es

Labāk būtu uztraukusies pr to, kā šo problēmu novērst, lai nākotnē neatkārtojas. Kāda jēga tagad celt traci- pagātni grozīt nevar.

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 20:12

tetuks

Kā to pēc mēneša var noskaidrot? ZZ ziņas lasijāt? Ienesa kāds bērns!! Domā tev pateiks tā bērna vārdu un uzvārdu? He, he

pirms 3 gadiem, 2016.03.30 22:05

???

Ko panāca anonīmais rakstītājs? NEKO! Uzzinājam to, ko jau zinājām. Atbildīgas institūcijas kontrolē situāciju un bērnudārzs nav vainīgs. Vainīgi vecāki, kuri steidz uz darbu un atved slimus bērnus uz bērnudārzu.

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 00:46

mamma 3

Pilniba piekritu. Salmonellas inkubacijas periods ir 3-72 stundas. Tadad bernsvareja butr majas saslimis, bet kliniskie simptomi paradijas tikai pec 3 dienam bernudarza.

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 20:15

?-?

Vai pēc šīm saslimšanām tika pilnvērtīgi veikti dezinfekcijas pasākumi?

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 13:13

Gita

Gribat to zināt? Tad vajag jautāt, nevis neko nezinot rakstīt dažādas"kļauzas"! Vai nav vēlme pašai pastrādāt bērnudārzā( vismaz palaist atvaļinājumā kādu no skolotāja palīgiem)? Tad nekas nebūs vairs jāuzzin no neta, būsiet klātienē...

pirms 3 gadiem, 2016.03.31 20:09

besis

Ja palasiju komentarus esmu soka. Viena salmnonellu salidzina ar iesnam, cits labak majas ar bernu , vai mazgajiet olas. Ej tatuta iet runa par berna veselibu, saslimsana notiek caur partiku, palasiet par to. Saslimsana nenotiek caur klepu.
Mani berni iet taja darzina, vinus ari skara ta slimiba. Un ziniet salmonella nestav blakus punkiem un klepam. Kad bernam liela temperatura, vemsana caureja..te ir 100% vainigs ediens. Ko gribat teikt viens berns nedela laika aplipinaja visus. Staigaja pa darzinu un dālija olas... Nu murgs tiesam. Janem prieksa to firmu uz riktigo pabaudi. Palasiet atsauksmes par edinasanas firmu kura piegada edienu darzinam, mati sirmi paliks

pirms 3 gadiem, 2016.04.18 18:09

Jelgavas novadā