Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Mežciemnieki lūdz gājēju un velosipēdistu celiņu uz Jelgavu 10

«Lūdzam rast iespēju izbūvēt drošu gājēju un veloceliņu no Rundāles ielas un Lediņu ceļa krustojuma Mežciemā līdz Miera un Bauskas ielas krustojumam Jelgavā,» teikts 42 Mežciema iedzīvotāju parakstītā vēstulē «Zemgales Ziņām». Turklāt uzsvērts, ka bīstamais ceļa posms, kuru vajadzētu pārveidot, ir tikai nepilnu kilometru garš. Jelgavas novada pašvaldība iedzīvotāju iniciatīvu sola atbalstīt.  

«Mežciemā un Blukās dzīvo vairāki simti iedzīvotāju, daudzi ar velosipēdiem dodas uz darbu Jelgavā, skolēni – uz skolām un ārpusklases nodarbībām, arī tuvākais veikals mums pašlaik ir «Oāze», kas atrodas pilsētā Miera ielā,» teic viens no iniciatīvas rosinātājiem mežciemnieks Pēteris Baranovskis. Viņš piebilst, ka Mežciemā nebūtu grūti savākt arī vairāk atbalstītāju – 42 vēstules parakstītāji atradušies jau tuvākajos kaimiņos Mazajā Liepu un Krasta ielā.       

«Mēs esam tādi paši nodokļu maksātāji kā citi Jelgavas un tās apkārtnes iedzīvotāji, kuriem ir izbūvēti gājēju un veloceliņi uz Ozolniekiem, arī pa Dobeles šoseju līdz Aizupes skolai,» vajadzības pamatojumā raksta mežciemnieki.

Detalizētāk apdomājot vajadzību pēc velosipēdistu un gājēju celiņa, P.Baranovskis atzīst, ka bīstamākais ir šaurās Staļģenes šosejas posms no Meža kapiem līdz Mežciema robežai (Lediņu ceļa un Rundāles ielas krustojums), kā arī Bauskas ielas krustojums ar Miera ielu. Viņaprāt, Bauskas iela, kas šķērso Platones upi pa veco, taču gājēju un velosipēdistu satiksmei atjaunoto tiltu, gājēju un velobraucēju satiksmei ir pietiekami droša.

Mežciema iedzīvotājus atbalsta arī bērnu un jauniešu centra «Junda» direktora pienākumu izpildītājs Māris Kalniņš, kura atbildībā ir pie Mežciema esošā «Jundas» nometne «Lediņi».

Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone uzskata – apsveicami, ka Jaunsvirlaukas pagasta Mežciema iedzīvotāji organizējušies šādai iniciatīvai. «Ņemot vērā, ka Staļģenes šoseja ir valsts nozīmes ceļš, arī tā modernizācija, labiekārtošana vai investīcijas ceļa posma attīstībai ir saistītas ar akciju sabiedrības «Latvijas valsts ceļi» plānotajiem projektiem. Jelgavas novada pašvaldība, atbalstot iedzīvotāju iniciatīvu, var rosināt šāda projekta aktualizēšanu,» skaidro D.Kaņepone.

Viņa piebilst, ka novada pašvaldība kaut pa maziem posmiem plāno sakārtot gājēju ietves ciemu centros. Šogad 700 metru garumā gājēju ietves labiekārtos Glūdas pagastā.Foto: no arhīva


Pievieno komentāru

Komentāri 10

Antra

Es gandrīz trīs gadus komunicēju ar Domi un Pilsētsaimniecību par Platones upes tiltiņu, kas bija kļuvis bīstams ar izlauztām margām un sadrupušiem koka balstiem.
Tad nu beidzot tam līdzekļi atradās un mums ir drošs tilts, bet nepieciešams apgaismojums tajā posmā.
Lai nu mežciemniekiem veicās!

pirms 3 gadiem, 2016.05.31 14:01

,,,

Svētes puse,Kalnciema puse sen jau gaida to pašu,interesanti būs uzzināt,kura puse tad To dabūs un Kāpēc tieši konkrētā puse...

pirms 3 gadiem, 2016.05.31 15:35

iedzīvotāja

Tā būtu laba pārdomu viela Domes kungiem un dāmām...

pirms 3 gadiem, 2016.05.31 16:49

dullītis

Par tādiem štruntiem domniekiem galva nesāp.

pirms 3 gadiem, 2016.05.31 17:39

ziech

Kamēr neviens no domniekiem nedzīvos Mežciemā, nav ko cerēt, attopieties kādā valstī jūs dzīvojat

pirms 3 gadiem, 2016.05.31 22:32

ā

Kalnciema ceļa virzienā arī nepieciešams kajāmgājēju/veloceliņš gar šoseju....

pirms 3 gadiem, 2016.06.01 05:24

Dome

Mēs ar kājām un velosipēdiem nepārvietojamies!Mēs braucam ar darba auto un mums jūsu problēmas pie vienas vietas!

pirms 3 gadiem, 2016.06.01 10:58

Bebrits

Ļoti ceram, ka "Latvijas valsts ceļi" sadzirdēs, jau gadiem sasāpējušo problēmu, un steidzamības kārtā radīs risinājumu! Jaunieši labprāt pārvietojās ar velosipēdiem, skrituļslidām,skrejriteņiem, bet katru reizi šausmas pārņem redzot cik tas ir bīstami šajā ceļa posmā. Tagad tas ir īpaši novērojams, vasaras nometnes Lediņos un bērnu brīvsolis no skolas. Gribam lai bērni ir aktīvi, nevis pasīvi datoru izmantotāji. Lūdzu radiet drošu vidi mūsu pēcnācējiem!!!

pirms 3 gadiem, 2016.06.01 22:00

D

Kamēr kādu Domes darboņa "otprisku" ar skrejriteni nenobrauks, nekas nemainīsies....

pirms 3 gadiem, 2016.06.02 09:40

Ko runāt

centru sakārtoja un pārkārtoja, bet pat tādas ielas kā Vecais ceļš, pa kuru ļoti daudzi nogriežas ar automašīnām gan uz internātskolu, gan uz Valdekas centru, nemaz nav padomāts kā sadalīt ielu gājējiem un auto. Bet vietas ir.
Kalnciema ceļā, cik atceros ap 1975.gadu visiem namu saimniekiem nogrieza zemi ceļa pusē ar domu- ierīkos ietves, Vēl nav pienācis laiks

pirms 3 gadiem, 2016.06.08 15:01

Jelgavas novadā