Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No seno baltu laikiem līdz mūsdienām – Zaļenieku pagasts (FOTO) 13

Tautas teika par Zaļenieku vārda izcelsmi vēsta: «Tur ir kviešu zeme. Tur visi tādi bagāti, lustīgi dzīvo. Kā sauks? Nu, tā kā tur zaļi iet – sauks par Zaļeniekiem.» Raženu labības lauku vēl arvien Zaļeniekos netrūkst, zemnieki apsaimnieko gan nelielas, gan ļoti plašas platības.

«Zaļenieki ir populāra vieta,» spriež pagasta pārvaldes vadītājs Ojārs Briedis, piebilstot: «Cilvēki, kas dodas uz Tērveti, piestāj arī Zaļeniekos – caurbraucot pamana, cik šeit skaisti izskatās, un kāpj ārā no savām automašīnām. Tāpēc mēs gribētu vairāk piestrādāt pie tūrisma attīstības. Gribas, lai viss ir skaisti iekārtots un tūristiem vienmēr patīkami iegriezties Zaļeniekos.»

Lai ne vien tūristi, bet arī vietējie iedzīvotāji būtu apmierināti ar pagasta attīstību, Zaļeniekos tiek īstenoti dažādi projekti, izmantojot tajos piesaistīto finansējumu, lai uzlabotu dzīves apstākļus un labiekārtotu infrastruktūru. 

Viena no nākotnes vērienīgākajām iecerēm pagastā ir pils kompleksa energoefektivitātes paaugstināšana, turklāt plānots renovēt visu kompleksu, kas, pēc pārvaldes vadītāja domām, būtu liels solis vides sakārtošanā. Zaļeniekos arī plānots izveidot galveno Zemgales jaunsargu bāzes vietu, šo ieceri īstenojot sadarbībā ar Aizsardzības ministriju. 

Visu rakstu lasiet otrdienas, 26.janvāra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Barons

- kā kretīni zem mana loga dejo jau 8 gs.

pirms 3 gadiem, 2016.01.27 15:41

Sigita77

Laba iecere. Bet, ceļš uz Zaļeniekiem ir tik katastrofāls, ka atbaida potenciālos tūristus! Tā kā, ieteiktu visupirms domāt par ceļu seguma sakārtošanu!

pirms 3 gadiem, 2016.01.27 11:25

Futurama

Nefirs, ceļš tāds pat kā visur citur. Ja nepatīk, lido ar helikopteru. Kaza!

pirms 3 gadiem, 2016.01.27 13:11

Futurama nefirs!

Tu, laikam, pārvietojies ar riteni vai K2, ja tev pie firsas ceļu stāvoklis uz-no Zaļeniekiem? Vai arī izmanto gaisa balonu?

pirms 3 gadiem, 2016.01.27 14:30

Jāņonokls no Zaļeniekiem.

Nemaz jau tik zaļi vairs neiet. Ir palikuši tikai pavisam nedaudzi, kā tautā saka. baroni. Mazās saimniecības lielākā daļa iznīkušas. Vecā skola izdemolēta, tāpat pamestas daudzas mājas. Uz zemnieku balli atnāk labi ja pārdesmit cilvēku. Ir likvidētas visas apkārtējās skoliņas. Lieli lauki pieder ārzemniekiem.

pirms 3 gadiem, 2016.01.27 13:51

Garāmbraucējs

Kas vēl bez Zaļās muižas, kurā tāpat vien piebraucot, nemaz nevar tikt iekšā, Zaļeniekos ir skaists? Un kas populārs? Sliktas kvalitātes profskola?

pirms 3 gadiem, 2016.01.27 18:30

Anonims1986

Tim zali zalenieki ka pasam Ojara kingam privat ipasumi zalo tiesam ka zalenieku nosaukums bet vietejiem jauniesiem un un iedzivotajiem no visiem fondiem paliek tik daudz cik melns aiz naga .
Prieks vietejo iedzivotaju velmem pedejo 10 gadu laika ne suda nav bijis un darits .

pirms 2 gadiem, 2017.01.27 19:34

Jokojat?

Kas tad te Zaleniekos ir tik aizraujos, ta sporta zale kur varetu iet treneties, bet par kuru prasa naudu, lai ari viss inventars iegadats par EU finansejumu, bet protams pagastam jau ar jadzivo.
Ja godigi, es ka jaunietis Zaleniekos vispar nesaskatu nekadas izaugsmes iespejas, ja nu vienigi seit uzturoties klut par peleko masu.

pirms 2 gadiem, 2017.01.28 19:36

Jelgavas novadā