Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

No šodienas Jelgavas novadā Lielupē drīkst nodarboties ar zemūdens medībām

Jelgavas novada dome apstiprinājusi grozījumus saistošajos noteikumos, kas no šodienas Lielupes baseinā Jelgavas novada administratīvajā teritorijā ļauj nodarboties ar zemūdens medībām, aģentūru LETA informēja novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Saistošo noteikumu apstiprināšana Jelgavas novada domē notika vēl 2016. gada 25. maijā, taču spēkā stāšanās tiem bija iespējama tikai ar nosacījumu, ka arī kaimiņu novadu pašvaldības līdzīgu lēmumu pieņem savā administratīvajā teritorijā. Kaņepone skaidroja, ka Ozolnieku novada dome ir apstiprinājusi zemūdens medību iespējamību Lielupes baseina posmā, bet Rundāles un Bauskas novada dome šādu lēmumu nav apstiprinājušas, taču Jelgavas novada pašvaldība ir tiesīga publicēt savus pieņemtos saistošos noteikumus un izsludināt tos kā spēkā esošus tajā Lielupes baseina daļā, kas atrodas tikai Jelgavas novada administratīvajā teritorijā.

Jelgavas novads saistošajos noteikumos paredz, ka zemūdens medības būs atļautas visu gadu, izņemot laika periodu no 1. aprīļa līdz 16. maijam, kas sakrīt ar licencētas makšķerēšanas ierobežojumiem.

Licence, kas sniegtu tiesības nodarboties ar zemūdens medībām Lielupē, būtu iegādājama uz gadu vai konkrētu mēnesi. Licence gadam noteikta 60 eiro apjomā, bet mēnesim – 15 eiro apjomā.

Jau ziņots, ka Ozolnieku novada domes deputāti lēmuši pilnvarot Jelgavas novada pašvaldību organizēt licencētās zemūdens medības Lielupes posmā, kas atrodas Ozolnieku novada administratīvajā teritorijā.

Tāpat vēstīts, ka, atsaucoties uz iedzīvotāju grupas iesniegumu, Jelgavas novada dome strādāja pie saistošajiem noteikumiem, kas sadarbībā ar kaimiņu novadiem ļautu Lielupes ūdeņos nodarboties ar licencētām zemūdens medībām.

Bauskas Mednieku un makšķernieku biedrības izpilddirektors Pēteris Seleckis aģentūrai LETA pauda, ka zemūdens medības Lielupē nevajadzētu atļaut, jo tās apdraud gan zivju populāciju, gan cilvēku drošību.

“Mēs tērējam līdzekļus, laižot upē lašu mazuļus. Izaug skaistas zivis, bet tad krastā iznāk viens zemūdens mednieks ar lielu lasi pie sāna un pastāsta, ka medību laikā savainojis vēl piecas zivis. Viņi kropļo zivis, bet vietās, kur ir seklāks, apdraud cilvēkus,” klāstīja Seleckis. Viņš aģentūrai LETA pauda, ka zemūdens mednieki ir grūti kontrolējami.


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā