Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Noslēgusies Zaļenieku kapličas būvniecība 5

Zaļenieku evaņģēliski luteriskās baznīcas kapos noslēgušies darbi pie kapličas būvniecības un teritorijas labiekārtošanas, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša.

Kapliča Zaļenieku evaņģēliski luteriskās baznīcas kapos Jelgavas novada investīciju plānā bijusi jau vairākus gadus. Pagasta pārvalde aktīvi tehniskā projekta izstrādē sāka iesaistīties jau 2014. gadā. Savukārt kapličas celtniecības darbi tika aizsākti 2017. gada rudenī.

Zaļenieku baznīcas kapi ir sabiedriski nozīmīga vieta. Tajos ik gadu notiek luterāņu kapu svētki, tiek rīkoti svecīšu vakari un atceres pasākumi. Kopā Zaļenieku pagasta teritorijā ir trīs kapsētas, bet kapličas līdz šim nebija, tāpēc izvadīšanas notika Tērvetes kapličā.

Būvdarbus objektā pēc arhitektes Aijas Ziemeļnieces būvprojekta veica uzņēmums SIA “Telms”. Jaunuzbūvētās kapličas platība ir gandrīz 120 kvadrātmetru. Būves plānojumā iekļauta atvadu zāle, palīgtelpa kapu inventāra novietnei un noliktava. Kapliča ir izbūvēta tieši pretim baznīcai, lai kompozicionāli tās abas atrastos uz vienas ass. Tāpat pie kapličas izveidota autostāvvieta un veikta teritorijas apzaļumošana – no baznīcas līdz kapličai izveidota liepu aleja.

Būvdarbu kopējās izmaksas – 168 091 eiro.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 5

vārds

Asfaltu ar smagajiem sadraza un stāvvietai blakus tikai grants. pusgadu būs viss dubļos.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.17 17:50

Vietējais

Sen bij laiks a to līķus līdz bērēm turēja zem klajas debess. Ziemā ta vēl tā, ik sevišķi, kad lielie mīnusi, bet vasarā - kaut kāds murgs. Tā smaka ir neizturama, vēl jo vairāk tādā karstā vasarā kā šī. Šovasar glabājām tanti - līdz bērēm lapsas bija pus seju nograuzušas, skats kā no šausmu filmas. Nevarēja saprast pie atvērta zārka - infarkts vai sērskābes duša. Beidzot jautājums tiek risināts. Paldies fondu naudai un vietējiem uzņēmīgajiem cilvēkiem.

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.17 22:00

...

Ārprāts! Vai tiešām tā bija?!!!! Turēja ķermeņus pļavā, vai?

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.17 22:34

.

jebanutijs nu dien

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.17 23:17

!

Iedzer vēl, varbūt vēl kāds fantāzijas mākonītis uzplaiksnīs!

pirms 9 mēnešiem, 2018.09.18 11:15

Jelgavas novadā