Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Paplašina personu loku nekustamā īpašuma nodokļa atlaidei

Jelgavas novada domes deputāti atbalstījuši lēmumprojektu, kas paredz piemērot nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN) atvieglojumu jaunām mērķgrupām, ziņo pašvaldības pārstāve Dace Ka­ņepone. Grozījumi saistošajos noteikumos paredz ar 2018. gada 1. janvāri piemērot NĪN atlaidi 90 procentu apmērā I un II grupas nestrādājošajiem invalīdiem, kuriem noteikta invaliditāte kopš bērnības, kā arī personām, kuru īpašumā dzīvo un ir deklarēts bērns invalīds vai nestrādājošs I un II grupas invalīds kopš bērnības. Tikpat lielu atlaidi no jaunā gada piemēros arī biedrībām un nodibinājumiem, kuri savu darbību veic sabiedrības interesēs.

NĪN aprēķina no nekustamā īpašuma kadastrālās vērtības, kuru nosaka Valsts zemes dienests. No jaunā gada Jelgavas novada pašvaldība ir noteikusi jaunas nodokļa maksātāju kategorijas, kurām pienākas NĪN atvieglojumi.

 “Līdz šim saistošie noteikumi noteica, ka nekustamā īpašuma nodokļa atlaide 70 procentu apmērā pienākas I grupas invalīdiem, kuriem nav likumisko mantinieku un kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz valstī noteikto minimālo algu. Savukārt 50 procentu apmērā atvieglojums tiek piemērots nestrādājošiem II grupas invalīdiem, kuriem nav likumisko mantinieku un kuru ienākumi mēnesī nepārsniedz valstī noteikto minimālo algu. Vēloties atvieglot nodokļu slogu tām ģimenēm, kurās aug bērns invalīds vai tiek aprūpēts pieaugušais ar I un II grupas invaliditāti kopš bērnības, pašvaldība pieņēmusi lēmumu saistošos noteikumus papildināt, nosakot, ka šīm mērķgrupām nekustamā īpašuma nodokļa atlaide būs 90 procentu apmērā. Jānorāda, ka nodokļa atlaidi I un II grupas invalīds, kuram noteikta invaliditāte kopš bērnības, saņems arī tad, ja viņš dzīvo viens, vienīgi ar nosacījumu, ka persona nav darba attiecībās. Uz saistošo noteikumu sagatavošanas brīdi pastāv aprēķins, ka tas attiektos uz 91 Jelgavas novadā dzīvojošu bērnu invalīdu. Savukārt nestrādājošo I un II grupas invalīdu skaits tiek lēsts ap 40 personām,” skaidro pašvaldības Finanšu nodaļas vadītāja Sandra Kalvāne. 

No 2018. gada 1. janvāra NĪN atvieglojumu 90 procentu apmērā piemēros arī biedrībām vai nodibinājumiem par nekustamo īpašumu, ja tas tiek izmantots biedrības vai nodibinājuma darbības nodrošināšanai un nesīs labumu Jelgavas novada iedzīvotājiem, proti, rezultāts no darbības būs publiski pieejams.

Saistošie noteikumi Nr.20 “Par nekustamā īpašuma nodokļa atvieglojumiem Jelgavas novadā” paredz, ka dažādi NĪN atvieglojumi pašvaldībā tiek piemēroti arī trūcīgām, maznodrošinātām personām, personām, kuras veic saimniecisko darbību savā īpašumā, kapitālsabiedrībām, Černobiļas AES avārijas seku likvidatoriem, Afganistānas kara dalībniekiem, kā arī personām, kuru aprūpē ir trīs vai vairāk nepilngadīgi bērni vai bērni līdz 24 gadu vecumam.

Lai saņemtu NĪN atvieglojumu, personām līdz kārtējā gada 1. februārim pašvaldības Finanšu nodaļai jāiesniedz iesniegums ar norādītu atvieglojuma piešķiršanas pamatojumu.Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā