Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par 77 000 eiro izsolē pārdota slēgtās Glūdas skolas ēka 8

Jelgavas novada pašvaldības izsolē par 77 000 eiro izdevies pārdot slēgtās Glūdas skolas ēku, aģentūru LETA informēja pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone.

Nekustamā īpašuma izsoles nosacītā sākumcena bija 75 000 eiro, savukārt izsoles solis – 2000 eiro. Izsolei bija pieteicies tikai viens dalībnieks – Glūdas pagasta iedzīvotājs Tomass Dellerts, kurš nosolīja īpašumu par 77 000 eiro.

Nekustamais īpašums "Glūdas skola" sastāv no zemesgabala teju četru hektāru platībā un ēkām – skolas, noliktavas, ēdnīcas un saimniecības ēkas.

Pašvaldībai pašlaik nav plašākas informācijas par jaunā īpašnieka nākotnes plāniem.

Kopš pilnīgas mācību iestādes aizvēršanas, kas notika šovasar, skola un palīgtelpas ir stāvējušas tukšas. Skolā atradās vien pašvaldības dokumentu arhīvs, kas pašlaik ir pārvietots uz pašvaldības centrālo ēku.

Firmas.lv informācija liecina, ka Vācijas pilsonis Dellerts ir vairāku Glūdas pagastā darbojošos uzņēmumu īpašnieks. Viņam pilnībā pieder augkopības uzņēmumi SIA "Delagri" un SIA "Delagri Star".

Jau vēstīts, ka 2009. gadā Glūdas skola, kas iepriekš bija pamatskola, pārtapa par Svētes pamatskolas Glūdas filiāli. Izglītības iestādē mācījās 1.–6. klašu skolēni. 2016. gadā, kad skola piedzīvoja otru reorganizāciju, pamatizglītības programma tika pārtraukta. Tobrīd skolā apvienotajās klasēs kopā mācījās vien 14 bērni. Lai gan Glūdas pagasts ir viens no iedzīvotāju skaita ziņā lielākajiem pagastiem Jelgavas novadā, tomēr tieši ģeogrāfiskā izvietojuma dēļ skolai neizdevās piesaistīt pietiekamu skolēnu skaitu. Skola atrodas Zemgales ciema teritorijā, bet ne centrā. No tuvākās apdzīvotās vietas līdz skolai ir vairāk nekā divi kilometri.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Gogi

Tipiska nabagmājas zoss pīkstēšana - pats vai pate nevar nopirkt pat sardeli ēdnīcā, bet ka tik gudri papļerkstēt

pirms gada, 2017.12.12 17:02

Zemgales iedzivotaja

nunu- nevis kaut kādam vācietim,bet cilvēkam kam pieder vairāki zemes gabali,utt! Ticu un ceru ka ēku un zemi nenolaidīs,un vienmēr viss būs sakopts! Labi ka tā ,nevis ka stāv tukša un neapdzivota,gan cilvēks zinās ko ar to darīt!

pirms gada, 2017.12.12 13:01

vai vai

ko nepirki par sviestmaizi?!

pirms gada, 2017.12.13 17:08

Jelgavas novadā