Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Par spīti mājas piespiedu nojaukšanai zemes nomnieki Luģus 1 neatstāj (FOTO) 28

Kaut arī 10. oktobra “spec­operācijā” Kalnciemā, Luģos 1, kad Jelgavas novada pašvaldība nojauca 28 kvadrātmetrus lielo pensionāru un invalīdu Valentīnas Rudenko un Genādija Borisana nelikumīgi uzbūvēto mājiņu, kā arī nolīdzināja lielākās mājas pamatus, par savu kļūdu nežēlīgi sodītais pāris šajā vietā turpina dzīvot tālāk. Viņi ir iekārtojušies siltumnīcā, uz kuras dubļainā klona ir nolikts matracis, kā arī citas sadzīves mantas.

Malkas ziemai sagādāts gana 
“Šonakt atkal gulējām kā cilvēki,” norādot uz matraci, saka V.Rudenko. Iepriekšējās naktis pārlaiduši automašīnā. Valentīnas vīrs G.Borisans priecājas par suņiem, kas “specoperācijā” tika iemidzināti, bet šonedēļ atdoti saimniekiem. Zemesgabalam saglabājies arī elektrības pieslēgums. “Atbrauca no “Sadales tīkliem” meistari un secināja, ka viss ir kārtībā,” teic V.Rudenko. Luģos 1 ir sagādāts daudz malkas, ar to zemesgabala nomnieki plāno iztikt visu ziemu. 
Pāra personīgās mantas gan vēl nav atdotas. Viņiem piedāvāts ņemt atpakaļ visu konteineru, kur 10. oktobra rītā mantas salika uz Luģiem atvestie pašvaldības darbinieki. “Tik daudz mantu mums tagad nav kur novietot, taču pa mazumiņam atpakaļ ņemt nedrīkstam,” stāsta Valentīna. Viņa vēl aizvien staigā darba drēbēs, kā bija ģērbusies otrdienas rītā, kad devās uz darbu kūdras ieguves uzņēmumā “Laflora”. Viena apģērba kārta ir Genādijam. Pašvaldības “specoperācijas” laikā pensionāriem atļāva no mājas paņemt tikai medikamentus un naudu, kas bija iekrāta nebaltai dienai. 

Kalnciema pašvaldība iznomāja zemi apbūvei  
V.Rudenko ir izsaukta sniegt paskaidrojumus pašvaldības policijā. Viņa domā, ka tas saistīts ar viņas sūtīto īsziņu Jelgavas novada domes priekšsēdētājam Ziedonim Caunem. 10. oktobrī LTV1 pārraidītajās ziņās Z.Caune teica, ka Kalnciema pagasta pārvalde V.Rudenko zemi iznomāja sakņudārzam. V.Rudenko atzīst, ka toreizējā Kalnciema pilsētas pašvaldība viņu maldināja, iznomājot zemi ar apbūves tiesībām. Speciālisti uzskata, ka tas bija juridiski nekorekts līgums, jo tādējādi nomātajā zemē V.Rudenko būvēt nedrīkstēja. 
Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone atzīst, ka domes priekšsēdētāja komentārs televīzijai sniegtajā intervijā bija juridiski un būvniecības jautājumos neprecīzs, tas bijis strīdus situācijas “sadzīvisks paskaidrojums”.
Saskaņā ar līgumu, ko V.Rudenko noslēgusi ar pašvaldību, ģimenei ir tiesības īrēt šo pašvaldībai piederošo zemesgabalu līdz 2022. gadam. 

VIEDOKLIS
Atvainojos pazemotajiem
Kārlis Rimša, Jelgavas novada domes deputāts 
”U meņa dokumenti vse v porjadke” (“Man visi dokumenti kārtībā” – tā filmā “Limuzīns Jāņu nakts krāsā” padomju laika varas pārstāvim skaidro Mirttante. Tagad līdzīgi savu rīcību Kalnciemā nelikumīgi uzbūvētās, taču apdzīvotās ēkas nojaukšanā attaisno novada izpildvaras pārstāvji. Dome lēma, noteikumi atļāva, Augstākā tiesa lēmumu neatcēla – rīkojamies. Ja viss būtu tik vienkārši, tad kāda velna pēc tādas pašvaldību domes vispār ir vajadzīgas! Ieklabinām informāciju datorā, tas savās metāla smadzenēs sadzenā likumus, noteikumus, instrukcijas un izspļauj atbildi – izsniedz papīru – vai policistu pavadībā aizsūta objekta nojaukšanai ekskavatoru.
Var jau zīmēt nelikumīgos būvētājus Valentīnas Rudenko ģimeni kā pēdējos ļaundarus un likumības ignorētājus, var apvainot masu medijus un domes opozīciju. Varētu arī noticēt novada vadības žēlabainajiem stāstiem par tikumības un likumības ieviešanu un ievērošanu, ja man nebūtu jau vairāk nekā četru gadu pieredze, kā un kādus lēmumus mēs pieņemam – kā viltīgi centāmies izkrāpt Daukšu zemi, kā pa dārgo vairākas reizes mēģinājām nopirkt Lielvircavas Kultūras namu, kā pa lēto ne vienu vien pašvaldības īpašumu cenšamies pārdot, kā komunicējam ar sabiedrību.
Rudenko ģimene tiešām ir veikusi neatļautu būvniecību, papīri nebija kārtībā. Tas, protams ir pārkāpums. Bet kādu kaitējumu viņi ir radījuši kaimiņiem, sabiedrībai, dabai, valstij? Kā Rudenko kaimiņiem tajā pašā laikā un tajā pašā applūstošajā teritorijā izdevās sakārtot savus būvniecības dokumentus pilnīgā kārtībā? 
Novada mājaslapā par šo tēmu ir garš faktu uzskaitījums, tikai piemirsies pateikt, ka Kalnciema pilsētas ar lauku teritoriju pašvaldība 2008. gada 22. decembrī ar Rudenko noslēdza zemes īpašuma Luģi 1 (0,1232 ha platībā) nomas līgumu. Tajā noteikts zemesgabala lietošanas mērķis – individuālo dzīvojamo māju apbūve –, līgums ir spēkā līdz 2020. gada 18. decembrim. Noteikts arī tas, ka zemesgabala lietošanas mērķis atbilst teritorijas plānojumam. 2017. gada 10. oktobrī LTV1 ziņās Ziedonis Caune teica, ka Kalnciema pagasta pārvalde Valentīnai Rudenko zemi iznomāja sakņudārzam. Tie ir meli.
Atvainojos visiem pašvaldības darbiniekiem, kas pret savu gribu, nezinot bija iesaistīti pazemojošajā 10. oktobra Rudenko ģimenes mājas nojaukšanā. Diemžēl manos, Jelgavas novada domes deputāta, spēkos nebija iespējas novērst šo necilvēcīgo rīcību.


Materiāls ir sagatavots ar Valsts reģionālās attīstības aģentūras finansiālu atbalstu no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.

Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 28

novadnieks

Baiss paskats! Visu var nopostīt šis zemes varenie, cilvēks ir mazs puteklītis šajā sistēmā! Tagad novada vadība var gulēt mierīgi - savu varu par cilvēka likteni parādīja, lai zin kurš ir saimnieks!

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 16:41

Nu

Jā, mazajiem puteklīšiem jāklausa puteklīšu likumiem, diemžēl, iespējas dzīvot šeit pēc saviem likumiem nav. :(

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 17:08

ES

Īstām saimniekam tā arī jārīkojas, ja ar labu nesaprot. Latvija nav nekāda mēslu bedre, kur var bērt visu, ko vien kādam ienāk prātā.

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 11:04

?

Jautājums!Un ja būtu māja 25 kvadrātmetri nevis 28, tad taču nenojauktu, jo tad būvatļauja nav vajadzīga?

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 17:14

I.

Es nesapratu...tiešām tikai 3 lieki kvadrātmetri????

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 17:38

Džambo

Es arī nesapratu pēc kādiem likumiem vadās komentāra autors, ja uzskata, ka līdz 25m2 ēkas var celt bez saskaņošanas. Bet laikam tie 22 plusu spiedēji gan saprata..

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 18:05

andris

Jā ,pa to naudu tur bij jāpaliek ar grābekli nogrābtam laukumam un iesētai zālītei,tagad izskatās ka bomži ir pastrādājuši un visu to gabalu ar deguniem pārrakuši ,baigais uzņēmējs -halturščiks.

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 17:20

andris

Nu šīs zemes bagātie uzņēmēji,it sevišķi tas jaunais Šlesera dēlēns kurš baigos ļimonus sapelnija ,nu sametat pa pāris simtiem un uzdāviniet tiem nabaga cilvēkiem pārvietojamo angļu vagonu ,pa lēto tāds maksā 4000.euro,pat ar visām mēbelēm, bet ko nu jums prasīt,neies tak sev no pusdienām atraut. Kā pelmeņu reklāmā ,žēl ka tev nav ,varētu padalīties.

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 17:54

vietējie

Ļoti bēdīgi,kad mūsu varas vīriem nav ne žēlastības,ne līdzjūtības...viss ko viņi var,tas tik pielikt pie vietas nabaga pensionāri un invalīdu!!! Nu un kā ta būs ar to skaisto divstāvu celtni kaimiņos?...kura ta pat kā vecīšu būdele atrodas apludināmā zonā????

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 17:56

Nu un

Pensionāriem jāievēro tāda pat kārtība kā strādājošiem.Nevajag izcelt un žēloties. Kārtība paliek kārtība, un jebkurš kārtīgs saimnieks rīkotos tieši tāpat.Visatļautība jāpārtrauc jo ātrāk, jo labāk. Redziet pie kāda rezultāta bija jānonāk,ka spītīgs pensionārs centās apzināti rīkoties pretlikumīgi. Vadību tur tomēr vismazāk vajadzētu vainot.

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 11:10

Ome

Nu briesmas - ne tikai māja , bet visa iedzīve izputināta.Un doma par vagoniņu ļoti laba -tas te laikam vienīgais risinājums.

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 18:07

NU un

Dzīvokli laikam izīrējuši, ja turpina dzīvot siltumnīcā. Mašīna arī ir, tā kā nav nekādi nabagi. Bezkaunībai nav robežas.,Man šādi cilvēki nav žēl. Padomiskā rīcība un domāšana ir nožēlojama. Un cilvēkus, kas atbalsta neatļautu rīcību, žēl,.

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 11:02

Kārlis Rimša - novada domes deputāts

Mans ZEMGALES ZIŅĀM nosūtītais viedoklis bija šāds.
Paragrāfi un cilvēks…
,,U meņa dokumenti v porjadke’’* – tā mūsu populārajā filmā LIMUZĪNS JĀŅU NAKTS KRĀSĀ tā laika varas pārstāvim skaidro Mirttante.
Tagad līdzīgi savu darbību par V.Rudenko iesāktās būves nojaukšanu var skaidrot un attaisnot novada lēmēj un izpildvaras pārstāvji. Dome lēma, noteikumi atļāva, tiesas lēmumu neatcēla – rīkojamies! Ja būtu tik vienkārši, tad kāda velna pēc tādas domes vispār ir vajadzīgas. Ieklabinām informāciju datorā, tas savās metāla smadzenēs sadzenā likumus, noteikumus, instrukcijas un izspļauj atbildi – izsniedz papīru vai policistu pavadībā aizsūta ekskavatoru.
Novada mājas lapā par šo tēmu ir garš faktu uzskaitījums, tikai piemirsies pateikt ka - ,,Kalnciema pilsētas ar lauku teritoriju pašvaldība 2008.gada 22.decembrī ar Rudenko noslēdz zemes īpašuma ,,Luģi – 1’’(0,1232ha platībā) nomas līgumu. Nomas līgumā noteikts zemes gabala lietošanas mērķis – individuālo dzīvojamo māju apbūve, līgums ir spēkā līdz 2020.gada 18.decembrim. Zemes gabala lietošanas mērķis atbilst teritorijas plānojumam.’’(no Jelgavas novada domes 2010.gada 24.novembra sēdes protokola Nr.14, 24.punktā) Tai pat laikā, 2017.gada 10.oktobrī LTV1 plkst.18.oo ziņās novada domes priekšsēdētājs Z.Caune apgalvo, ka ,,…Kalnciema pagasta pārvalde viņai šo zemi iznomāja bez apbūves tiesībām’’. Nomas līgums joprojām nav ne mainīts, ne atcelts, ne apstrīdēts.
Kas tā ir par patiesību, kas sabiedrībai jāpamato ar maldinošiem skaidrojumiem?
Ja man nebūtu vairāk kā četru gadu pieredze, kā un kādus lēmumus mēs pieņemam – kā vardarbīgi centāmies izkrāpt ,,Daukšu’’ zemi, kā pa dārgo vairākas reizes centāmies nopirkt Lielvircavas kultūras namu, kā pa lēto ne vienu vien pašvaldības īpašumu cenšamies pārdot, kā komunicējam ar sabiedrību, varētu arī noticēt šiem novada vadības žēlabainiem stāstiem par tikumības un likumības ieviešanu un ievērošanu
V. Rudenko ir veikusi neatļautu būvniecību, papīri nebija kārtībā. Tas, protams ir pārkāpums, bet kādu kaitējumu viņa ir radījusi kaimiņiem, sabiedrībai, dabai, valstij?
Ar pantu, burtu un paragrāfu viss ir kārtībā, bet kur šajā notikumā paliek cilvēki – tie kas sagrēkoja, kas zināja, kas piedalījās?
Varbūt kāds arī ir gandarīts, bet man kauns.
Es, Kārlis Rimša, atvainojos visiem novada pašvaldības darbiniekiem, kuri tika emocionāli pazemoti – jo nesagatavoti (kā darbaspēks) bija spiesti piedalīties šajā 10.oktobra specoperācijā.
Jelgavas novada domes deputāts Kārlis Rimša
,,Man dokumenti kārtībā’’*

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 18:12

Janek

Taa divstaavu kaiminu maaja fonaa(ari apludes zonaa)ir kronis visam...ticu ka cilvekam viss ar dokumentiem kartibaa bet fakts kaa taads...

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 20:37

kaimiņš

Kādam to zemes gabalu vajag vairāk!!! :)

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 20:43

La salsa

Pilnīgi skaidrs, ka kādam ir interese par šo zemes gabalu.

pirms 2 gadiem, 2017.10.19 22:35

andris

Ja ir nauda-var ,tas pat skaidrs mazam bērnam. Bet viņiem ir nepieciešama palīdzība-kas te ko nesaprast.

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 09:58

VID

Kādēļ domā, ka viņai nav naudas un ir nepieciešama palīdzība?
2015. gads: "Valentīna rāda savu pagaidu mājiņu, kas uzcelta ar mērķi tajā uzturēties, kamēr uzcels īsto māju. Jau piecus gadus viņi tajā mitinās būtībā pretlikumīgi, jo celtniecība notikusi nelegāli."
Nedēļu atpakaļ: "Pašvaldības pārstāve uzsvēra, ka ģimene nav palikusi bez pajumtes, jo mājas īpašniecei pieder arī dzīvoklis Kalnciemā."
Acīmredzot, nojaukta ir tikai pagaidu māja, bet īstā nemaz nebija sākta vēl celt. Neizskatās, ka viņai ar finansēm būtu tik slikti, lai nāktos dzīvot siltumnīcā, tā vairāk ir tāda pakazuha, manuprāt. :)

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 10:12

Es

Nu tur tiešām ir tikai ietiepība un cilvēku tracināšana. Spītība augstākajā līmenī. Žēl, bet tas nav normāli, ka liela daļa aizstāv cilvēkus, kas apzināti rīkojušies pretlikumīgi, un turpina tēlot nožēlojamos. Viņi izmanto cilvēku līdzcietību un turpina tēlot nabadziņus, ka nav kur dzīvot. Tad jau visi tā var rīkoties, celt mājas bez atļaujas., u.tt.

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 10:51

andris

Paskataties foto ,nav viņi nekādi bagātnieki,ja dome prasa pa to postāžu ,ko tur ir atstājis uzņēmējs,6000.euro, tur ar sūdainu koku pa muguru jāsadod tādam uzņēmējam,tur pa pāris dienām trīs veči katrs pa simts euro dienā saņemot ,nojauktu un vēl katru būvmateriālu sakrautu kaudzītēs, kauns tādiem darboņiem.

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 10:08

zīle

Nu jājauc nost arī blakus māja ! Savādāk izskatās, ka katram piemēro savus likumus. Varbūt Satversmes tiesa var palīdzēt. Viens likums viena taisnība ir rakstīs uz Saeimas zāles sienas. Kaut kas varnešiem ir nogājis gaužam greizi??? Bet, kas par to maksās????

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 11:11

xxxxx

ar nabagiem jau ta var izrikoties!bet kapec magones,slesera un citu lielmanu nelikumibas nelikvide?kalnciemiesi ir mulki ka par tadiem ciema deputatiem balso!!to vareja visu cienigi nokartot!vandali,balsojiet vel par tadiem!!!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 13:25

kauns

Kauns par šādu hegemonisku varu, kad šādu” šausmīgu pārkāpumu” kuru nevarēja atrisināt ar godu un sapratni, gan ar laiku, tas atgriezīsies ar dubultīgi atdevi lēmējiem, tas nevairo autoritāti un cieņu .
Jelgavas novada teritorijā izvietotajās dārzkopības sabiedrībās un pilsētas teritorijā esošajās vairāki simti šādu patvaļīgu būvju, kas radušās vairāku gadu garumā
Sabiedrība gribētu dzirdēt lēmuma pieņēmēju viedokli par radīto kaitējumu ?

pirms 2 gadiem, 2017.10.20 22:54

:)

Piekrītu, šādu pārkāpumu "uzcēlu, labi zinot, ka nedrīkst", vajadzēja atrisināt ar "ja jau uzcēli, tad uzcēli, ko tur vairs", citādāk nekāda goda un sapratnes!

pirms 2 gadiem, 2017.10.21 17:40

liene

Patiesībā, cik šausmīgi.Vai tad cita risinājuma nebija?

pirms 2 gadiem, 2017.10.24 14:59

Rūdolfs

Protams, ka bija - uzzinot, ka tur celt nedrīkst bija iespēja necelt tur māju.

pirms 2 gadiem, 2017.10.25 11:29

Jelgavas novadā