Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Parādu dēļ bērnu rotaļām bīstams kļūst mājas pagalms (papildināts ar FOTO) 11

Pirms vairākiem gadiem miruša īpašnieka dzīvoklī Elejas centrā daudzdzīvokļu mājā Bauskas ielā 9 sakrājies vairāk nekā 3,7 tūkstošu eiro komunālo maksājumu parāds. Parādi krājas arī vairākos citos gan tukšos, gan apdzīvotos šī nama un divu kaimiņmāju – Bauskas ielā 5 un 7 – dzīvokļos. Tas tiek atzīts kā viens no galvenajiem cēloņiem, kādēļ šo māju pagalmi un apkārtne nav labiekārtota un kļuvusi bīstama bērniem. Tikai sasprindzinot atmiņu, daudzdzīvokļu mājas Bauskas ielā 9 iemītnieki atceras veco māmiņu Ainu Zīriņu, kas 90. gados turp pārcēlās dzīvot no Jelgavas. «Šķiet, viņa bija no tiem trūcīgajiem cilvēkiem, kuri savu dzīvokli pilsētā bija spiesti pārdot un pārcelties uz laukiem. Par dzīvokli Elejā mūsu mājā viņa maksāja. Taču pirms gadiem septiņiem sieviete nomira, un nav arī mantinieku,» stāsta Bauskas ielas 9 nama vecākā pensionāre Svetlana Meščerska.

Foto: Gaitis Grūtups. Visu rakstu lasiet 16. marta «Zemgales Ziņās»

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Eh skribenti...

Miruši dzīvokļu īpašnieki nevar radīt parādus par apsaimniekošanu, jo apsaimniekotājam tie ir jānoraksta.
Lūdzu izglītojiet iedzīvotājus, bet ja zināšanu par tēmu pamaz, rakstiet par taureņiem.

pirms 2 gadiem, 2017.03.16 14:22

Fifs

Tas ir normālās pašvaldībās, bet Jelgavas novadā parādi aug

pirms 2 gadiem, 2017.03.17 18:05

Forši

Gan jau ka rēķinu ar ūdens starpību ar tiem mirušajiem apsaimniekotājs izraksta.

pirms 2 gadiem, 2017.03.16 16:33

Zz.lv nemaak uztvert kritiku

Kaaads Gruutups - taadi raksti - tukshi un nekaadi.

pirms 2 gadiem, 2017.03.16 18:19

Traka bauskas iela

Es apbrinoju to ka cilveki tur vel dzivo.... bauskas ielas shis tris majas ir ka amerikanu ghetto. Ivanšins un podnieki tur buru sheit.

pirms 2 gadiem, 2017.03.17 17:20

Elejprieki

Jāpiekrīt, ka Grūtups raksta ar katru dienu jo draņķīgāk. Vispirms jau nav skaidrs, kas šim "piespēlē" šādas, sirdi plosošās problēmas, un pat ja par tām būtu vērts rakstīt, tad izpildījums ir 6.klases skolēna domraksta līmenī. Cienītā ZZ administŗācija, varbūt šim vīram laiks pensijā?
Ne jau pāris tukšu dzīvokļu dēļ mājām nav naudas. Tur nemaksātāju ir ka biezs, un kaut cik jēdzīga uzkrājuma nebūs nekad. Bez tam, zeme zem mājām, arī pagalms ir privātīpašums. Lai priecājas, ka īpašnieks neliek maksāt nomas maksu. Tad situācija ar parādiem būtu vēl dramatiskāka.
Par pagalmu gan nav ko daudz džinkstēt, Auto var iebraukt, zāle nopļauta. Dažs labs pat puķu dobes iemanījies izveidot. Salīdzinot šīs Bauskas ielas mājas ar Jelgavas pilsētas māju iekšpagalmiem, Elejā vēl ir normāli. Lielā daļā pilsētas pagalmi ir krietni briesmīgāki, un tās asfalta paliekas uz pieguļošiem ceļiem nodara vairāk skādi, nekā labumu. Braucot cauri ar auto, riteņus var aplauzt.
Tā vien rādās, ka kāda senīla vecākā pensionāre, aiz garlaicības mirdama nost, meklē kašķi. Tas nav labi, šis nav labi.

pirms 2 gadiem, 2017.03.17 21:48

Lasītāja

Ja nomirst cilvēks, kuram nav mantinieku, dzīvoklis pāriet pašvaldības īpašumā pēc likumdošanas, kurai tad jālemj ko tālāk darīt ar dzīvokli. Vai to pārdot izsolē, vai arī iedalīt kādam pastāvošās maznodrošināto rindas kārtībā. Nevar septiņus un vairāk gadus krāties parādi uz mirušu dvēseli. Tie tad ir pašvaldības parādi.

pirms 2 gadiem, 2017.03.19 00:41

hehe

Pašvaldībai naudas nav - baseini jābūvē, 158 skolas jāuztur :)

pirms 2 gadiem, 2017.03.20 12:01

Stirna

Nevajag rakstiit ja nezini citur buuvee vai Elejai nevajag?

pirms 2 gadiem, 2017.03.23 09:08

stirnai

Ja pusi pustukšas skolas un "filiaales" aizklapee ciet un paarvirza uz pareejaam skolaam, kuras buutu pilniibaa nokomplekteetas ar skoleeniem, infrastruktuuru, pedagogiem, algaam, tehnikaam.... tad manis peec novadaa var veel 3 baseinus uzbuuveet, katru savaaa novada debespusee, lai visiem tiek, bet tagad tas ir ljoti daargi.

pirms 2 gadiem, 2017.03.23 12:13

Jelgavas novadā