Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Platonē ūdensapgādi plāno atjaunot nākamās nedēļas sākumā 5

Pēc 31. maija, kad dzeramā ūdens piesārņojuma dēļ tika slēgta centralizētā ūdensapgāde Platones ciematā un noskaidrojies, ka šajā avārijā vainojams pirms 47 gadiem veiktā 240 metru dziļā pazemes urbuma sabrukums, pašlaik turpinās jauna pagaidu urbuma veidošana.

“Jelgavas novada KU” valdes priekšsēdētāja Antra Alksne stāsta, ka pašlaik vēl notiek urbšanas darbi un šodienas (piektdienas) optimistiskais scenārijs ir izurbt līdz 40 metru dziļumam.

“Plānojam urbt dziļāk, nekā sākotnēji paredzēts, jo citādi nespētu ūdeni attīrīt. Urbsim arī sestdien. Ūdens padeve Platones ciematā tiks atjaunota nākamās nedēļas sākumā,” uzsver A.Alksne, piebilstot, ka jau ir nomainīti filtri un izbūvēts jaunais ūdens pievads.

Līdz tam vēl vismaz trīs dienas Platones ciemata iedzīvotājiem būs jādzīvo līdzšinējā režīmā un ūdeni turpinās pievest mucās. Pievestā ūdens kvalitāte atbilst visām dzeramā ūdens kvalitātes prasībām, turpina “Jelgavas novada KU” vadītāja.

A.Alksne stāsta, ka šopirmdien Platonē iedzīvotāju sapulcē cilvēkus informējusi par izveidojušos situāciju. Uz sapulci bija ieradušies aptuveni 100 pagasta iedzīvotāju. Tāpat “Jelgavas novada KU” vadītāja sazvanījusies un pārrunājusi notiekošo ar Platones ciemata daudzdzīvokļu māju vecākajiem.

Tiklīdz urbums būs izurbts, ūdens padeve tiks atjaunota, vienlaikus veicot arī sistēmas skalošanu. Pirmās trīs dienas pēc skalošanas ūdens vēl nebūs derīgs dzeršanai, tāpēc joprojām tiks piegādāts mucās. Par pilnīgu ūdens padeves atjaunošanu liecinās fakts, ka ūdens mucas tiks novāktas, skaidro A.Alksne.


Foto: Gaitis Grūtups

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Kā Černobiļā!

"Par pilnīgu ūdens padeves atjaunošanu liecinās fakts, ka ūdens mucas tiks novāktas" - kruta! Tu atnāc pēc kārtējā ūdens, bet mucas nav. Fig viņ zin, kapēc nav!? Pagaidīs - varbūt šoferis kavējas, vilcējautiņam motorproblēmas... Ja ilgi nav, aizies pačurāt aiz pagastmājas un pagaisīs vēl. Nu lab, atnāks pēc stundas.... Vēl nav? Nu, pēc 2 stundām... Eh, dienu jau nav?! Uh, nekas neatliks - būs jādzer tas krāna ūdens! Jo cita ta nav! Cerēsim, ka drīkstēja dzert...
Arī PSRS laikā tā bija - varēja nojaust, ka Černobiļā viss (nu - tas lielais, mistiskais VISS) ir kārtībā, kad pārstāja iesaukt!

pirms 12 mēnešiem, 2018.06.08 13:10

Tālāk no bezsmadzeņu lauku zagļiem

Jāemigrē uz Rīgu vai kaut kur tālāk, kur rūpējas par nodokļu maksātājiem.

pirms 12 mēnešiem, 2018.06.08 16:05

Laika vecis

Solīja, ka nākamnedēļ varētu būt pērkona negaisi. Ir sajūta, ka Grigalis to noorganizējis, lai Platone beidzot var nomazgāties - urīna smaka sasniegusi Rīgas pievārti. Tikai jāuzmanās, lai zibins nenosper ar putām padusēs...

pirms 12 mēnešiem, 2018.06.08 14:52

Jelgavas novadā