Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Platones skola lolo nākotnes plānus un sestdien aicina uz salidojumu (FOTO) 3

«Gribas, lai tie būtu satikšanās svētki. Salidojumi vienmēr dod gandarījumu un vēlmi turpināt strādāt,» teic Vircavas vidusskolas direktore Eva Fišere, kopā ar Platones filiāles vadītāju Eviju Ragovsku, pedagogiem un audzēkņiem sagaidot skolas 90. jubileju.

Skola Platonē dibināta 1926. gada 1. oktobrī, kad vecās muižas kalpu māja tika pielāgota skolas vajadzībām. Kopš 1947. gada vairāk nekā 40 gadu skolu vadīja Arturs Hercs, kas pulcināja ap sevi darbu mīlošus, labestīgus un prasīgus pedagogus. Kā stāsta E.Fišere, tas, ka šodien Platonē atrodas skola, ir direktora A.Herca nopelns. Ar Latvijas Lauksaimniecības akadēmijas (tagad LLU) pētījumu saimniecības atbalstu viņš devās uz Maskavu, kur ieguva atļauju vecajai skolai izveidot piebūvi. Iesaistoties pedagogiem, pārdomāts tika katrs jaunās ēkas stūrītis, un 1987. gadā sapnis par skolu īstenojās. Ēkā tika iemūrēta kapsula ar direktora vēstījumu nākamajām paaudzēm. «Tolaik Platonē mācījās 160 skolēnu, darbojās plaukstoša saimniecība, dzīvoja inteliģence. Tad viss izputēja, iedzīvotāju un bērnu kļuva arvien mazāk. Bet skolotāji paši izplānojuši katru skolas stūrīti – telpas ir veidotas atbilstoši skolas vajadzībām, pie katra kabineta ir sagatave. Nevaru iedomāties, kas cits bez bērniem te vēl varētu būt,» tā E.Fišere.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet 6.–12. oktobra «Zemgales Ziņās»


Pievieno komentāru

Komentāri 3

Apsolvente

Reiz bija Platones skola...bēdīgi...Ko gan līdz tie salidojumi,ja skolas vairs nav?! Ejam no izglītības tumsonībā,kur galvenais ir nauda,ne cilvēks.

pirms 3 gadiem, 2016.10.08 13:39

Jānis

Jā ,tā kādreiz bija,un tadat tā ir vēsture.Bet jaunās skolas pamatus un kapsulu ielika 1981 vai 1982 gadā,jo pats ceremonijā piedalījos,un paši vēl skolāpa tukšajiem logiem lēkājām zemē,kur jums ir gaitenis.
Arī mans tēvs bija viens no skolas būvniecības darbu vadītājiem,kurš lika to kapsulu iekšā, būvniecības pamatos,kas bija pretim vecajai skolai upes pusē tai sienā dienvid austrumu pusē.

pirms 3 gadiem, 2016.10.30 00:40

Olga

Žēl vienīgi, ka veco skoliņu nesaglāba un neatjaunoja, būtu fantastisks arhitektūras piemineklis un vieta ar savu vēsturi.

pirms 2 gadiem, 2017.04.12 19:41

Jelgavas novadā