Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Plūdu risku samazināšanai turpina atjaunot un pārbūvēt polderu sūkņu stacijas, aizsargdambjus un valsts nozīmes ūdensnotekas

Valsts SIA “Zemkopības ministrijas nekustamie īpašumi” (ZMNĪ), investējot ES Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalsta līdzekļus, kas 2014.–2020. gada plānošanas periodā paredzēti meliorācijai, turpina īstenot pasākuma “Samazināt plūdu riskus lauku teritorijās” plānotos darbus – valstij piederošu hidrotehnisko būvju atjaunošanu un pārbūvi, kā arī valsts nozīmes ūdensnoteku atjaunošanas projektu īstenošanu, informē Zemkopības ministrijas pārstāve Dagnija Muceniece.

Šī gada 1. janvārī būvniecība sākta 11 projektos, tostarp Jelgavas novadā tiek īstenoti četri projekti plūdu risku samazināšanai lauku teritorijās – Auces poldera sūkņu stacijas pārbūve, Vārpas poldera sūkņu stacijas pārbūve, Kalnciema poldera sūkņu stacijas pārbūve un Ruduļa poldera aizsargdambja D-1 atjaunošana. Tāpat projekti tiek īstenoti Madonas novadā, Nīcas novadā, Aizputes novadā, Talsu novadā, Alūksnes novadā, tiks atjaunoti arī Rīgas HES ūdenskrātuves Ikšķiles un Ogres aizsargdambji. Būvniecības iepirkumi izsludināti vēl četriem projektiem.

Līdz šim būvdarbi realizēti kopumā par 3,5 miljoniem eiro. Realizējot apstiprinātos projektus, plūdu riski tiks samazināti ap 15 000 hektāru kopplatībā, reģionos no plūdiem pasargājot vairāk nekā 7000 iedzīvotāju, viņiem piederošās būves, saimniecības un tehniku, kā arī lauksaimniecības un meža zemes.

Kopumā ERAF atbalsta pasākumam “Plūdu riskus lauku teritorijās” 2014.–2020. gadā Latvijā paredzēti 43,4 miljoni eiro.


Attēls: zmni.lv

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā