Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Pussoļa attālumā no Dobeles novada – Glūdas pagasts (FOTO) 10

Pēc jaunākajiem datiem, Glūdas pagastā dzīvo 2874 iedzīvotāji. Tas ir viens no iedzīvotāju skaita ziņā lielākajiem pagastiem Jelgavas novadā. Lielākās apdzīvotās vietas pagastā ir Nākotne, Dorupe un Zemgale, kā arī Viesturi, kur pretstatā daudzām citām vietām iedzīvotāju skaits aug, nevis samazinās. 

«Viesturos pēdējos gados ļoti daudz ieguldīts ceļu uzlabošanā,» stāsta Glūdas pagasta pārvaldes vadītāja Silvija Zīberte, piebilstot, ka pirms sešiem gadiem ceļi brīžiem nav bijuši vispār izbraucami. Tiesa, Viesturos ir arī ceļi, kas atrodas dārzkopības sabiedrības, nevis pašvaldības pārziņā.

No visām pagasta teritorijām visvairāk iedzīvotāju ir Nākotnē – ciemā vien 850, bet, pieskaitot apkārtnē dzīvojošos, – aptuveni 1000. Pārvaldes vadītāja atzīst, ka līdzīgi kā citur novadā un Latvijā cilvēku paliek mazāk, savulaik te dzīvojuši vairāk nekā trīs tūkstoši. «Arī tas, ka tagad par atkritumu izvešanu jāmaksā pēc dzīvoklī pierakstīto skaita, savā ziņā ļāvis paraudzīties uz reālo iedzīvotāju skaitu, jo izdeklarējušies, tie, kas dzīvo, piemēram, ārzemēs. Tagad šis skaitlis varētu būt diezgan reāls,» skaidro S.Zīberte. 

Pa šoseju braucot uz Dobeli, nav viegli saprast, kur beidzas Jelgavas un sākas Dobeles novads. Arī vēstures gaitā robežas bīdītas uz vienu un otru pusi. Tāpēc nezinātājam var šķist dīvaini, ka Glūdas pagastā atrodas skola ar kaimiņu novada ciema nosaukumu – Šķibes pamatskola.

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 14.janvāra, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 10

xxsy

Nu protams mūsu Zībertes kundze atdzīs vien Nākotni, kurā par mūsu nodokļiem ceļ saieta namus un pirtis. Glūdas pagastā ir arī Glùdas skoliņa, kāpēc gan tā nav minēta?

pirms 3 gadiem, 2016.01.14 22:46

to xxsy

Cik klases tu esi beidzis? Cilvēk- parasti pierādās, ka šie pukstētāji nevienu eiro nodokļos nesamaksā :D Tavs komentārs tā vien prasās pēc skolotājās sarkanās pildspalvas.. Ja tomēr no saņemtajiem pabalstiem Tev paliek pāri kāds eiro- nopērc avīzi un izlasi..

pirms 3 gadiem, 2016.01.14 23:08

Bahs

Pareizi, priekš kam jāmaksā nodokļi , ja par to naudu pat ceļus nevar iztīrīt, bet gan pirtīs savas ***s sutināt. Jā un tiešām par to briesmīgo smaku runājot tas nav normāli, asmātiķi tur uz vietas tā vien nomirtu.

pirms 3 gadiem, 2016.01.16 20:39

123

Kāpēc Smiltnieki nav minēti, kurā arī dzīvo dzīvi cilvēki?

pirms 3 gadiem, 2016.01.14 22:48

to 123

..vēl citas mājas un mājiņas, vai tad avizē vietas maz, jāpiemin taču katra sēta, lai ļaudis neapbižojas! Kāpēc tikai par ciemiem runā, ir taču vairāk kā 3000 īpašumu, katram vajag kādu vārdiņu veltīt!

pirms 3 gadiem, 2016.01.15 06:50

braucējs

kāpēc nekad nepiemin, ka braucot gar nākotni vienmēr smird, pat sabiedriskajā transportā nav iespejams nosēdēt mierīgi. Nerunajot par tiem, kas izmanto bnzīntanku..

pirms 3 gadiem, 2016.01.15 13:47

braucējam

,,Viens no pirmajiem plānotajiem darbiem ir attīrīšanas iekārtu rekonstrukcija, lai Nākotnes ciemā likvidētu nepatīkamās smakas",-tā rakstīts avīzē. Ļoti ceram, ka KU beidzot pildīs savus solījumus iedzīvotājiem!

pirms 3 gadiem, 2016.01.15 14:24

:)

Tieši tā, tas nav pagasta darbs, par to jau sen karo ar JNKU- kurš laikam neko citu kā tikai iekasēt naudu nav spējīgs darīt!

pirms 3 gadiem, 2016.01.15 15:58

ES

Supergudrais no Smiltniekiem! Glūdas pagastā ir 4 ciemi, bet Smiltnieki nav to skaitā! To nu vajadzēja zināt!
Bet par pirti-vai tad Bahs nemazgājas? Nākotnē gan vēl mazgājas!

pirms 3 gadiem, 2016.01.17 17:32

,,nodokļu maksātājiem''

...un katrs par savu naudu! Ja negribat kasīties, pievienojaties, tiem, kas izmanto pirts pakalpojumus- tātad - mazgājas!
...un, varbūt vajadzētu atlicināt kādu euriku un iegādāties sniega lāpstu, jo dzīvo taču laukos!

pirms 3 gadiem, 2016.01.17 17:39

Jelgavas novadā