Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Šodien nojauks patvaļīgi uzbūvētu dzīvojamo ēku Kalnciemā 32

Jelgavas novada pašvaldība šodien piespiedu kārtā nojauks nelegālas būvniecības objektu, un tas praktiskā izpildījumā ir bezprecedenta gadījums Latvijā. Parasti, ja lemts par patvaļīgas būvniecības objekta nojaukšanu, to īsteno pats īpašnieks, taču šajā gadījumā tā organizēta ar vairāku dienestu iesaisti, ņemot vērā īpašnieku ignorējošo attieksmi domes un tiesas lēmumu izpildei, informē pašvaldības pārstāve Alise Ozoliņa.

Dzīvojamā māja “Luģi 1” Kalnciema pagastā ir patvaļīgi uzbūvēta applūstošā dabas teritorijā. “Jau gadiem aktīvi paužot protestu Jelgavas novada Būvvaldes lēmumiem un nihilistiski noraidot pašvaldības iniciatīvu dialoga veidā panākt kompromisu īpašuma saudzīgai pārvietošanai, konflikts briedis jau kopš 2009. gada. Atzīstot savu patvaļīgo būvniecību, “Luģi 1” īpašnieki galvenokārt apelējuši pie tik izplatītās prakses Latvijā, ka nelegālas būvniecības dokumentāciju var sakārtot arī vēlāk, kā arī uzskatot, ka individuālos gadījumos izņēmuma kārtā likumu normas var nepiemērot,” ziņo A.Ozoliņa.

Noslēdzoties tiesvedības procesam vairākās instancēs, Augstākās tiesas lēmums 2014. gada 18. jūlijā apstiprināja Jelgavas novada domes 2010. gada lēmuma tiesiskumu un atzina piespiedu izpildi un patvaļīgi uzbūvētās būves nojaukšanu. “Ar domes lēmumu “Luģi 1” īpašniecei Valentīnai Rudenko tika uzdots deviņu mēnešu laikā nojaukt patvaļīgi uzbūvēto dzīvojamo māju un saimniecības ēku. Taču līdz pat šim brīdim ēkas īpašnieki domes lēmuma izpildi ir ignorējuši jeb precīzāk – ar mērķi kavēt tiesas un Jelgavas novada domes lēmumu izpildi V.Rudenko, tur dzīvodama, organizējusi tiešus vai netiešus šķēršļus piekļuvei pie ēkas,” turpina A.Ozoliņa.

Ēkas nelegāla būvniecība aizsākusies vēl pirms Jelgavas novada kā administratīvas vienības izveides 2009. gadā, kad V.Rudenko pretēji Kalnciema pilsētas ar lauku teritorijas Būvvaldes rakstiskam atteikumam izsniegt plānošanas un arhitektūras uzdevumu ēkas projektēšanai aizsāka vienģimenes mājas celtniecību. Teritorija atrodas Lielupes aizsargjoslā un ir plūdu apdraudēta. Pēc gada – 2010. gada rudenī – tobrīd jau Jelgavas novada Būvvalde, pārbaudot situāciju, konstatēja patvaļīgi uzbūvētos ēkas pamatus un aizsāktā pirmā stāva celtniecību. Īpašniekiem tika sastādīts pārbaudes akts par nelikumīgu būvniecību, un Administratīvā komisija uzlika administratīvo sodu. Uzaicinot kundzi uz Jelgavas novada domes apvienoto komiteju sēdi situācijas paskaidrošanai, īpašniece nenoliedza, ka pēc būvvaldes atbildes saņemšanas pretēji norādītajam atteikumam izsniegt plānošanas un arhitektūras uzdevumu tomēr uzsākusi un turpinājusi būvniecību.

Lai gan strīdu diskusijās mājas īpašniece mēģinājusi gan būvi definēt kā mazēku, gan citādi determinēt tās statusu, konkrētajā gadījumā ēka iekļaujas vienotā apbūves laukumā 180 kvadrātmetru platībā. Pašvaldība vairākkārt ir aicinājusi V.Rudenko uz pārrunām, lai piedāvātu risinājumu uz zināmiem kompromisiem, tiecoties vienoties par alternatīva apbūves gabala piedāvājumu un labprātīgu, pakāpenisku būves pārvietošanu. Tā vietā no īpašnieku puses turpināti celtniecības darbi, izrādīta vien neiecietīga ignorance un arīdzan tieši draudi. 2010. gadā Jelgavas novada dome pieņēma lēmumu par būves atbrīvošanu un nojaukšanu, uzliekot par pienākumu V.Rudenko par saviem līdzekļiem deviņu mēnešu laikā no lēmuma spēkā stāšanās dienas, nojaucot jaunbūvi, atjaunot iepriekšējā stāvoklī zemes īpašumu “Luģi 1”.

Pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 361. pantu, 2015. gada 26. maijā V.Rudenko tika nosūtīts brīdinājums “Par Jelgavas novada domes 2010. gada 24. novembra piespiedu izpildi”, kas, pamatojoties uz Administratīvā procesa likuma 361. panta piekto daļu, nav pārsūdzēts tiesā un ir stājies spēkā.

Vēl 2017. gada vasaras nogalē Jelgavas novada pašvaldība ēkas īpašniekiem nosūtīja brīdinājumu par piespiedu naudas piemērošanu saistībā ar domes lēmuma nepildīšanu. “Luģi 1” īpašnieki ar sūdzību par sūtīto brīdinājumu vērsās Jelgavas novada pašvaldības Administratīvo aktu strīdu komisijā, kas, izskatot sūdzību, to noraidīja kā nepamatotu.

Ņemot vērā valstī izplatīto praksi, ka patvaļīgu būvniecību nereti uzskata par “kaut kā nokārtojamu lietu”, pašvaldība pārmet gan domes opozīcijas deputātiem, gan plašsaziņas līdzekļiem emocionāli sakāpinātas diskusijas vēl pēc tiesvedības beigām, kas esot veicinājušas īpašnieces maldinošu paļaušanos uz pozitīvu rezultātu.

“Līdz pat šim brīdim īpašnieki ir ignorējuši gan Jelgavas novada domes lēmumu, gan Augstākās tiesas nolēmumu. Pašvaldība bija nonākusi situācijā, kurā tā nevar izpildīt likumā “Par pašvaldībām” un Būvniecības likumā uzliktos pienākumus. Apgrūtinātā administratīvā akta piespiedu izpilde nostādīja pašvaldību ķīlnieces lomā, vienlaikus radot iluzoru visatļautības, nesodāmības un tiesību normu ignorances iespējamību Latvijā. Turklāt publiskā telpā ēkas īpašniece paudusi tiešus draudus gan uzņēmējam, kurš pašvaldības veiktā iepirkuma rezultātā ir ieguvis tiesības nojaukt pretlikumīgi uzbūvēto ēku, gan paziņojumus agresīvai rīcībai pret sevi pašu,” tā A.Ozoliņa.

Sabiedriskās kārtības ievērošanai nelikumīgi uzceltu būvju nojaukšanas procesā šodien iesaistīti Jelgavas novada pašvaldības speciālisti un Pašvaldības policija, sadarbojoties ar Valsts policijas un citiem atbildīgajiem dienestiem.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 32

MJ

Normāli, bez nekādiem dokumentiem tā būvēt, un ja vēl atteikta būvatļauja, bišķi prātam ar bij jābūt...

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 11:37

,,,

neatbalstu tādas rudenko,bet,tad jau paraugprāva varēja būt šlesera īpašumā,Jūrmalas kāpās...

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 11:58

Kalnciems

Ceru, ka Jūrmala sekos Jelgavas novada paraugam...

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 12:02

MJ

Tur jau viss kārtībā, nav tikai nodota ekspluatācijā samaksās sodu, sakārtos papīrus viss būs ok., nu bet šeit no dokumentiem vispār nav nekā! :)

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 12:09

andris

Jāsaka ka viss jau pareizi-ministru kab.noteikumi un basta. Man nav skaidrs,vai šī patvarīgi aizņema pleķi upes malā ,jebšu tas zemes gabals pieder viņai.Tad vēl gribētos zināt -kam traucē viņas nams,izņemot pašvaldību,varbūt šiem bail ka tagad visi uzliks lielu nikolaju pašvaldības šeftmaņiem.Ja izbrauktu krustu šķērsu Latviju-noteikti šādu būvju būtu dučiem, ne tādu dzīvošānai nepieciešamu kā ši nevisai bagātā jaunceltne,bet būtu pa pilij katrā pagastā. Pilnīgi pareizi -nezinu līdz kuram gadam ,bet visi pa priekšu būvēja un pēc tam sakārtoja papīrus ,it sevišķi laukos,tas bij reizes trīs lētāk un ātrāk.Tagad pamēģini uzcelt kaut mazmājiņu -dārza stūrī,papīri un atļaujas vairāku gadu garumā un naudas arī vairāki tūkstoši. Tā kā rādās ka tā nabaga sieviete būs kādam varžācis nominusi pašvaldībā,tāpēc šo tā uzvelk. Un tas uzņēmējs ir arī čibriks -ne jau otram pat akceptētu nelaimi vajag darīt,skat ka pašam arī otra kalna galā kas nesamisējās. Nez kāpēc man nu galigi nav žēl tās pašvaldības,sekli ļautiņi.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 14:52

skumji

būve atrodas uz nomātas, pašvaldībai piederošas zemes, mazdārziņeim, vien toreizējā kalnciema pag. vadītāja Tračuma solījusi, ka varēs būvēt. Tante noticēja

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 15:03

bbesis

Kundzei nomātā no pašvaldības zeme ar privātmāju apbuves atļauju. Kad nonāca līdz būvatļaujas izsniegšanai, šo uzmeta

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 17:08

AV

Bet ja būve atrodas uz privātās zemes, tad nekādu sabiedrību tā neapdraud. Vajadzēja pietikt ar soda naudu un dokumentu sakārtošanu un atbilstošu nosacījumu izvirzīšanu. Kāpēc tā iznīcināt cilvēku un pat veselu ģimeni. Varbūt kukuli neiedeva pareizajai amatpersonai. Mūsu valstī vajadzētu priecāties par katru cilvēku, kas grib dzīvot un strādāt laukos. Par šiem vārdiem ,,vienlaikus radot iluzoru visatļautības, nesodāmības un tiesību normu ignorances iespējamību Latvijā". liek rūkti pasmaidīt.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 14:52

MJ

Paga paga, izlasi rakstu, viņai nedeva atļauju kad tika pieķerta ka jau pamati izbūvēti nelikumīgi, a viņai vis po ka atļaujas nav un nebūs, ceļu tik tālāk... Andrim: tici man kur nav nodotas ekspluatācijā gadiem piekrītu pilna Latvija ar tādiem gadījumiem, bet kur uzcelta bez JEBKĀDĀM atļaujām un vietā kur nedrīkst celt, tici man neatradīsi.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 15:09

Iedz

Katru pavasari tur ir plūdi un viņiem bija liegts tur būvēt jau no paša sākuma. Bet viņi kā tādi auni darīja pa savam. Tiklīdz viņus appludinātu viņi uzreiz skrietu uz pašvaldību un prasītu lai ceļ dambi jo redz viņus appludina. Priekškam pašvaldībai tas ir vajadzīgs?

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 15:09

lietus

ko tu ledz muldi neznot. Nekas tur neapplūst, ja nu reiz 50 gados. A pašvaldībai nebūtu problēmu ar cilvēkiem, ja cilvēku pašvaldībā nebūtu. Nav cilvēku, nav problēmu. viena problēma, kurš ar nodokļiem ēdinās amatpersonas

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 17:15

andris

MJ, es Tev neticu, vienīgi Tu plēs savu pakaļu pa citu nelikumīgu būvi,varbūt esi ieinteresēta persona,varbūt pats esi noskatijis to pleķi, ja jau viņu varēja paciest 8.gadus un taisīt no tā visa šovu -tipa ,,lauku sēta,,nu tad jau kaut kas ne tā ,te ir pat māju ,varbūt vietas nosaukums --LUĢI 1, varbūt kaut kur ir arī 2,3,4,,nu nav tā Jelgava ,upes krasts pretī pilij,kur visiem tas EKO nams būtu acīs,kaut kāda štrunta mājele ,kā saka ala kur dzīvot ,bet nē ,meža saimnieks SLONS saka nebūs tev savas alas,ej Vaļa kopuškā,tur tava īstenā vieta. šovakar būs pulka gandarītu un smaidošu purnu pašu valdes alā ,tikai viena ģimene lies gaužas asariņas ,zaudējusi vienīgo aliņu un ticību gaišākai nākotnei drūmajā latvijas silā .Brauciet latvji jūriņā -brauc Vaļa svešatnē.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 15:31

MJ

Pēc tavām domām sanāk ir OK: nopērku zemi uz kuras pēc detālplānojuma celt neko nedrīkst, uzceļu māju bez nekādām atļaujām, saskaņojumiem utt., tad 8 gadus čakarēju smadzenes pašvaldībai lai dod atļauju celtniecībai utt. par to ka es jau esmu uzcēlis māju tur kur nedrīkst celt :)
Ok, daram visi tā? Man no tā ne silts ne auksts...

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 16:09

ome

Godigi sakot- tas ir AARPRAATS! Cilvekiem ir pilnigi izpostits dzive...

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 16:13

omei

neenu ja pats spiitiigi uzcelj maaju bez papiiriem un cer ka saies tad ko lai saka...

es vareetu mok rainja parkaa buudinju uzraut?

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 18:16

process

https://skaties.lv/zinas/latvija/pirmo-reizi-vesture-pasvaldiba-nojauc-patvaligi-uzbuvetu-namu/?utm_source=facebook&utm_medium=autopost&utm_campaign=social&utm_content=tv3latvija/#foto-1145911

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 16:35

Kalnciema iedzīvotājs

Man jautājums pie valdības,kāpēc blakus māja nebija nojaukta? Šo ģimeni zinu sen, neko sliktu nav darījuši!! Ja viņi gribēja celt māju,lai cel!! Viņu vaina ja appludotu!

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 18:22

hm

top. Tie cilvēki uzbūvēja māju ne uz savas zemes, bet uz pašvaldības. Bez jebkādam atļaujām. Pat pret aizliegumiem. Protams, ka žēl cilvēku ieguldīto darbu, bet tomēr. Ja pieņemt, ka šie cilvēki nolēma būvēt māju uz Jūsu zemes, kas ir Jūsu īpašumā. Diez vai tie cilvēki būtu tik labi priekš Jums. Kāpēc tiem cilvēkiem vispār tā padomju domāšana. Stāv zemesgabals, aha, žoga nav, īpašnieku nav (kas ar bisi varētu pa ... iedot), tad es būšu tai zemei īpašnieks. Būvējot māju vajag projektu? Kas saskaņos projektu, ja tu neesi zemes īpašnieks, pareizi - neviens. Līdz ar to, viss ir likumsakarīgi. Kāpēc ir cilvēki, kuriem nospļauties uz likumiem? Kāpēc man tos ir jāžēlo? Nevajag iet uz svešu zemi un celt savas mājas.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 19:29

gribu zināt

Kas tā par munīciju pagrabā tādiem, kas neko sliktu neesot darījuši?

pirms 2 gadiem, 2017.10.17 15:39

andris

Man jau arī nav ne silts ,ne auksts,kā saka ne mana druva ,ne mana cūka.Vienkārši katrai rīcībai jābūt saprotamai,cilvēcīgai un pamatā jābūt ieguvumam. Tātad šobrīd pašvaldība ir izglābusi no noslīkšanas vienu invalīdu un vecu kundzi. Kāpēc viņi tur cēla-nav īsti skaidrs,bet noteikti bij kāda mutiska runa ,kāds solijums ,kurš izčibēja līdz ar iepriekšējo vadību .Pēc foto redzu koptu un sakārtotu vidi ,nabadzīgu bet rūpīgi celtu mitekli.Ko iegūst pašvaldība -neko ,jo tur tāpat neko nevar celt.Ko vēl -tautas dusmas un negatīvu attieksmi,pluss gan jau kaut kur būs jāierāda dzīves vieta -un krietnu parādu ,kuru neticu ka invalīdam varēs piedzīt.Ja tas vēl aizies lielā apritē -sasmērēsies viņi krietni,pat ja viņiem ir likuma spēks.Tātad ieguvums ir kā saka ,ausis no sprāguša ēzeļa. MJ kungam liekas nenormāli ka būvē bez dokumentiem,bet tā agrāk darija krietna lielā puse latvijas iedzīvotāju,pēčāk saveda kārtībā visu ,samaksāja un viss bij labi.Tagad pēdējos gados viss ir savādāk ,labi ,lai notiek,kārtībai jābūt.Bet kāpēc tieši šis īpašums ,un kāpēc tieši šie ļautiņi ir krituši nežālastībā.Ja tas būtu šņabja veikals ,spēļu zāle vai prieka nams bez papīriem ,jauciet nost,viņi uzcels citu,gan jau naudas tam pietiks.Bet kur tagad lai dzīvo šie divi -invalīds un viņa vecā kundze, vai viņi ir spējīgi uzcelt citu namu ,citā vietā . Varbūt mēs kaut ko nezinām -Caune varbūt piedāvāja viņiem mūra namu Kalnciema centrā,ej dzīvo ,kā invalīdam savu veco KIA džipu piedevām .A tagad man tas liekas -tāda zemiska un sīka atriebība .

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 19:44

Andrim

es šo situāciju izprotu no citās puses. Jā akceptēsi šo ēku bez projekta un būvatļaujas, nāks cilvēki un radīs ar pirkstu, re kur bija gadījums un viss aizgāja, priekš kam tad vajag man projektu. Akceptēs projektu, saskaņos un pieņems ēku ekspluatācijā, bez ēkas īpašnieka atļaujas neko ar zemi darīt nevar. Tikai, atsavināt tam pašam īpašniekam. Sāks citu arī būvēt mājas uz pašvaldības un valsts zemēm un prasīt pēc tam atsavināt, jo viņiem būt pirmpirkuma tiesības uz šo zemesgabalu. Ir likums, likumam ir jāpakļaujas visiem. Nevar būt izņēmumi. Tad mums katrs otrs gadījums būs izņēmums.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 19:52

smops

Andri, tev visnotaļ taisnība. atriebība te ir pamatvārds.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 19:55

Juris

Viņiem ir dzīvoklis Kalnciema centrā.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 19:59

par dzīvokli

Tur dzīvo dēls ar ģimeni ar sīkajiem, kvadrātmetri arī nav millzīgi. Labi, ka jūs visi gudrīši neesiet nonākuši tik pat sūdīgā situācija pašvaldības priekšā, betr vēl ir laiks, Caune valdīs 4g, lai veicas!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 20:14

par dzivokli 2

Nu un kas, ka viņiem tur dzīvo bērni? Man arī vecāki dzīvo dzīvoklī, un viņi negāja būvēt sev māju sveša teritorijā. Un mēs paši strādājam, lai nopelnītu sev dzīvokli. Un māju mēs gribam upes krastā (ļoti, ļoti), bet mums ir skaidrs, ka nav normāli atnākt uz neiežogotu zemi un sākt būvēt sev māju.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 20:22

andris

Ir dažādi gadijumi-viens, ja es atnāku uz tukšu zemi ,uzbliežu pa pāris nedēļam māju bez papīriem un tagad prasu lai zemi man atdod pa velti un ēku ieraksta papīros, tad būtu sašutums un nojaukšana vietā .Kāpēc pašvaldība čakarēja prātu 8.gadus un tagad viss ,mēs nojaucam,klauni,te gandrīz ož pēc izspiešanas -dosi kukuli-būs māja ,nedosi - ****ā būs. Laikam nedeva ,jo laikam jau nebija ko dot. Tā ka nebija jāpieļauj nelikumīga celšana-tagad nebūtu jānojauc. Un tagad taisni tā izskatās ,ka ir gadijumi kur lepna pils ir likumīga-jo saimniekam ir nauda -pietiek gan kukulim ,gan tiesām, un ir nabaga būda ar saimnieku invalīdu-ko te ceremonēties-pašu uz nabaģeni ,mājai pāri buldozeru. Nu kaut kā tā.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 20:38

MJ

Kautko jauc Andri, pašvaldība nečakarēja smadzenes, bet gan otrādi.

pirms 2 gadiem, 2017.10.11 08:48

Kārlis Rimša - novada domes deputāts

,,U meņa dokumenti v porjadke’’ – tā filmā LIMUZĪNS JĀŅU NAKTS KRĀSĀ tā laika varas pārstāvim skaidro Mirttante.
Tagad līdzīgi savu darbību var skaidrot un attaisnot novada lēmēj un izpildvaras pārstāvji. Dome lēma, noteikumi atļāva, tiesas lēmumu neatcēla – rīkojamies. Ja būtu tik vienkārši, tad kāda velna pēc tādas domes vispār ir vajadzīgas. Ieklabinām informāciju datorā, tas savās metāla smadzenēs sadzenā likumus, noteikumus, instrukcijas un izspļauj atbildi – izsniedz papīru vai policistu pavadībā aizsūta ekskavatoru.
Var jau zīmēt būvniekus kā pēdējos ļaundarus un likumības ignorantus, var apvainot masu mēdijus un domes opozīciju.
Varētu arī noticēt šiem novada vadības žēlabainiem stāstiem par tikumības un likumības ieviešanu un ievērošanu, ja man nebūtu jau vairāk kā četru gadu pieredze kā un kādus lēmumus mēs pieņemam – kā vardarbīgi centāmies nolaupīt ,,Daukšu’’ zemi, kā pa dārgo vairākas reizes centāmies nopirkt Lielvircavas kultūras namu, kā pa lēto ne vienu vien pašvaldības īpašumu cenšamies pārdot, kā komunicējam ar sabiedrību.
Rudenko ir veikusi neatļautu būvniecību, papīri nebija kārtībā. Tas, protams ir pārkāpums, bet kādu kaitējumu viņa ir radījusi kaimiņiem, sabiedrībai, dabai, valstij.
Novada mājas lapā par šo tēmu ir garš faktu uzskaitījums, tikai piemirsies pateikt ka - ,,Kalnciema pilsētas ar lauku teritoriju pašvaldība 2008.gada 22.decembrī ar Rudenko noslēdz zemes īpašuma ,,Luģi – 1’’(0,1232ha platībā) nomas līgumu. Nomas līgumā noteikts zemes gabala lietošanas mērķis – individuālo dzīvojamo māju apbūve, līgums ir spēkā līdz 2020.gada 18.decembrim. Zemes gabala lietošanas mērķis atbilst teritorijas plānojumam.’’
Tiem, kuri, anonīmi būdami, tik ļoti cenšas aizstāvēt pašvaldības rīcību šajā jautājumā, apķengāt Rudenko un Grūtupu, iesaku saņemt drosmi, iznākt atklātībā, aizbraukt uz vietas, iepazīties ar situāciju un tad varbūt viedokli mainīsiet, tāpat kā tagad dažs labs deputāts, kurš 2010.gada novembrī lēma par nojaukšanu.

pirms 2 gadiem, 2017.10.10 23:14

andris

Viss ko saki -kā āmurs naglai uz galvas,nesaprotu vienu,kas tur domē pa patvaļu,nu ja tev Kārli ir iekšas un nerausties no meža skunksta,tad saņemies un noved to lietu līdz galam,ej kaut uz jevropas tiesu ,bet lai tie papīri ir kārtībā un tas smirdīgais zvērelis dabūn vienreiz pa muguru. Domāju ka tev būs domu biedri kas līdzēs šai pasākumā. Lai veicas.

pirms 2 gadiem, 2017.10.11 15:00

Kalnciemiete

Kārlis pareizi raksta. Es arī dzīvoju Kalnciemā un labi zinu, ka pašvaldībai ir nospļauties par cilvēkiem ar plānajiem maciņiem. Mūsu daudzdzīvokļu māja jau ir avārijas stāvoklī pateicoties vienam biezajam, viņam pieder lielākā daļa mājas. Ej kur gribi nevienam tas neinteresē. Nu un, ka mums ir papīri, būvvaldes slēdzieni. Mūsu māju nevajadzēs nojaukt-tā pati sabruks. Piecas ģimenes paliks bez pajumtes.A kam tie cilvēki vajadzīgi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

pirms 2 gadiem, 2017.10.15 10:51

Jelgavas novadā