Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Strīdā IUB Jelgavas novadu pārstāv doktorants bez pilnvaras, kaut par juridisko palīdzību samaksāti 14 tūkstoši eiro (papildināts) 2

Skatot jau deviņus mēnešus ieilgušo strīdu par tiesībām sniegt juridisko pakalpojumus Jelgavas novada pašvaldībā, piektdien Rīgā Iepirkumu uzraudzības birojā (IUB) notika sēde, kurā IUB uzklausīja pasūtītāju un divus neapmierinātos konkurentus, kas bija apstrīdējuši Jelgavas novada pašvaldības Iepirkumu komisijas kārtējo lēmumu par uzvarētāju šajā konkursā atzīt līdzšinējos juridisko pakalpojumu sniedzējus – divu juristu uzņēmumu „Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs”, kura pakalpojumi pašvaldībai katru mēnesi izmaksā 8000 eiro.  

Sēde sākās 25 minūtes pēc noliktā laika, kam par iemeslu bija pasūtītāja Jelgavas novada pārstāvja Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes doktoranta Andra Strazda kavēšanās. A.Strazds nevarēja uzrādīt arī pilnvaru, kas dotu tiesības viņam pārstāvēt Jelgavas novadu šajā strīdā. Lai gan nepieciešamību pēc pilnvaras uzsvēra viens no sūdzību iesniegušajiem pretendentiem jurists Aldis Dreiblathens, sēdi tika nolemts turpināt. Tās gaitā izvērsās diskusija par to, kuri pretendenti ir vairāk pieredzējuši un vai pieredze var aizstāt spējas. 

Sūdzību iesniegušā juridiskā uzņēmuma “ĀDK Konsultācijas” pārstāve Dace Tarasova minēja, ka viņai aizdomīgs liekas apstāklis, ka Lagzdiņa un Jēgera juridiskais birojs Jelgavas novada pašvaldības ēkā atrodas tieši blakus Iepirkumu komisijas kabinetam. Viņasprāt, juridisko pakalpojumu iepirkuma konkursa noteikumu izstrādāšanā pielika roku arī tā uzvarētāji Dzintars Lagzdiņš un Aldis Jēgers. Te nu doktorants Andris Strazds enerģiski iebilda, ka konkursa noteikumi izstrādāti godīgi un ka šajā darbā piedalījies Latvijas Universitātes asociētais profesors Jānis Kārkliņš, kam ir ievērojamas zināšanas pašvaldību juridiskajās lietās.          

No publikācijas Latvijas Universitātes mājas lapā var secināt, ka doktorants Maksātnespējas administratoru asociācijas stipendiāts Andris Strazds ir studējis pie Latvijas Universitātes Juridiskās fakultātes asociētā profesora Jāņa Kārkliņa, kura vadītais juridiskais birojs ir pārstāvējis Jelgavas novada pašvaldību strīdā par juridiskā pakalpojuma iepirkumu. Par šo palīdzību Jelgavas novada pašvaldība Jāņa Kārkliņa juridiskajam birojam laika posmā no 2015.gada 12. maija līdz 2. novembrim ir samaksājusi 14 556 eiro.  

IUB sūdzību izvērtēšanas komisija lēmumu sola pieņemt līdz 13. februārim.

Latvijas Pašvaldību savienības iepirkumu speciāliste Daina Dzilna atzīst – nav zināms, ka Jelgavas novadam līdzīga juridisko lietu kārtošanas prakse būtu sastopama arī citviet Latvijā. Visur pamatā strādā štata juristi, bet juridiskie ārpakalpojumi tiek iepirkti atsevišķos gadījumos, kad rodas objektīva nepieciešamība.    

Vairāk otrdienas “Zemgales Ziņās”.     

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Suns

Tāpēc jau budžets bija jāpalielina par vairākiem miljoniem,lai varētu apmaksāt Lagzdiņa un Jēgera sastrādātās muļķības. Kauns deputātiem, ar kuru atbalstu šie juristi darbojas.

pirms 3 gadiem, 2016.02.06 17:45

Jelgavas novadā