Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Svētes pagasta «Vilku» saimniecība savu nišu atradusi senajās šķirnēs (FOTO) 1

Tur, kur šodien skatam paveras zemnieku saimniecības «Vilki» saimnieku Laumas un Alda Puriņu iekopts dendrārijs, vēl pirms astoņām vasarām pletās pļava un ganījās teliņi. Sākot kopdzīvi, Lauma un Aldis nolēmuši, ka blakus sakņudārzam un ganībām vairāk nekā astoņu hektāru plašajā teritorijā vajadzīgs arī kaut kas skaists. 2008. gadā iestādīts ginks, bet tagad «Vilku» saime var lepoties ar tūkstoti dažādu kokaugu un krūmaugu, kas apskatāmi turpat pie mājas.

Lai gan ar pirmo stādu audzēšanu Puriņu pāris sācis nodarboties pirms dažiem gadiem, lielākais atspēriens noticis šogad, realizējot Eiropas projektu. Lauma un Aldis teic lielu paldies Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centram un speciālistei Videgai Vītolai, kas pierunājusi, kā paši saka, uz avantūrām. Viņas iedrošināti, šogad pievērsušies tūrismam, pie sevis aicinot interesentu grupas, kam parādīt savu lolojumu. Vēl esot ceļa sākumā, darāmā saimniecībā netrūkst, taču kaut kad bijis jāsāk, teic Lauma. Augiem «Vilkos» patīk – koki un krūmi Zemgales mālā jūtas labi. Aldis stāsta, ka stādot ievēroti visi norādītie atstatumu parametri, taču stādījumi aug griezdamies, tā ka jāpiepūlas gan appļaujot, gan apravējot.


Foto: Raitis Puriņš. Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 18. augusta, «Zemgales Ziņās»


Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgavas novadā