Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Talkos arī Jelgavas novadā 6

Tradicionāli Lielās talkas dienā, kas šogad ir 23. aprīlis, Jelgavas novada visos trīspadsmit pagastos tiks sakopta apkārtne. «Šobrīd tiek apzinātas vietas, kuras kopīgiem spēkiem nepieciešams sakopt, gan arī aktīvi piesakās talcinieki. Savāktos atkritumus pēc Lielās talkas izvedīs tikai no oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām. Tādēļ, lai nerastos pārpratumi, iedzīvotāji jau laicīgi aicināti informēt, kur viņi plāno darboties,» tā novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

Pieteikties Lielajai talkai novada iedzīvotāji var dažādi. Katrs savu izraudzīto talkas vietu līdz 21. aprīļa vakaram var reģistrēt talkas vietu kartē mājas lapā www.talkas.lv. Par plānotajiem darbiem iedzīvotāji var informēt sava pagasta pārvaldi, kā arī sazināties ar katra pagasta atbildīgo.

Visas pieteiktās talkošanas vietas tiek apkopotas – sazinoties ar atbildīgajiem cilvēkiem pagastos, darāmais atradīsies arī tiem, kuri paši nav izraudzījušies talkas vietu, bet 23. aprīlī labprāt iesaistītos apkārtnes sakopšanas darbos. Tāpat iedzīvotāji aicināti ziņot par pamanītajām vietām, kuras vajadzētu sakopt, – to var izdarīt, vietu maksimāli precīzi atzīmējot Lielās talkas mājas lapā www.talkas.lv izveidotajā piesārņoto vietu kartē.

Lielās talkas mērķis pirmkārt ir, kopīgi darbojoties, sakopt publiskās teritorijas, nevis privātīpašumus. Tādēļ iedzīvotāji, iesaistoties Lielās talkas aktivitātēs, aicināti būt godprātīgi, gan Lielās talkas maisus izmantojot tieši publiskajās teritorijās savāktajiem atkritumiem, gan arī izvešanai tos izvietojot vienīgi ar pagasta talkas koordinatoru iepriekš saskaņotā vietā. Kopumā novadam atkritumu savākšanai tiks piešķirti ap 3000 īpašo Lielās talkas maisu, taču, ņemot vērā lielo talcinieku atsaucību iepriekšējos gados, atsevišķi pagasti talciniekiem būs sarūpējuši papildu maisus.

Pēdējos gados arvien vairāk ir tādu vietu, kuras iedzīvotāji vēlas ne tikai atbrīvot no pērnajām lapām un atkritumiem, bet arī labiekārtot, piemēram, nokrāsojot konstrukcijas bērnu rotaļu laukumā, ierīkojot jaunu puķudobi vai iestādot kokus. Jelgavas novada domes administrācija šogad Lielās talkas laikā ieplānojusi stādīt priedītes 1,3 hektāru platībā Lielplatones pagasta Tīsu bāzē.

Oficiāli pieteiktās talkošanas vietas:

Līvbērze:

Vārpas ciemā – pulksten 10 iedzīvotāji aicināti sakopt ceļmalu no Jelgavas pilsētas zīmes virzienā uz Vārpas centru, pie centriņa stādīt klinšrozītes un sakopt dobi. Talkas noslēgumā pagalmā pie ugunskura vietas plānota arī zupas vārīšana.

Tušķu ciems – kā parasti tiks koptas ceļmalas. Kopīgas aktivitātes organizēs dārzkopības sabiedrības.

Līvbērzes ciems – pulksten 9 pie Jelgavas ielas 3. un 5. nama iedzīvotāji aicināti kopīgā talkā ar veikala īpašniekiem uzsākt sakārtot pievedceļu, pievedot akmeņus un melnzemi apstādījumiem atjaunošanai. Citu māju iedzīvotāji aicināti kopt teritoriju ap mājām (kā ik katru gadu). Pulksten 9 pagasta iestāžu  darbinieki un interesenti, kas pievienosies, stādīs liepas ceļa malā.


Zaļenieki:

21. un 22. aprīlī Zaļenieku pamatskolas kolektīvs kops skolas teritoriju, parka teritoriju un ceļmalu gar parku.

22. aprīlī arodvidusskolas kolektīvs kops teritoriju ap pili un parka teritoriju.

23. aprīlī plānota Zaļenieku pagasta talka – bērzu stādīšana pretī kultūras namam. Pēc tam talcinieki aicināti baudīt siltu zupu un pulksten 19 teātra izrādi.

23. aprīlī kā katru gadu Ūziņos plānota parka teritorijas sakopšana, sagrābjot vecās lapas, nokritušos zarus, savācot drazas un atkritumus, kas pa ziemu būs sakrājušies gan parkā, gan Ūziņu centrā.


Sesava:

Talka Skursteņkalnā no pulksten 10 līdz 14. Tiks dalīti atkritumu maisi, bet par cimdiem jāparūpējas pašiem. Varēs grābt lapas, iespēju robežās atjaunos tiltiņu un trepes.


Kalnciems:

Pulcēšanās pulksten 9 pie Kalnciema pagasta pārvaldes – Lielajā ielā 14. Paredzamās talkošanas vietas: autošosejas nomales no Liepājas šosejas līdz aptuveni Jelgavas ielai 22, Lielupes krasts pagasta teritorijā. Plānots atjaunot arī krāsojumu bērnu laukumu elementiem. Talcinieki tiks nodrošināti ar cimdiem un maisiem. Krāsošanas darbiem nodrošinās arī otas un vanniņas krāsas ieliešanai. Talcinieku kopējā zupas ēšana pie kultūras nama pulksten 13.


Platone:

Platones centrā tiks labiekārtots aktīvās atpūtas laukums. Pulcēšanās pie pagasta pārvaldes «Atspulgi» pulksten 9. Vēlams līdzi ņemt grābekli un lāpstu.


Glūda:

Iedzīvotāji aicināti satīrīt savu tuvāko apkārtni, visu četru ciemu teritorijas. Nākotnē pulcēšanās pie pagasta pārvaldes Skolas ielā 3, Zemgalē pie Dienas centra Upes ielā 12, Viesturciemā – katrā dārzkopības sabiedrībā, Dorupē – pie veikala. Lielā talkas zupa – Nākotnē pie kamīna, Zemgalē pie birzītes. Darba cimdi un rīki jāņem līdzi! Talcinieki arī aicināti veidot ziedu cepuri uzkalniņam Nākotnes ciemā aiz Dārza ielas 4, sagatavojot augsni, izveidojot dobes malas un, ja laika apstākļi atļaus, iesēt puķu sēklas. Nākotnes centrā vecāki aicināti labiekārtot bērnu laukumu – nokrāsot nolupušās metāla konstrukcijas, nolīdzināt kurmju rakumus.


Lielplatone:

Lielplatonē pulksten 10 plānota Lielplatones centra attīrīšana, kur kopā ar īpašniekiem tiks sakārtota piegružotā vieta pie upes. Iedzīvotāji aicināti vākt gružus grāvmalās, parkos un sakārtot savus pagalmus. Maisus pirms talkas varēs saņemt DC «Birztaliņas», pagasta pārvaldē un tautas namā.


Valgunde:

Valgundes pagastā talkošanas iespējas būs gar Jelgavas–Kalnciema šosejas malām, kā arī gar Lielupes labo krastu, sākot no Iecavas upes ietekas Lielupē cauri Vītoliņiem. Kalnciema vidusskola sakops skolas teritoriju un tuvāko meža nomali. Talkošanas sākums pulksten 10. Talkotāji varēs saņemt tikai maisus, par pārējo jāparūpējas pašiem.


Jaunsvirlauka:

Tikšanās vieta Staļģenē Svirlaukas ielā 22, laikā no 9.30 līdz 10. Tiks sakopts centrs un grāvmalas. Mežciemā Lielās ielas galā, kur sākas «Latvijas valsts mežu» teritorija, ir izmētātas pudeles un papīri, būs iespēja tos savākt talkas maisos, kas būs baltā krāsā. Maisi būs pieejami Mežciemā Liepu ielā 1 Dienas centrā no 20.–22. aprīlim un arī talkas dienā, zvanot Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldes talkas organizatoram Jānim Šteinbergam.


Vilce:

Vilcē šogad pieteikts visvairāk talkošanas vietu: Skolas parks, Kalna kapi, Ķīves bibliotēkas teritorija, Jauniešu atpūtas vieta Ziedkalnē (Ezermala), SAC «Ziedkalne», Vairogu un Tērvetes–Elejas ceļa teritorija, veikala apkārtne, Ziedkalnes darbnīcas, «Astartes naftas» teritorija, kā arī 14 dažādu māju apkārtne. Talkošanas sākums pulksten 9.


Svēte:

Svētes pagastā būs trīs  oficiālas pulcēšanās vietas: pie Jēkabnieku bibliotēkas; pie Svētes veikala un Atpūtas ciems. Talkošanas sākums pulksten 9, tiks izdalīti maisi. Talciniekus cienās ar pīrādziņiem un siltu tēju.


Vircava:

15. vai 22. aprīlī jau piekto gadu iedzīvotāji kops ceļa Dimzas–Vairogs ceļmalu.

23. aprīlī krūmkoku stādīšana, apstādījumu ierīkošana centrā pie tautas nama, bērnudārza teritorijā; AAPC «Kamenīte» ar jauniešiem Oglaines sporta laukumā veidos atpūtas vietu.


Eleja:

Kā jau ierasts, arī šogad elejnieki ir aicināti talkot Elejas parkā. Darbu sākums pulksten 10. Tiks grābtas lapas, kopti krūmi un vāktas drazas. Teritorija tiek sakopta, lai jau vasarā varētu svinēt ikgadējos Jelgavas novada svētkus. Pēc padarīta darba talciniekus gaidīs silta zupa.

Lielās talkas atbildīgie pagastos

Nr.

p.k.

Pagasts

atbildīgais

tālrunis

e-pasts

1.

Lielplatone

Līga Rozenbaha

29469223

liga.rozenbaha@jelgavasnovads.lv

2.

Svēte

Edgars Grīnofs


29522868

edgars.grinofs@jelgavasnovads.lv

3.

Vilce

Mārtiņš Vīpulis

26430730

martins.vipulis@jelgavasnovads.lv

4.

Eleja

Agris Strautnieks


27028433

agris.strautnieks@yahoo.com

5.

Sesava

Staņislavs Matuss


27234237

stanislavs.matuss@jelgavasnovads.lv

6.

Kalnciems

Dainis Keidāns

29124567

dainis.keidans@jelgavasnovads.lv

7.

Līvbērze

Lauris Ovsjanko


27810963

lauris.ovsjanko@jelgavasnovads.lv

8.

Glūda

Mārtiņš Kuprēvičs


26548288

martins.kuprevics@jelgavasnovads.lv

9.

Platones

Lauris Rudzītis


26694637

Lauris.rudzitis@jelgavasnovads.lv

10.

Valgunde

Andris Krastiņš


26409183

andris.krastins@jelgavasnovads.lv

11.

Vircava

Gunta Zajankovska

27234149

gunta.zajankovska@jelgavasnovads.lv


12.

Jaunsvirlauka

Jānis Šteinbergs

28313550

Janis.steinbergs@jelgavasnovads.lv


13.

Zaļenieki

Alfrēds Reblis

27231142

alfreds.reblis@jelgavasnovads.lv


Foto: Ruslans Antropovs

Pievieno komentāru

Komentāri 6

hmm

A kur Tu pats talkos?
Sēžot pie datora rakstīsi visādus brīnumus. :))

pirms 3 gadiem, 2016.04.11 12:16

Kārlis

Vadonis talkos tur, kur pats pieķēzijis.

pirms 3 gadiem, 2016.04.11 21:01

Resnais

Vai nu nezināsi, kas ir novada vadonis. Savulaik pats Ļeņins piedalījās talkās. Kāpēc lai novada šefs tā nevarētu darīt un rādīt priekšzīmi vēlētājiem.

pirms 3 gadiem, 2016.04.12 00:31

Tautas vēlētājs

Mēs katrs vecam savu darbu un cieniet paši sevi Labāka iesim visi uz talku un priecāsimies par skaisto Latviju.

pirms 3 gadiem, 2016.04.12 09:55

Jelgavas novadā