Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tapis Elejas sporta kompleksa un baseina projekts; iedzīvotāji aicināti izteikt viedokli 11

Jelgavas novada pašvaldība šonedēļ prezentē vienu no Elejas, Vilces, Sesavas, Platones puses iedzīvotāju ilgi gaidītiem būvprojektiem: SIA «DG Baltic» izstrādāto jaunbūves – Elejas sporta halles un peldbaseina – plānojumu, informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

«Cik vien Jelgavas novads ilgi pastāv, tik ilgi esam apzinājušies elejnieku ilgas pēc sporta halles. Pēc tam, kad pakāpeniski tika īstenoti tādi vērienīgi zema enerģijas patēriņa ēku projekti kā jaunā Valgundes sporta halle, Svētes jaunā pirmsskolas ēka, Staļģenes vidusskolas jaunā sporta halle ar ēdnīcu, Elejas puses iedzīvotāji ar nepacietību ir gaidījuši, ja tā var teikt, savu rindu. Beidzot varam nodot vērtējumam vienu no nākamā gada svarīgākajiem projektiem, kas apliecina tikai to, ka Jelgavas novads mērķtiecīgi īsteno savu attīstības programmu un investīciju plānu,» stāsta Jelgavas novada domes priekšsēdētājs Ziedonis Caune.

Elejas jaunā sporta halle un peldbaseins līdzīgi kā citu izglītības iestāžu jaunie sporta kompleksi kalpos ne tikai kā fizisko aktivitāšu vieta konkrētā pagasta skolai, bet ar savu plānojumu paredz kļūt par multifunkcionālu sporta centru dažādu mērogu sporta pasākumiem.

Sporta halles jaunbūve pacelsies līdzās Elejas vidusskolai, savienojot skolas ēku ar jauno būvi un nodrošinot ieeju jaunbūvē gan no skolas iekštelpām, gan ārpuses. Tādā veidā tiks nodrošināta sporta halles funkcionāla sasaiste ar skolas telpām dienas periodā un autonoma funkcionēšana vakara stundās ar atsevišķu ieeju no ielas.

Viss ēkas komplekss 5612 kvadrātmetru platībā paredz trīsstāvu būvi ar virsgaismas konstrukciju jumtu, kas tai piešķirtu vizuālu vieglumu un pielietu ar saules gaismu. Ņemot vērā šādu risinājumu, projektētāji pašlaik vēl izsver dažādus tehnoloģiskos risinājumus resursu taupības ziņā efektīvākai apkurei un baseina ūdens apsildei.

Sporta komplekss funkcionāli sadalīts trīs spārnos – baseina, sabiedriskajā blokā un sporta zāles korpusā, atbilstoši plānojot arī telpu izvietojumu. Pirmajā stāvā lielāko sporta korpusa daļu aizņems vingrošanas zāle, ģērbtuves, dušas, labierīcības, treneru istaba, kā arī baseina funkcionēšanas nodrošināšana (filtru attīrīšanas iekārtu telpa), savukārt sabiedriskajā blokā tiks izvietota zāle dejām un cīņas sportam, trenažieru zāle, sporta zāle, florbola laukums, medicīnas kabinets un labierīcības apmeklētājiem.

Sporta kompleksa otrajā stāvā baseina zona veidos peldbaseinu ar četriem celiņiem 25 metru garumā, kā arī atsevišķu telpu ar peldbaseinu pirmsskolas vecuma bērniem – tas radīs iespēju nodrošināt augstāku ūdens temperatūru zīdaiņu un mazāko bērnu peldināšanai. Arī ģērbtuves, dušas izvietotas atsevišķas lielā un mazā baseina apmeklētājiem, lai atvieglotu gan mazuļu ģērbšanu, gan nodrošinātu atšķirīgu gaisa temperatūru. Tāpat gan lielā, gan mazā baseina piegulošās blakus telpas būs atdalītas ar stikla sienu, lai vecāki vai apmeklētāji varētu vērot peldētāju aktivitātes. Jāpiebilst, ka projekts paredz arī mūsdienīgu, atbilstoši pielāgotu ierīču uzstādīšanu baseinā, lai peldēšana būtu iespējama arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām.

Otrā stāva sabiedriskajā blokā plānotas tribīnes basketbola un volejbola skatītājiem, skrejceļš vieglatlētikas aktīvistiem ar tāllēkšanas bedri. Turpat otrā stāva atpūtas zonā būs arī divas pirtis, masāžas kabinets, atpūtas telpa, medicīnas kabinets un neliela konferenču zāle pasākumiem.

Trešais stāvs galvenokārt paredz nodrošinājumu sportistiem un treneriem, kas apmetušies vai uzturētos sporta kompleksā vairāku dienu sacensībās vai sporta nometnēs, – istabiņas ar virtuvi, atpūtas zonu, labierīcības, veļas mazgātavu un žāvētāju, tāpat plānoti atsevišķi numuriņi treneriem.

«Obligāto peldētapmācību Jelgavas novads īsteno, savu izglītības iestāžu skolēnus vedot uz Jelgavas pilsētas LLU peldbaseinu – tā ir rūpīga grafika izstrāde, lai, ņemot vērā pilsētas skolu klašu vajadzības, varētu saplānot arī Jelgavas novada bērnu peldētapmācību. Līdz ar šo projektu mēs atvieglosim ne tikai obligāto peldētapmācības nodrošinājumu, bet spēsim konkrētajā reģionā radīt konkurētspējīgu un mūsdienīgu kompleksu, kas vietējiem iedzīvotājiem varēs sniegt milzums daudz iespēju aktivitātēm: pa dienu skolēnu peldētapmācībai, sacensībām, pēcpusdienās mazuļu peldināšanai, grūtnieču vingrošanai, basketbolam, volejbolam, pieaugušo hobijiem (dejām, cīņas sportam). Tas ir viens no principiāliem centieniem – radīt pagastā šādus piesaistes objektus, lai iedzīvotājiem arī no blakus pagastiem vai pat no Lietuvas pierobežas vietām būtu kvalitatīvas sportošanas iespējas. Jā, sports nav tā joma, kur pašvaldība varētu pelnīt, tā ir joma, kur nepārtraukti jāiegulda, bet mēs jau arī šo naudu ieguldām tikai un vienīgi savos cilvēkos, skolēnos, bērnos, kas aug Jelgavas novadā,» tā Z.Caune.

Projekta īstenošana varētu noritēt 2017. gadā, taču pašlaik vēl norit projekta saskaņošana un dažādu tehnisko risinājumu debates. Piemēram, ņemot vērā prasības zema enerģijas patēriņa ēkas tehniskajiem risinājumiem, ventilācijas un apkures sistēma vēl raisa diskusijas. Tāpat tiek debatēts par iespējami kvalitatīvāko un resursus taupīgāko ūdens attīrīšanas iekārtu uzstādīšanu, cenšoties baseina patērēto ūdeni vispirms attīrīt un tad izmantot labierīcībām.

Pagaidām Jelgavas novada pašvaldība vēl nav debatējusi arī par cilvēkresursu nodrošināšanu sporta halles un peldbaseina darbības nodrošināšanai, taču to paredzēts risināt līdz ar budžeta plānošanu 2017.–2018. gadam.

«Elejas vidusskola ir arī viena no tām Jelgavas novada izglītības iestādēm, kas atbilstoši izstrādātajiem IZM projekta noteikumiem un kritērijiem pretendē uz programmas «Izaugsme un nodarbinātība» specifiskā atbalsta mērķa uzlabot vispārējās izglītības iestāžu mācību vidi projekta līdzekļiem. Pašlaik Elejas vidusskolā kopā mācās 335 skolēni. Ja izglītības iestāde projekta rezultātā tiks to izglītības iestāžu vidū, kas varētu saņemt investīcijas mācību vides efektivitātes paaugstināšanai, modernizējot, piemēram, dabaszinātņu, fizikas, ķīmijas, kabinetus ar atbilstoši mūsdienīgām tehnoloģijām, Elejas vidusskola arī turpmāk varētu attīstīt konkurētspējīgas izglītības piedāvājumu plašākā apkārtnē. Tad atliek tikai vēlēt pieaugošus demogrāfiskos sasniegumus Elejas puses iedzīvotājiem,» piebilst novada Izglītības pārvaldes vadītāja Ginta Avotiņa.

Elejas sporta halles un peldbaseina projekta izstrādi plānots noslēgt šā gada augustā. Līdz 2016. gada 31. jūlijam iedzīvotāji var iesniegt savus viedokļus Attīstības nodaļas būvinženierim Jurim Brūverim, rakstot uz e-pastu juris.bruveris@jelgavasnovads.lv, vai rakstīt uz e-pastu- dome@jelgavasnovads.lv.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Slota

Vai tas ir tas pats Juris, kuram kādreiz piederēja kaut kāds datorsalons?

pirms 3 gadiem, 2016.06.11 14:14

Kāts

Nē, tas ir basketbola tiesnesis/basketbolists/ Jelgavas novada būvindžinieris Juris Brūveris!

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 13:11

Kāts

Nē, tas ir basketbola tiesnesis/basketbolists/ Jelgavas novada būvindžinieris Juris Brūveris!

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 13:11

ā

Ja nudu nav kur likt , tad var būvēt da jebko Citādi zemē nosviesta nauda

pirms 3 gadiem, 2016.06.11 22:56

absolvents

Apsveicams projekts Elejas un apkārtējo ciematu bērniem .

pirms 3 gadiem, 2016.06.12 16:28

33

Daļnoboiščikiem forša lieta

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 14:38

Jānis

Tiešām Liels Paldies Caunem, ka būvē mūsu bērniem baseinu. Tik daudz cilvēki slīkst, vismaz baseinā iemācīs pamatus bērniem, kā peldēt. Es pat, kā vecāks esmu ar mieru piemaksāt papildlaiku.

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 11:36

Jānim

Caune tiešām ir goda vīrs . Nolēmis sazagto naudu atgriezt tautai un uzbūvēt Eljejā baseinu.

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 14:13

rrre

Šis baseins cilvēku slīkstamību samazinās par 43,6 % un Caunes otkatu palielinās par 28 %

pirms 3 gadiem, 2016.06.13 14:18

hehe

Vergs saimniekam pateicas :)) Ne jau cauna par savu naudu jums baseinu buve. Vinsh dara to, ko vinam butu jadara visu laiku- japarstav cilveku intereses. Par ko vinsh no jums naudu sanem.

ps. sporta kompleksu buves par jusu naudu.

pirms 3 gadiem, 2016.06.15 19:41

33

Jautājums vai baseins būs pēc vēlēšanām nakošgad?

pirms 3 gadiem, 2016.06.16 09:21

Jelgavas novadā