Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiek slēgts Ziedkalnes medpunkts; ģimenes ārste pacientus gaidīs Vilcē 21

Ģimenes ārste Inese Pempere Jelgavas novada pašvaldībai rosinājusi slēgt Ziedkalnes prakses pieņemšanas punktu, kurš vairs nav finansiāli izdevīgs, informē pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša. Plašais pacientu loks – ap 1400 pacientu – dakteri izvēlas apmeklēt Vilcē, Austrumu ielā 11-14, kur atrodas viņas pamata prakse.

Ģimenes ārste I.Pempere pērnā gada nogalē pašvaldībā iesniedza iesniegumu, kurā lūdz ņemt vērā apgrūtināto situāciju nodrošināt ārsta praksi Ziedkalnē. Galvenie iemesli medpunkta slēgšanā ir gan zemais pacientu skaits apmeklējumiem tieši Ziedkalnē, gan pacientu pieņemšanai vairs neatbilstošais telpu stāvoklis. Kopējais reģistrēto pacientu skaits praksē ir nedaudz virs 1400. No kopējā pacientu skaita Ziedkalnes punktu vidēji gadā apmeklējuši vien 30. Ja agrāk uz pieņemšanas punktu daktere ieradās reizi nedēļā, tad apmeklētāju trūkuma dēļ vizīšu skaits sarucis līdz reizei mēnesī. Uz to pierakstījās divi trīs apmeklētāji pārsvarā, lai saņemtu recepšu medikamentus.

“Iepazīstoties ar iesniegumu un izvērtējot situāciju, pašvaldība izprot ģimenes ārstes lēmumu un atbalsta viņas ieceri praksi realizēt vien Vilces centrā. Pašvaldība pēdējo gadu laikā ik gadu no sava budžeta zināmu naudas summu atvēl tieši ģimenes ārstu prakšu modernizēšanai. Zināms plāns ir izstrādāts attiecībā arī uz Vilces doktorātu. Pagaidām visa Ineses Pemperes pacientu plūsma atradīsies esošajā Vilces doktorātā, Austrumu ielā 11-14, bet jau tuvākajā laikā Vilces pagasta pārvalde iecerējusi doktorātu pārvietot uz jaunām, plašākām un modernākām telpām. Plānots, ka jaunais doktorāts atradīsies Vilces muižas apbūves kompleksā – ēkā, kur šobrīd atrodas bibliotēka un sadzīves pakalpojumu punkts. Pašvaldība no šī gada budžeta līdzekļiem šim mērķim atvēlējusi 93 000 eiro. Iecerēts ne vien izremontēt telpas, bet arī pielāgot jauno doktorātu cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Iepirkums tehniskā projekta izstrādei tiks izsludināts uzreiz pēc šī gada budžeta apstiprināšanas,” stāsta Labklājības pārvaldes vadītāja Ilze Brakmane.

2018. gada 1. janvārī darbu Ziedkalnes medpunktā pārtraukusi arī ilggadējā ārsta palīdze Biruta Ābola. Feldšere nolēmusi doties pensijā. “Visur ir centralizācija – arī medicīnā. Cilvēki vēlas arvien labāku aprūpi, un vietējā daktere Ziedkalnes doktorātā diemžēl vairs nevarēja nodrošināt pacientiem mūsdienīgu un plašu aprūpi. Loģisks lēmums ir medpunktu slēgt un visus finanšu līdzekļus ieguldīt vienotā doktorātā. Ziedkalnes iedzīvotājiem līdz Vilces doktorātam ir vien seši kilometri. Nokļūšana uz doktorātu iedzīvotājiem nav apgrūtināta, jo no Ziedkalnes uz Vilci divreiz dienā kursē sabiedriskais transports, kā arī pieejams starppilsētu jeb reģionālais sabiedriskais transports,” skaidro Vilces pagasta pārvaldes vadītāja Anda Duge.

Ineses Pemperes ģimenes ārsta prakse Vilcē, Austrumu ielā 11-14 pacientiem ir pieejama katru darbadienu. Tālrunis saziņai – 63061043.


Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 21

.

Ja reiz Biruta iet pensijā, es mainīšu ģimenes ārstu, diemžēl neko labu par Pemperi pateikt nevaru. Gan attieksme ir slikta gan zināšanu līmenis! Mūsu Biruta zināja par katru pacientu visu, ko nevarētu teikt par pašu Pemperi!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 15:22

zinu

Tur laiks piesaistit ari jaunu gimenes arstu. Ne tikai jaunas telpas,un nauda kas paredzeta remontam man vienai skiet kosmiska?

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 17:00

Zdk

Tur varetu testet atombumbas tapat tur neka nau????viss aizsklapeets...

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 19:21

aijaijai

Anda varetu paradit ka slims cilveks, ar to satiksmi tiek uz doktoratu un atpakaļ. Vel iekļauties pusdienlaika, un rinda.tagad meklejam mašinas kas var aizvest, savadak neka. nu gadus tris ziedkalne vairak ciet neka vaļa, tur ari sanak maz apmeklejums.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 19:30

Tautas balss

6km jau nebūtu daudz, ja ir savs transports. bet ja esi atkarīgs no sabiedriskā, tad slims, vecs vai zīdainis diezvai jauki var iekļauties un justies, aizbraucot 8:30 un atgriežoties 11:45 vai aizbraucot 10:45 un atgriežoties 15:30. varēja jau pieslēgt cilvēcību un padomāt arī par iedzīvotājiem 2.lielākajā apdzīvotajā vietā Vilces pagastā. Žēl!!!!!!!!!!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 22:07

tuttii

Nevajag dzīvot laukos.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.26 11:00

slimnieks

Ja mes ari mainisim gimines arstu mes pie Pamperers nipaliksim Birute bija daudz gudrak par gimines arstu.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 19:41

Anna

Daktere nav slikta, bet pašai un otrai felčerei steidzami būtu jāpadomā par pēctecību, ĻOTI STEIDZAMI!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 21:59

nesaprotu

Kapēc neinformēja, neapjautāja cilvēkus -iedzīvotājus? Kapēc Labklājības nodaļa nedomā par savu iedzīvotāju labklājību? Ja reiz dr.Pempere vairs negrib šo felšerpunktu varbūt grib kāda cita tuvākā ārste? Felšerpunkts ir labāks nekā Vilcē, kapēc likvidācija un pēc gadiem varbūt atjaunošana, to vienkārši vajag saglābt un uzturēt tagad.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 23:15

labklājība

Jūs Labklājības nodaļai nekādi savie iedzīvotāji neskaitaties - viņa ( Brakmane) dzīvo pilsētā un viņai pie kājas jūsu vaimanas! Galvenais saņemt algu!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.26 11:57

tims

Tiem, kas vaid par slikto Pemperi, priecājieties, ka jums tāda ir. Ja viņa aizies pensijā, citu nesagaisīsiet. Kapitācijas nauda 2242 eiro priekš normāla ārsta ir smieklīga samaksa. Nevienu jaunu, spējīgu speciālistu par tādu naudu tur nedabūsiet vispār.
Par nespēju tikt pie ārsta... Nez, kā tiek Bandenieku, Kapteiņu, Blankenfeldes, Ķīves un citu miestu iedzīvotāji, vai viensētu īpašnieki? Ar savu auto, mīļie, ar auto. Ak nav auto?! Tad neko, sapakojiet vērtīgākās mantas, vecās segas, jauno televizoru un marš uz pilsētu dzīvot. Laukos dzīvot ir dārgi un eltiāri, to var atļauties tikai tie, kas labi pelna. Un varu iepriecināt, viss kļūs arvien sliktāk - sabiedriskais transports ies arvien retāk, cilvēku kļūs mazāk, investīcijas koncentrēsies centros, tādēļ ilūziju nekādu.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.25 23:29

.......

Pirmkārt iedodiet visiem to naudu lai dzīvotu pilsētā! Uz Vilci no Ziedkalne ir tie 6km. Un kā Anda saka autobusi iet. Tad lai pati pēc ārsta apmeklējuma ar lielu temperatūru vai ar citu kaiti pasēž 2h pieturā. Vai ar kājām iet 6 km.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.27 16:49

.....

Kāpēc kādam kaut kas ir jādod? Meklē darbu, cīnies, nopelni un dzīvo. Pieraduši tā visu mūžu - iedod, uzdāvini, piešķir, man pienākas un tml. Paši tā izauguši padomju tradīcijās, tāpat audzina bērnus un mazbērnus.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.27 21:58

SSSS

Ko var muldēt!
Varētu padomāt, ka Pempere vienīgā ārste. Pfu.
Ir daudz ģimenes ārstu kas gaida vietu. Un varbūt Vilces iedzīvotājiem paveiksies un jaunais ģ.ā. būs tik pat labs ārsts kā Dzalbs.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.28 18:08

Maldu Milda

Apzināta melošan! Kādi 30 pacienti gadā, ja ej pie Birutinas kad gribi un vienmēr kāds priekšā. Domāju, ka nedēļā 20-30, tas jā.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.27 12:15

ssss

Tik laikam ir noformēti oficāli. :-)) Pārējo pacientu iemaksas iebāztas kabatā.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.28 18:09

LS

Karec vajag melot? teiktu feldšere iet pensija, punkts slegts! tikai uz vietas dzivojot zin ka tikt uz Vilci. TAUTAS BALS ar LABKLAIBU uz vienu roku, no vienas vietas!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.27 18:27

....

Nu ja esam tik gudri tad lai kāds bez mašīnas ar to autobusu aizbraucu uz to Vilci no zdk tad redzēs kā jūtas cilvēki vai tie paši pensionāri sēžot tai pieturā tās 2h. Runājot par pilsētu, tie paši pilsētnieki kanpstinās ar naudām viss 2x dārgāks domāju bomži tā jau jg pietiek. Nu protams ja nav kāds direktores amats kā mūsu Andiņai zin kā visu vērt ciet.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.28 23:24

vilce

Vispār jau statistika rāda pretējo - atalgojums pilsētās strauji aug, jo bezdarba faktiski nav, tieši otrādi - trūkst darbinieku. Bet redz te kāds sev un citiem cenšas iegalvot, ka tur jau ir vēl sliktāk, dārgāk, ka tur bomžu daudz. Tad jau labāk laukos, savā stūrītī tupēt, vaidēt un kritizēt visus - pašvaldību, valsti. Tikai varbūt tomēr vajadzētu no rīta pamosties, un saprast - viss, kaut kas ir jāmaina. Ja nē, tad sapūstat vien tajos laukos, un nav ko vaidēt ne par transportu, ne medicīnu. Pie katras mājas autobuss nebūs un ārsts pa kapeikām arī nestrādās. Vieglas smiltis Jums!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.29 00:53

Elisa

Es domaaju pensionaari noteikt nepaarvaksies uz pilseetu dziivot, vinju sisteemai tas buutu soks. Visu muuzu nodziivot laukos, un te peeksni shaut uz pilseetu. Jaunie jau var izbraukaat pie aarsta, vai aiziet 6 km kaajaam, bet saape jau ir par tiem vecajiem cilveekiem, tie nevienam sai valstii diemzeel nav vajadziigi!

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.30 09:43

....

Žēl arī protam bandinieku un tālākās vietas šiem jau no laika gala transports jāmeklē vai jābraukā un jāgaida skolnieku autobusi.

pirms 5 mēnešiem, 2018.01.28 23:28

Jelgavas novadā