Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Tiesa noraida iedzīvotāju prasību akumulatoru pārstrādes rūpnīcas lietā 16

Jelgavas novada pašvaldība saņēmusi Administratīvās apgabaltiesas spriedumu, kas noraida Kalnciema pagasta iedzīvotāju iniciatīvu atsaukt Jelgavas novada domes lēmumu akumulatoru pārstrādes rūpnīcas lietā, informē pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone. Teju visos apelācijas sūdzībā norādītajos iebildumos ietvertos argumentus apgabaltiesa ir konstatējusi kā nepamatotus, atstājot spēkā jau pirmās instances – Administratīvās rajona tiesas – spriedumu. Lietas izvērtējumā argumentēti pamatota gan secīga Jelgavas novada domes atbildīga rīcība uzņēmējdarbības atļaujai, gan uzņēmuma SIA «EcoLead» atbilstoši piemērotie risku izvērtēšanas un novēršanas soļi projekta izstrādē un saskaņošanā ar uzraugošajām institūcijām.

Nepiekrītot Jelgavas novada domes lēmumam, kas apstiprināja atļauju akumulatoru pārstrādes uzsākšanai Kalnciema pagasta rūpnieciskajā zonā, un Administratīvās rajona tiesas spriedumam, Kalnciema pagasta iedzīvotāju iniciatīvas grupa sadarbībā ar Vides aizsardzības klubu iesniedza apelācijas sūdzību Administratīvajā apgabaltiesā, rosinot domes lēmuma atcelšanu. Pārmetot pašvaldībai gan nepietiekamu iedzīvotāju iesaisti sabiedriskajās apspriešanās, gan raidot uzņēmumam jau priekšlaicīgus pārmetumus par iespējamu nolaidību uzņēmuma darbībā nākotnē, iedzīvotāju iniciatīvas grupa rakstiski paudusi, ka tiek pārkāptas iedzīvotāju tiesības uz mājokļa neaizskaramību un tiesības uz īpašumu, un tiesības dzīvot labvēlīgā vidē.

Jau pirmās instances tiesa tika secinājusi, ka sabiedrības informēšanas pienākums par sākotnējo sabiedrisko apspriešanu ticis izpildīts atbilstoši normatīvo aktu prasībām. Tāpat norādīts, ka neakceptēt paredzēto uzņēmuma darbību varētu tad, ja iedzīvotāju viedoklis būtu balstīts uz zinātniskiem vai juridiskiem apsvērumiem.

Veselības inspekcijas ieskatā, konkrētajā gadījumā nav pamata bažām par ražotnes negatīvo ietekmi uz apkārtējo vidi, ja tiek ievērotas tehnoloģijas, kā arī veikti nepieciešamie piesardzības pasākumi atbilstoši projektam. Tostarp arī pirmās instances tiesa norādījusi, ka līdz šim nav gūts apstiprinājums, ka 99 procenti Kalnciema iedzīvotāju būtu pret rūpnīcas būvniecību, jo Kalnciema teritorijā ir ap 1950 iedzīvotāju, savukārt iesniegumu par iecerētā projekta neatbalstīšanu parakstījuši 758, no kuriem 91 nav Kalnciema vai Jelgavas novada iedzīvotājs, nav pilngadīgi, ir miruši vai savu parakstu ir publiski atsaukuši. Izvērtējot visus argumentus un iebildumus no iedzīvotāju puses, secināts, ka iebildumi ir «vien subjektīvā nepatikā balstīti pamatojumi».

Normatīvu ievērošana ir beznosacījuma prasība paredzētajai darbībai, bez kuras darbība nav pieļaujama. Tiesa norāda, ka rūpnīcas izveidei izvēlēto nekustamo īpašumu SIA «EcoLead» iegādājusies. Attiecīgi nav samērīgi ierobežot uzņēmuma īpašuma tiesības iepretim objektīvi nepamatotam iedzīvotāju iebildumam. Turklāt akumulatoru pārstrādi plānots uzsākt nevis no jauna celtā rūpnīcā, bet gan renovējot esošu rūpnīcas kompleksu, līdz ar to sakārtojot teritoriju un ļaujot sakārtotā infrastruktūrā attīstīties citiem uzņēmējdarbības virzieniem.

Spriedumu var pārsūdzēt Augstākās tiesas Administratīvo lietu departamentā mēneša laikā.


Publicitātes foto

Pievieno komentāru

Komentāri 16

kh

Visi sudzas ka valsi nau darba viss ir slikti untt.
Tikkoo kads velas atvert rupnicu,ta atkal slikti.cik ta padomju laika tauta var but stulba.
ok.tad ludzu uzrakstiet kura rupnica tas razosanas procesa ir dabai saudziga un cilvekiem netrauce kuri dzivo tai tuvuma.pirms komentet tiesam padomajiet kas ir labi un kas slikti.

pirms 2 gadiem, 2016.12.30 12:06

zenta

Nu svina akumulatoru pārstr''ade gan ir viena no kaitīgākajiem

pirms 2 gadiem, 2017.01.02 17:40

pifs

Svina neredzamas daļiņas, kas nonāks gaisā ietekmēs ne tikai pieaugušo cilvēku veselību, bet arī šo cilvēku bērnu garīgo attīstību. Nedomā kh, kas tas tevi neskars, Latvija ir maza, bērni izaugs un appecēs tavus bērnus, kuriem nevarēs būt bērnu, jo cilvēki bbez speciālās izglītības spriež kas labi, kas slikti. Celt vai necelt. Latvieši, mēs esam pārāk naivi un ceram, kamēr mūs izmanto biezo maku onkuļi - svina investori.

pirms 2 gadiem, 2017.01.03 15:15

Kārlis

No novada domes lēmuma pamatojuma -
a) Ja pēc ieregulēšanas tiek konstatēti būtiski lielāki gaisu piesārņojošo vielu emisiju apjomi kā IVN gaitā novērtētie, paredzētā darbība nav pieļaujama, līdz tiek veikta emisiju izkliedes modeļa un nosēdumu modeļa verifikācija, balstoties uz monitoringa datiem, rezultāti iesniegti Dienesta Jelgavas reģionālās vides pārvaldes un saņemta atļauja darbības turpināšanai, grozot atļaujā ietvertos piesārņojuma nosacījumus.

c) Ja saskaņā ar monitoringa rezultātiem ražotnes darbības laikā tiek konstatēti būtiski lielāki gaisu piesārņojošo vielu emisiju apjomi kā IVN gaitā novērtētie, paredzētā darbība nav pieļaujama, līdz tiek veikta atkārtota emisiju izkliedes un nosēdumu modelēšana, balstoties uz monitoringa datiem, rezultāti iesniegti Dienesta Jelgavas reģionālajā vides pārvaldē un saņemta atļauja darbības turpināšanai, panākot atļaujas nosacījumu grozīšanu.
d) Izstrādājama un īstenojama programma iedzīvotājiem iespējamas ietekmes uz veselību biomonitoringam. Atbilstoši IVN un Ziņojumā norādītajam šī programma jāsastāda pirms ražotnes darbības uzsākšanas, to saskaņojot ar ģimenes ārstu.

e) Monitoringa vietas parametru un rezultātu iesniegšanas nosacījumi jāsaskaņo ar Dienesta Jelgavas reģionālo vides pārvaldi piesārņojošās darbības atļaujas sagatavošanas gaitā. Monitoringa rezultāti iesniedzami arī Jelgavas novada pašvaldībai.

Pievērsiet uzmanību - ja būs problēmas, pārskaņosim nosacījumus, dosim atļauju un turpināsim piesārņojuma radīšanu. Arī pašvaldībai nebūs nekāda teikšana, jo tā tiks tikai informēta Tagad spriediet paši, vai Kalnciema iedzīvotāji var ar sajūsmu sagaidīt šādu ražotni.

pirms 2 gadiem, 2016.12.30 13:00

tims

Kārli, Kārli, ej taču vinreiz pensijā. Ne jau velti valsts ir izdomājusi pensionēšanās vecumu - 63 gadi. Šajos gados rodas problēmas strādāt ne tikai fiziski, bet daļai arī garīgi. Diemžēl, starp beidzamajiem esi arī tu. Parēķini cik tavas un pārējo plānprātiņu dēļ ir iztērēta nodokļu maksātāju nauda un tiesas laiks, lai finālā tiktu pierādīts protestētāju gara vājums. Tie ir n-tie tūkstoši eiro. Nez kādēļ tu šoreiz necel brēku par bezjēdzīgu un nelietderīgu naudas izšķiešanu, kā tu to bieži dari Jelgavas novada domē. Dubultā morāle? Jeb ceri uz topošās rūpnīcas fona izsist sev popularitāti?
Būtu labāk sēdējis mājās, audzinājis mazbērnus, un garlaikodamies, griezis no koka mazus vīriņus (tādus, kā pats). Kas zina, ar gadiem būtu vesela Rimšakotas armija, ar kuru varētu palielīties televīzijā.
Bet tu jau noteikti nerimsies, dreifēsi atkal pa politiķu kabinetiem, dīkdams, lai tevi iekļauj kādā sarakstā uz pašvaldības vēlēšanām. Kurā? Vai tad tas ir svarīgi? Tev taču nav sajēga ne par politiku, ne partiju programmām. Tāpat kā uz iepriekšējām vēlēšanām, Zatlers atšuva, aizskrēji uz LRA. Galvenais - sēdēt kādā no 17 krēsliem, justies dikti svarīgam un ar savu 8 klašu izglītību tēlot milzu ekspertu pašvaldības vadīšanā. Nozēlojami, bet fakts!

pirms 2 gadiem, 2016.12.31 12:03

xx

Dzintars, tas Tu ?

pirms 2 gadiem, 2017.01.02 09:08

Vaimans

Ejiet ieskrieties,laucinieki!Nekas jums nav labi!

pirms 2 gadiem, 2017.01.02 12:52

Riziks

Nu viiisi tak zin ka NORMALI cilveki pametis savas majvietas Kalnciemaa,paliks tikai vecie un dzeraji,skumji..

pirms 2 gadiem, 2017.01.02 20:41

Janka

Latvijaa pat Maximu Zolitudee(galvaspilsetaa) nevareja normalu uzcelt...un visi tic ka uzcels KVALITATIVU svina(naave) parstrades rupnicu mazaa ciemaa????comoooonnnnn

pirms 2 gadiem, 2017.01.02 20:47

Lakar

Cilveki youtubee ir video par akum.rupnicu Vacija..atklataa teritorija traktora vaditajam uz sejas ir elpcelju respirators,es atkartoju Atklataa teritorijaa,jautajumi ir????

pirms 2 gadiem, 2017.01.02 20:51

Pulkstenis

Kāpēc tiesneša vārdu? Kur ir pašvaldības atbildība - Cauni, Lagzdiņu, Vītolu, Romanovu un citus ierēdņus, kuriem nebūs jādzīvo Kalnciemā, studijā.
Kur mūsu pārējie deputāti? Izskatās, ka jau sen zem galda palīduši aiz bailēm no Ziedoņa.
Nav pašvaldībā pieņemts aizstāvēt iedzīvotāju intereses, tik notiek cīņa par mantu un varu.

pirms 2 gadiem, 2017.01.02 22:12

Pulkstenim

Novadā starp deputātiem ir arī cilvēki, šiem cilvēkiem rūp līdzcilvēku dzīve, bet viņiem, par tautas inrterešu aizstāvēšanu, rīda virsū pašvaldības policiju, sūdz par izdomātiem iemesliem KNAB un visādi nomelno. Klausaties novada mājas lapā domes sēžu audio, tur visu dzirdēsiet un sapratīsiet kurš ir kas

pirms 2 gadiem, 2017.01.03 15:28

elektorats

Dome pieņēma lēmumu celt, dome šo lēmumu var arī atcelt - domājiet, NOVADNIEKI, par ko iesiet balsot šogad 3. jūnijā pašvaldību vēlēšanās - vai par tiem, kuri novadnieku bērnus piekauj, izšķiež pašvaldības budžetu, pērkot no čoma kultūras namu un ne tikai vai par tiem, kas reāli pārstāv cilvēku intereses- vēl ir laiks padomāt

pirms 2 gadiem, 2017.01.03 15:36

Enriko

Ir jau labi atbalstit uznemejdarbibu.,bet kurs ir izlasijis ietekmes uz vidi novertejumu ? Latgale jau tuksa. Tagad gribiet ari Kalnciemu atbrivot no iedzivotajiem.Izskatas,ka izdosies/ Mes vienemer audzejam kartupelus. zemenes u/czalumus. Diki un Lielupe ir musu bagatiba. Mums nevajag jusu AKUMULATORUS. Ja kads tos grib- savaciet sev un attistiet uznemejdarbibu. Mes tikai priecasimies.Tad nevajadzes parmest kalnciemniekiem ,ka mes neko nesaprotam. Panemiet so razotni- mes par !!!!

pirms 2 gadiem, 2017.01.08 21:27

Enriko

Ir jau labi atbalstit uznemejdarbibu.,bet kurs ir izlasijis ietekmes uz vidi novertejumu ? Latgale jau tuksa. Tagad gribiet ari Kalnciemu atbrivot no iedzivotajiem.Izskatas,ka izdosies/ Mes vienemer audzejam kartupelus. zemenes u/czalumus. Diki un Lielupe ir musu bagatiba. Mums nevajag jusu AKUMULATORUS. Ja kads tos grib- savaciet sev un attistiet uznemejdarbibu. Mes tikai priecasimies.Tad nevajadzes parmest kalnciemniekiem ,ka mes neko nesaprotam. Panemiet so razotni- mes par !!!!

pirms 2 gadiem, 2017.01.08 21:27

Jelgavas novadā