Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilces muižas parkā nūjojot svin Eiropas dienu (FOTO) 1

«Esam nūjotāju grupiņa, kas saucam sevi par 4. līnijas seniorēm. Varbūt katru dienu nesanāk. Īpaši vasarā, kad vairāk jāstrādā pa dārzu. Taču cenšamies, jo šis sporta veids ne tikai ļauj izkustināt visas maliņas, bet arī satikt domubiedrus, aizmirst problēmas un justies kā sabiedrības daļai,» teic jelgavniece Līvija.

Kopā ar vairāk nekā simts nūjotājiem no Jelgavas novada un pilsētas viņa tikās Vilces muižas parkā, lai tā atzīmētu Eiropas dienu.

«Europe Direct» informācijas centra rīkotajā pasākumā trešdien Vilces muižas parkā varēja satikt arī vietējo iedzīvotāju Ļubu. «Sevi vēl īsti neskaitu pie senioriem, bet bērni uzdāvināja nūjas, un šis ir labs brīdis, kad sākt. Nūjošana ir ļoti laba aktivitāte – redzu, kā tā pozitīvi izmainījusi man pazīstamos cilvēkus. Turklāt kopā jautrāk,» viņa teic.     

«Nūjošana ir nodarbošanās, kas palīdz mūsu senioriem justies līdzvērtīgiem citu Eiropas valstu aktīvajiem senioriem,» atzīst «Europe Direct» informācijas centra pārstāve Tabita Šķerberga. Viņa piebilst, ka nūjošanas dzimtene ir Somija, bet Latvijā tā guvusi lielu popularitāti, sākot no 2008. gada. Pasākuma veiksmīgu norisi Vilcē nodrošināja Latvijas Tautas sporta asociācijas instruktori.

Šī asociācija no 2008. gada ir Starptautiskās nūjošanas federācijas biedrs un veic nozīmīgu darbu instruktoru apmācībā, pasākumu organizēšanā un iedzīvotāju izglītošanā par veselīgu dzīvesveidu, stāsta T.Šķerberga. 

Viņa informē, ka Jelgavas novada pašvaldība ir izmantojusi vairākas projektu programmas, lai sagādātu senioriem gan aprīkojumu (nūjas un citus vingrošanas rīkus), gan vienotu sportisku apģērbu – krekliņus un cepurītes –, kas šogad pasākumu padarīja īpaši krāsainu un priecīgu. 

Visu rakstu lasiet ceturtdienas, 14.maija, «Zemgales Ziņās». Foto: Raitis Puriņš

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Jelgavas novadā