Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Vilces skola aicina uz salidojumu

Pirms 180 gadiem dibinātā Vilces skola sestdien, 27. maijā, atzīmēs skolas apaļo jubileju. Oficiālā pasākuma atklāšana, uz kuru aicināti kā pašreizējie skolēni un pedagogi, tā arī absolventi un kādreizējie darbinieki, sāksies pulksten 18 Vilces Tautas namā, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Dace Kaņepone.

“Skolas salidojums vienmēr saistās ar atkalredzēšanās un atkalsatikšanās prieku – salidojumā pirms pieciem gadiem tikās ap 280 Vilces pamatskolas absolventu, un ticam, ka arī šogad pasākums būs kupli apmeklēts,” saka Vilces pamatskolas direktore Dzidra Simanoviča, piebilstot, ka šo piecu gadu laikā skola piedzīvojusi būtiskas pārmaiņas. “Salidojums ir lieliska iespēja ikvienam, kurš šeit agrāk mācījies vai strādājis, redzēt un saprast, kā mēs maināmies un virzāmies uz augšu, un arī šoreiz varēsim palepoties, piemēram, ar atjaunoto sākumskolas ēku, skaisto muižas lielo zāli, jauno puķudobi skolas priekšā,” turpina skolas direktore.

Vilces pamatskolas 180. jubilejas svinības 27. maijā sāksies pulksten 16 ar dalībnieku reģistrēšanos skolā un tautas namā. Pulksten 18 Vilces Tautas namā plānots svētku koncerts, tāpat paredzēts Vilces kapu apmeklējums, lai pieminētu bijušos skolotājus. No pulksten 19 skolā un tās apkārtnē atkal satikšanās prieku varēs iemūžināt fotogrāfijās, savukārt no pulksten 20 skolas zālē sāksies balle, bet pie skolas būs diskotēka. Absolventi pulcēsies klašu telpās, tāpēc līdzi jāņem groziņš.

Absolventiem būs iespēja iepazīties arī ar skolas vēstures muzeju, un ikviens, kuram ir kādas lietas, kas saistītas ar skolas vēsturi, lūgts tās ziedot muzeja eksponātu papildināšanai, aicina skola. Dalības maksa salidojumā – pieci eiro, piemiņai saņemot skolas jubilejas nozīmīti un skolas bukletu. Par papildu samaksu būs iespēja iegādāties arī skolas jubilejas pildspalvu un skolas avīzes “Starpbrīdis” jubilejas numuru.

Vilces skola dibināta 1837. gadā mājās “Jaunā muiža”. 1850. gadā skolu pārcēla uz Sila Ķuržu mājām. 1868. gadā pagasta valde Vilces četru klašu skolu pārveidoja par sešu klašu skolu un tās vajadzībām pieprasīja Vilces muižas pili. Tā kļuva par pagasta kultūras centru. Skolai daudzkārt mainījušies nosaukumi: Vilces sešgadīgā pamatskola, Vilces septiņgadīgā pamatskola, Vilces pagasta tautskola, Vilces nepilnā vidusskola, Ausmas astoņgadīgā skola un Vilces pamatskola. Šobrīd skolā mācās 140 bērni, strādā 19 pedagogi un 17 tehniskie darbinieki.


Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Jelgavas novadā