Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zaļeniekos atklāts astoņu kilometru garumā asfaltētais pašvaldības ceļš (FOTO) 4

Klātesot Jelgavas novada pašvaldības pārstāvjiem, būvdarbu veicējiem un uzraugošo institūciju pārstāvjiem, Zaļenieku pagastā atklāts asfaltētais Ķemeru–Zanderu ceļa posms, informē Jelgavas novada pašvaldības pārstāve Enija Kreicberga-Kapša. Projekts īstenots trīspusēji – gan ar divu veidu finanšu avotu piesaisti, gan ar pašvaldības budžeta līdzekļu ieguldījumu.

Asfaltēšana pašvaldības ceļā aizsākās jau pērn, kad, piesaistot Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļus, tika noasfaltēts posms no 5,54 līdz 7,54 kilometram. Šogad, realizējot vēl vienu projektu, pašvaldība noasfaltēja posmu no 3,46 līdz 5,46 kilometram. Kopumā par Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzekļiem noasfaltēti četri kilometri.

Vēloties sakārtot arī ceļa vidus daļu, kas ir 3,46 kilometrus gara, pašvaldība “Ķemeru–Zanderu” ceļu pērn pieteica vēl vienā projektu konkursā – Lauku atbalsta dienesta programmā ar nosaukumu “Jelgavas novada lauku ceļu infrastruktūras pārbūve”. Ar projekta starpniecību “Ķemeru–Zanderu” ceļa posmam no 0,00. līdz 3,46. kilometram veica grants seguma atjaunošanu. Savukārt asfaltēšanas darbus nograntētajam posmam Jelgavas novada pašvaldība veica par saviem budžeta līdzekļiem, lai viss ceļš 7,46 kilometru garumā būtu asfaltēts.

“Projektu atbalstītie asfaltētie ceļa posmi bija katrs savā ceļa galā. Strikto projekta kritēriju dēļ nebija iespējams asfaltēšanu veikt secīgi vienu pēc otras, lai veidotos rekonstruēts, vienots ceļa posms. Tikai, pateicoties uzņēmīgam pašvaldības speciālistu darbam, rūpīgs plānošanas darbs paveikts, lai šodien mēs stāvētu uz vienoti sakārtota ceļa. Pašvaldība no sava budžeta līdzekļiem gan projektu līdzfinansējuma daļā, gan asfaltēšanā kopumā ieguldījusi 1 063 059 eiro,” skaidro izpilddirektore Līga Lonerte.

“Ķemeru–Zanderu” ceļa posmā ir vairāki uzņēmumi – gan zemnieku saimniecība “Vilciņi-1”, gan SIA “AGTech”, SIA “Bula”, SIA “Ķiploks”, gan z/s “Jaunzemji” un citi.

Rekonstrukcijas laikā pilnā mērā atjaunotas segumu konstrukcijas, iztīrīti vai no jauna izbūvēti sāngrāvji, veikta ceļa malu apaugumu noņemšana, nomainītas nolietojušās caurtekas. Piesaistot Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai līdzekļus, veikts finansiāli dārgākais process, kas kopumā izmaksāja ap vienu miljonu eiro. Asfalta ieklāšana, ko pašvaldība nodrošināja no saviem budžeta līdzekļiem, izmaksāja 271 729,76 eiro.

Projektā “Uzņēmējdarbības attīstībai nepieciešamās infrastruktūras attīstība Jelgavas novadā 2. kārta – Zaļenieku pagasts “Ķemeri–Zanderi Nr.11” pārbūve no 3,46. līdz 5,46. kilometram izmaksāja 822 322 eiro, no tiem ERAF līdzfinansējums ir 526 078 eiro, bet Jelgavas novada pašvaldības finansējums – 296 244 eiro.

Savukārt projektā “Jelgavas novada lauku ceļu infrastruktūras pārbūve” Zaļenieku pagasta ceļa “Ķemeri–Zanderi Nr.11” pārbūve no 0,00. kilometra līdz 3,46. kilometram izmaksāja 1 341 985 eiro, ELFLA līdzfinansējuma daļa – 846 900 eiro, bet Jelgavas novada pašvaldības ieguldījums – 495 085 eiro.

Gan “Ķemeru–Zanderu” ceļa asfaltēšanas, gan grants darbus veica SIA “Ceļu būvniecības sabiedrība “Igate””.Foto: Jelgavas novada pašvaldība

Pievieno komentāru

Komentāri 4

uu

tas ir valsts ceļš un par to pašvaldiba neatbild

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.21 17:18

Biete

Ceļš P95 ir vienkārši katastrofāls. Daudz kas atkarīgs no iedzīvotājiem, kuri šo infrastruktūru izmanto. Katru gadu tiek veidoti kalni un lejas, bet, cilvēki stāv klusu. Ceļa noslogojums arī ir ievērojami audzis. Tūlīt beigsies ES nauda un varēs ieguldīt detaļās. Autoservisiem būs liela peļņa!

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.22 09:22

gunča Š.

Ceļš atklāts, pārstāvji klāt ir bijuši, bet ne vārda par Kapčuku. Kā tad tā, ka tāda lieta Zaļeniekos bez kapčuka!

pirms 6 mēnešiem, 2018.10.25 11:18

Jelgavas novadā