Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Zaļeniekos konkursā «Krāsošanas un dekoratīvās apdares darbi» prasmes pierāda jaunieši no visas Latvijas (FOTO)

Jau otro gadu Zaļeniekos notika Latvijas profesionālās izglītības iestāžu audzēkņu profesionālās meistarības konkurss «Krāsošanas un dekoratīvās apdares darbi», kurā divu dienu garumā savas profesionālās prasmes pierādīja 26 konkursanti no 12 dažādām Latvijas profesionālajām skolām.

Konkursā no Jelgavas novada un pilsētas piedalījās trīs skolu – Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas, Lielplatones internātpamatskolas un Jelgavas tehnikuma – komandas, stāsta Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas direktores vietniece Dace Vīpule-Kuļika.

Komandām konkursa laikā dotajā darba laukumā uz sienas pēc brīvas izvēles bija jāizveido kompozīcija no vairākām ģeometriskām figūrām. Figūru kontūras bija jāveido ar līmlenti pēc dotajiem izmēriem un jāatstāj pamatkrāsā. Figūras konkursanti krāsoja brīvā izvēlē ar gataviem trīs krāsu toņiem. Mājās izstrādātās skices drīkstēja izmantot darba veikšanai.

Arī šogad konkurss tika organizēts ar mērķi veicināt sadarbību starp darba devējiem un profesionālās izglītības iestādēm, iepazīstinot audzēkņus ar jaunākajām tehnoloģijām būvniecības nozarē, materiāliem un nākamajiem darba devējiem. Taču jāuzsver, ka meistarības konkursi veicina iespējas jaunajiem profesionāļiem nākotnē kļūt ne tikai par darba ņēmējiem, bet arī labiem uzņēmējiem un darba devējiem nozarē strādājošajiem. Tāpat profesionālo skolu jauniešiem ļoti svarīga ir radītā iespēja piedalīties dažādos Latvijas un starptautiska mēroga konkursos, jo tas ļauj parādīt zināšanas, prasmes un iemaņas izvēlētajā profesijā un paver iespējas konkurēt darba tirgū.

Pēc konkursantu divu dienu spraiga darba un žūrijas vērtējuma 1. vietā ierindojās Rīgas Celtniecības koledžas komanda un Lažas speciālās internātpamatskolas komanda no Aizputes novada.

Konkursu organizēja Zaļenieku komerciālā un amatniecības vidusskola sadarbībā ar Valsts izglītības satura centru, SIA «Akzo Nobel Baltic» un citiem būvniecības nozares sadarbības partneriem.
Foto: no Zaļenieku komerciālās un amatniecības vidusskolas albuma


Pievieno komentāru

Jelgavas novadā