Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Ozolskvērā atklās “Laika vilcienu”

Jelgavas Ozolskvēra dižozols, kas daudzus gadus bija tā simbols, šobrīd koka skulptūru simpozijā “Otrā elpa” ieguvis jaunas aprises. Tēlnieki Māris Gailis un Gundars Kozlovskis visu acu priekšā skvērā no ozola veidoja skulptūru “Laika vilciens”, ko paredzēts atklāt Pilsētas svētku nedēļas ieskaņā rīt, 20. maijā, pulksten 11, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē.

Tēlnieki skaidro, ka “Laika vilciens” simbolizē to, ko ozols redzējis savā vairāk nekā 250 gadu ilgajā mūžā. Ozols kā materiāls esot ļoti ciets, un grūti padodas apstrādei, taču no ozolkoka veidotās skulptūras ir ilgmūžīgas. 

Vides objekts ir nepilnus septiņus metrus garš, un tā priekšgalā atrodas lokomotīve, kura velk trīs stilizētus vagonus – Jelgavas Svētās Trīsvienības baznīcas torni, kas ir ticības simbols, "Academia Petrina'" , kas ir izglītības simbols, un Ādolfa Alunāna māju, kas simbolizē kultūru. 

Pirms gada ozolu, kas auga Ozolskvērā līdzās bērnu rotaļu laukumam un pilsētnieku iecienītai atpūtas vietai pašvaldības speciālisti, arborists, un Dabas aizsardzības pārvaldes darbinieki atzina par stipri bojātu un bīstamu. Lēmums – ozolu nozāģēt, pieņemts, jo tam bija radušies būtiski sakņu sistēmas bojājumi, iztrupējusi stumbra pamatne ar vairākiem vaļējiem dobumiem pie pamatnes, kuros konstatēta brūnā trupe. 

Jelgavas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādes “Pasaciņa” audzēkņi apņēmušies dot otru mūžu Ozolskvērā augošajam dižozolam – mazie jelgavnieki salasījuši dižkoka ozola zīles un iedēstījuši melnzemē, lai gaidītu, kad sāks dīkt jaunie ozoliņi. 

Šo pavasari, Lielās talkas dienā, nozāģētā dižozola vietā, tika iestādīts jauns ozols.

Foto: Jelgavas pašvaldība

 

 

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas