Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pašvaldība pagaidām neplāno atbalstīt ūdens patēriņa uzskaites mērierīču mezglu izbūvi 1

Jelgavas pašvaldība pagaidām neplāno atbalstīt privātmāju ūdens patēriņa uzskaites mērierīču mezglu izbūvi, pauda Jelgavas domes priekšsēdētāja vietnieks tautsaimniecības jomā Jurijs Strods (VL-TB/LNNK).

Jelgavā, būvējot jaunus ūdensvada pieslēgumus privātmājām, mēraparāti tiek uzstādīti atbilstoši jaunajiem noteikumiem jau vairākus gadus, taču projektos, kas īstenoti agrāk, uzskaites ierīces atrodas citviet.

"Situācija Jelgavā neatšķiras no situācija valstī," pauda Strods.

Viņaprāt, Ūdenssaimniecības pakalpojumu likums paredz, ka mērierīču mezglu uzstādīšana uz īpašuma robežas jānodrošina ne tikai, īstenojot jaunus projektus, bet arī iepriekš izbūvētajos objektos. Lai arī domes vadības līmenī runāts par iespējamo atbalstu mēraparātu aku izbūvē iedzīvotājiem, šogad šāds atbalsts paredzēts nav. Taču šo jautājumu, iespējams, nodrošinot atbalstu tikai mazāk aizsargātajām iedzīvotāju grupām, Strods plāno aktualizēt, gatavojot pašvaldības nākamā gada budžetu.

"Šī brīža situācijā tas nav iespējams. Šogad bija jālemj par pedagogu algu palielināšanu, vairākiem investīciju projektiem," stāstīja pilsētas mēra vietnieks, piebilstot, ka palielināts arī pašvaldības atbalsts māju pieslēgšanai kanalizācijas tīkliem un daudzdzīvokļu māju pagalmu labiekārtošanai.

Iedzīvotāju aktivitāte, piesakoties pašvaldības atbalstam, ir dažāda. Strods novērojis, ka vairāk par centralizētās kanalizācijas un ūdensvada izbūvi norūpējušies īpašnieki, kas mājas ieguvuši mantojumā vai iegādājušies nesen, lai uzlabotu savu ikdienu. Savukārt tie, kas īpašumos dzīvo jau gadiem, nereti nav gatavi ieguldīt līdzekļus tīklu izbūvē, lai gan iespējams iegūt pašvaldības atbalstu.

Lai iedzīvotāji par ūdensapgādi un kanalizāciju maksātu atbilstoši faktiski izmantotajam apjomam, ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējiem jāveic ēkas kopējā ūdens patēriņa uzskaites mērierīču uzstādīšana, iepriekš informēja Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas pārstāve Laura Jansone.

Viņa skaidroja, ka ūdenssaimniecības pakalpojumu sniedzējiem jāveic ēkas kopējā ūdens patēriņa uzskaites mērierīču uzstādīšana. Savukārt ēku īpašniekiem ir jānodrošina speciāla vieta vai telpa ūdenssaimniecības pakalpojumu mērierīces uzstādīšanai, piemēram, ēkas pagrabā vai tai piederošajā teritorijā.

Gadījumā, ja privātmājās uzstādītā mērierīce pēc precizitātes un citiem raksturlielumiem atbilst komercuzskaites mēraparātam un pakalpojumu sniedzēja pārstāvis var tai vajadzības gadījumā piekļūt, tad mājas īpašniekam par mēraparāta nomaiņu nav jādomā. Taču šādā gadījumā mājas īpašniekam tāpat jāgriežas pie ūdensapgādes pakalpojumu sniedzēja, lai noskaidrotu, vai jau esošais mēraparāts tik tiešām atbilst likuma prasībām.

Tāpat Jansone norādīja, ka likumi pieļauj komercuzskaites mēraparāta mezgla izbūvi ārpus piederības robežas - tas nozīmē, ka komercuzskaites mēraparāta mezglu var ierīkot arī privātīpašniekam piederošā ēkā, piemēram, tās pagrabā.

Mezglam ir jābūt vietā, kur pakalpojumu sniedzējs varētu tai piekļūt pārbaudes, remonta, mēraparāta nomaiņas un tamlīdzīgos nolūkos, arī iepriekš vienojoties ar īpašuma lietotāju vai īpašnieku.

FOTO: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 1

es nesaprotu

Vai nav jābūt tā, ka kas grib skaitīt, tas arī lai uzstāda? Kapēc patērētājam jāmaksā par skaitītājiem uc veida saistītajiem pakalpojumiem?
Sanāk paši maksājam, lai pašus arī varētu kā aitas cirpt.
Te nevar savākt parakstus, lai valdība maina likumu? Pakalpojumu sniedzējam jānodrošina tādas lietas, jo pakalpojumu sniedzēja interesēs ir iekasēt naudu un uzskaitīt patērēto enerģiju, ūdeni utt.

pirms 10 mēnešiem, 2018.03.16 11:58

Vietējās ziņas