Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas pilī jau paveikta vairāk nekā puse plānoto energoefektivitātes būvdarbu 2

Energoefektivitātes nodrošināšanas būvdarbi LLU galvenajā ēkā Jelgavas pilī sākās 2016. gada rudenī, un līdz 2018. gada nogalei ir paveikti 57 procenti no plānotajām aktivitātēm, kas nākotnē ļaus samazināt ēkas enerģijas patēriņu un oglekļa dioksīda emisijas, informē LLU komunikācijas vadītāja Lana Janmere.

Jelgavas pils ir lielākā baroka laika celtne Baltijas valstīs, kurai nosvinēta 280 gadu jubileja, un nozīmīgākos atjaunošanas darbus tā pēdējo reizi piedzīvoja pēc Otrā Pasaules kara. Tādējādi pašreizējie būvdarbi ir būtisks posms pils attīstības vēsturē, lai tā turpinātu kalpot universitātes vajadzībām.

Divos gados pabeigta ventilācijas sistēmas izbūve Dienvidu spārnā un Austrumu spārna ārpagalmā, veikta logu nomaiņa un fasādes atjaunošana Dienvidu spārnā un daļā Austrumu spārna. Šī gada ziemā turpinās ventilācijas izbūve Austrumu spārna iekšpagalmā un sākti sagatavošanas darbi ventilācijas izbūvei Rietumu spārnā. Tāpat darbi sākti Ziemeļu spārnā līdz vārtiem, kur daļēji nomainīti logi. Savukārt pils bēniņos turpinās siltināšanas un ventkameru izbūves darbi.

Tā kā 2018. gada vasarā Austrumu fasādes daļā tika atklātas papildus plaisas, aizkavējās fasādes atjaunošanas darbi.  Universitāte piesaistīja būvkonstruktoru, kas veica fasādes apsekošanu un sniedza risinājumus fasādes nostiprināšanai.

Kopā līdz 2018. gada 31.decembrim būvdarbi pabeigti 57 procentu apmērā no visa plānotā apjoma. Jelgavas pils būvdarbi energoefektivitātes paaugstināšanai pabeigti 59 procentu apmērā un fasādes atjaunošanas darbi 51 procenta apmērā no plānotā apjoma.

Ikdienā arī būvdarbu laikā Jelgavas pils tiek izmantota LLU izglītības un pētniecības funkciju veikšanai, taču ēka ir arī lielākais kultūras piemineklis Latvijā. Lai gan lielākā daļa no pils kultūrvēsturiskajām vērtībām tika nopostītas Otrā Pasaules karā, energoefektivitātes būvdarbu veikšanā tiek ievērotas kultūrvēsturiskā pieminekļa īpatnības. Šobrīd veiktie atjaunošanas darbi saskaņoti ar Nacionālā kultūras mantojuma pārvaldi.

Būvdarbus Jelgavas pilī veic pilnsabiedrība “PST un ARMS”, kas noslēgusi līgumus ar vairākiem apakšuzņēmējiem: SIA “Bekoteks” elektrosmozes darbiem, SIA “Lafivents” vēdināšanas sistēmas izbūvei un UAB “Rūdups” logu izgatavošanai.

Atjaunošanas darbi notiek projekta “Jelgavas pils energoefektivitātes nodrošināšana” gaitā, ko finansē Emisijas kvotu izsolīšanas instruments. Kopējās projekta izmaksas ir  6 701 654,49, eiro, no kura Emisijas kvotu izsolīšanas instrumenta līdzfinansējuma apjoms ir  4 000 000 eiro. Projekta īstenošana noslēgsies 2020. gada 1. oktobrī.

Paralēli energoefektivitātes darbiem pilī norisinās vairāku pils telpu vienkāršotas renovācijas, lai tās veidotu modernu studiju un zinātnes infrastruktūru. Būtiskākie ieguldījumi telpu atjaunošanā īstenoti LLU Bioekonomikas un ilgtspējīgo resursu vadības centrā pils Dienvidaustrumu spārna 2. stāvā, kur darbi pabeigti 2018. gada pirmajā pusgadā.

Tie īstenoti Eiropas Savienības projekta “LLU un tās pārraudzībā esošo zinātnisko institūciju pētniecības, attīstības infrastruktūras un institucionālās kapacitātes stiprināšana” ietvaros. Atbilstoši tam LLU zinātnes infrastruktūras attīstībā līdz 2021. gadam kopumā tiks ieguldīti 16 721 153 eiro. To paredz vienošanās starp LLU un Centrālo finanšu līgumu aģentūru.

Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 2

&&&

Ta efiktivitate , jau krit nost ,,,, es ar sievu redzeju ka tie gastarbajteri , udeni prieksh shpakljovkas , njemushi no Lielupes , ,,,,

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.18 15:32

?

Un?Varētu padomāt,ka tad jad būvēja,tad ūdeni māliem no Ķemeru avotiem veda!

pirms 7 mēnešiem, 2019.01.18 19:32

Vietējās ziņas