Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Pils salā mītošajiem savvaļas zirgiem sākuši dzimt kumeļi

Pils salas savvaļas zirgi veiksmīgi pārziemojuši, jo spēj pielāgoties jebkādiem laikapstākļiem, galvenais, ka tiem ir pietiekošs daudzums no kā pārtikt. Pils salā mītošajiem savvaļas zirgiem sākuši dzimt kumeļi, informē Jelgavas pašvaldības Sabiedrisko attiecību pārvaldē. 

Bargas un garas ziemas apstākļos zirgi mēdz kāpt uz ledus, doties uz pilsētu, bet šoziem tie ir uzvedušies rāmi, vien ziņkārības vadīti pabradājuši pa nogāzi pie jaunā Pils salas skatu torņa. 

Kopš skatu torņa izveides pagājušā gada jūnija beigās, būtiski audzis salas apmeklētāju skaits. Savvaļas zirgi nav badā, un tos barot nevajag, kā arī nevajag rīkoties pārdroši – jāapzinās, ka zirgi ir lieli un spēcīgi savvaļas dzīvnieki, kuru reakcija nav paredzama. 

Iestājoties pavasarim, zirgu barā sāk dzimt kumeļi – līdz šim piedzimuši jau četri. Pulka paplašināšanas diemžēl, nozīmē arī, ka Pils sala ir pārapdzīvota. Šogad apmēram 10 zirgi tiks nošķirti un aizvesti uz Sieramuižas pļavām.

Visdrīzāk, zirgi tur pavadīs vasaru, bet rudenī atgriezīsies pie lielā bara, lai dzīvniekus ziemā būtu vieglāk uzraudzīt. Tāpat tiek domāts par zirgu pārvešanu uz citām Latvijas pilsētām vai ārzemēm. 

Kā jau iepriekš ziņots, pirmie 16 zirgi uz Jelgavu tika atvesti no Nīderlandes 2007. gadā – ērzelis ar septiņām ķēvēm un vairākiem kumeļiem un divi atsevišķi dzīvojoši ērzeļi.

 

Foto: Ivars Veiliņš

 

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas