Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas publiskā pārskata dati par Rīgā strādājošajiem nav precīzi 17

Vakar apstiprinātā Jelgavas pilsētas pašvaldības 2011.gada publiskā pārskata dati par to, cik jelgavnieku strādā Rīgā, nav precīzi, zz.lv noskaidroja Valsts ieņēmumu dienestā (VID).

Dokumentā norādīts, ka pērn 11 742 jelgavnieki strādājuši dzimtajā pilsētā, bet Rīgā darbavietas bija atraduši 12 682 Jelgavas iedzīvotāji. VID Sabiedrisko attiecību daļā skaidro, ka pašvaldībai sniegtā informācija apliecina, par cik daudziem jelgavniekiem iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek maksāts no Rīgā reģistrētajiem uzņēmumiem. Tas nozīmē, ka šajos datos iekļauti arī tie jelgavnieki, kas strādā Jelgavā uzņēmumos, kas reģistrēti Rīgā.Jāpiebilst, ka Jelgavā strādā arī 3423 Jelgavas novada un 1102 Ozolnieku novada iedzīvotāji, kā arī 1558 rīdzinieki. Daudz darba ņēmēju Jelgavā ir arī no Dobeles novada – 523.Kopējais darba ņēmēju jelgavnieku skaits pērn bija vairāk nekā 30 tūkstoši.

Pievieno komentāru

Komentāri 17

Auditors

Kas attiecas uz Jelgavu, tad tur ar statistiku tā arī varētu būt (dažādu valsts un pašvaldības iestāžu darbinieki, komunālo uzņēmumu darbinieki, sētnieki, veikalu pārdevēji u.c.), bet Rīgā gan jelgavnieku strādā krietni vairāk, lai gan ar papīriem varbūt arī sanāk tikai tie 12,5 tūkstoši.
Bet ne par to ir mans stāsts. Es gribu vērst uzmanību uz to, ka Jelgavā pamatā ir pieejams tikai zemas kvalifikācijas, maz apmaksāts darbs. Vismaz 2/3 no tiem, kas dodas peļņā uz Rīgu, ir izglītotie, kvalificētie un aktīvākie darba ņēmēji, kas vēlas nopelnīt vairāk nekā var piedāvāt Jelgava. Pašlaik Jelgava tāds Rīgas guļamrajons vien ir, kas, jāpiezīmē, nebūt nav slikti, jo iedzīvotājiem ir pieejams darbs un pilsētas maciņā ienāk krietns žūksnis arī no Rīgā strādājošajiem. Vienīgi pašvaldībai būtu jāpacīnās par savu iedzīvotāju interesēm arī tajos brīžos, kad pasažieru pārvadātāji kārtējo reizi grasās celt cenas biļetēm vai samazināt reisu skaitu. Jā, un beidzot tak varētu salabot ietves Zemgales prospekta posmā līdz dzelzceļa stacijai, tur bedres kā pēc bumbvedēju uzlidojuma.

pirms 6 gadiem, 2012.07.02 08:21

RIX

Kaut kā pietrūkst zocialista Ivara Jakovļeva viedokļa. Bet jaukas visiem brīvdienas! :)
Man diemžēl jāsāk naktsmaiņa. Arī Rīgā. :)

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 18:09

Žukovkas betmens

Nu es strādāju Rīgā un dzīvoju Jelgavā, un kas no tā? Lasu un nesaprotu šīs ņemšanās jēgu. Pēc pēdējā komenta redzu, ka kaut kādu garlaikotu darbabiedru sarakste.
Tas jau bez statistikas redzams, ka Rīga ir pārspīlēta ūdensgalva. Pasaules praksē to risina tā, ka daudzas valsts iestādes izkaisa pa reģioniem. Zemkopības ministrija varētu atrasties Jelgavā, un tad arī jelgavnieki strādātu Jelgavā, bet viņu dzīvēs nekas daudz no tā nemainītos, bet uzlabotos Jelgavas infrastruktūra. Tā ir decentralizācija, kas velta uzmanību reģioniem.
Pat ES līmenī to ievēro - Eiropas Komisija ir Briselē, finanšu vadība Frankfurtē, Eiropas Savienības Tiesa - Luksemburgā, Eiropas Padome un cilvēktiesību tiesa - Strasbūrā, un katra no tām - citā valstī. No tā gan Latvija varētu ņemt piemēru, piemēram, Satiksmes ministriju pārceļot uz Rēzekni. Lūk, arī Latgalei attīstība. Un mazāk sekot mazai valstij nepamatotas birokrātijas piemēriem.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 16:28

to to ozis

Hei, Tev taču atvaļinājums tikai nākamnedēļ. Kāpēc šodien nestrādā, bet drāz klaviatūras pogas?

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 13:55

šaubas rada arī šis

Redzu pamatotas aizdomas:
kurmīc 29.06.2012. 09:13:29
Vai tiešām Jelgavā ir tik daudz strādājošo pensionāru?
Pēc datiem valsts mērogā, ekonomiski aktīvu strādājošo kopējās attiecībās ir aptuveni trešā daļa iedzīvotāju. Tātad, ja Jelgavā ir ap 64 000 iedz., tad strādājošo varētu būt ap 22 000, bet ja ir vairāk nekā 30 000, tad vai nu kaut kas nav kārtībā ar VID datiem, vai arī Jelgavā tiešām ir ap 10 000 strādājošu penšu (īpaši ņemot vērā, ka izbrauc no valsts darbspējīgie)... Kaut kas tai statistikā man nešķiet īsti.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 13:46

jo dziļāk mežā, jo rīts gudrāks par vakaru :)

bet manas aizdomas arī līdzinās šim komentāram: to ozis 29.06.2012. 13:20:27

es to sarakstu varu turpināt, ka arī Jelgavas spēļu zālēs strādājošie tādā gadījumā ir Rīgā strādājošie, jo, pie "Klondaikas" SIA "Furors" ir Rīgas uzņemums, laikam arī "Zemgales Ziņu" redakcija sanāk Rīgas uzņēmums utt., utt. - t.i., man arī šķiet, tad būtu jābūt vēl vairāk Rīgā strādājošo it kā

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 13:45

jo dziļāk mežā, jo rīts gudrāks par vakaru :)

un vēl ir franšīzes uzņēmumi, kuros visu nosaka tas, vai franžīze ietver vai neietver grāmatvedību.
(t.i., pie ELVI ir Rīgas zīmols, bet Jelgavas SIA, līdzīgi Čili picai, tak tas SIA var būt vēl trešās teritorijas, bet citos gadījumos franšīzes devējs nodrošina arī grāmatvedības pakalpojumus, un tad juridiski darbinieks nestrādā tajā vietā, kurā strādā de facto. Taisnība ozim par to piemēru ar tālbraucēju)

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 13:40

to to ozis

jā, nodoklis ienāk jelgavā - pašvaldībai, taču iemaksā to rīgā reģistrēts uzņēmums. un tas nozīmē, ka rimčika darbinieki ir pieskaitīti rīgai. par valsts mežiem utt neesmu gan pārliecināts, jo sadales tīkliem un mežiem ir atsevišķi reģistrētas struktūrvienības. tāpat kā latvijas gāzei, piemēram.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 13:31

to ozis

lai gan, laikam es te pats bišķi saputrojos, aizrāvos ar sadali, bet runa ir par iekasēšanu... Nezinu. Mani tomēr māc šaubas, ka pilnīgi visi valsts iestādēs strādājošie parādās kā Rīgā strādājošuie. Tādā gadījumā Rīgā būtu jāstrādā vēl vairāk jelgavnieku, nekā tas ire patlaban!!!!
Padomājiet paši!!! Latvijas valsts meži, Valsts mežu dienests, Latvijas valsts ceļi, Latvenergo, Sadales tīkls, Latvijas Dzelzceļš, Pasažieru vilciens - tie visi ir Rīgā reģistrētie. Arī tad tā statistika ir nepareiza, jo tādā gadījumā Rīgā strādājošo, šķiet, būtu jābūt vēl vairāk.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 13:20

to ozis

hmmm, pēc tevis minētā sanāk, ka arī Jelgavas VID darbinieki nodokļus maksā Rīgai nevis Jelgavai, jo VID tak arī reģistrēts Rīgā? Un Valsts policijas darbinieki arī? :)))

Kopumā...
Man gan šķiet, ka, tieši ja vadās pēc IIN, tad šeit lažo gan VID, gan ZZ. Ir uzņēmuma nodoklis, un ir darba ņēmēja nodoklis - nevajag putot šīs lietas!
Atceros, kad strādāju Rīgas uzņēmumā Rīgā, Rīgas grāmatvedei bija jāiedod Jelgavas teritoriālais kods, un tik un tā mani nodokļi nāca uz Jelgavu. Deklarācijas taču mēs aizpildam pēc dzīvesvietas nevis darba vietas. Un man Jelgavas VID tā arī savulaik pastāstīja, ka Rīgas uzņēmuma nodoklis paliek Rīgā, bet Rīgā strādājoša jelgavnieka nodoklis atnāk uz Jelgavu.
IIN ir piesaistīts pierakstam.

Tas VID darbinieks, kas komentēja ZZ, ir smagi iebraucis auzās! Nodokļa samaksu īsteni darbavieta, bet nodoķal sadalījumu saņem pašvaldība.

t.i., no likuma Par iedzīvotāju ienākuma nodokli:

26. pants. Nodokļa sadalīšana

1. Nodokļa summas, no kurām atskaitītas šā likuma 19.panta ceturtajā daļā minētās summas, tiek ieskaitītas maksātāja deklarētās dzīvesvietas pašvaldības budžetā un valsts pamatbudžetā atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktajam sadalījumam.

2. Kārtību, kādā nodokļa summas un ar to saistītās nokavējuma naudas un soda naudas šā panta pirmajā daļā noteiktajā sadalījumā tiek ieskaitītas budžetā, nosaka Ministru kabinets.

3. Nodokļa summas no maksātāja taksācijas gada ienākuma atbilstoši gadskārtējā valsts budžeta likumā noteiktajam sadalījumam tiek ieskaitītas tās pašvaldības budžetā, kuras administratīvajā teritorijā personas deklarētā dzīvesvieta bija taksācijas gada sākumā.

Tā kā, man šķiet, ka ar domes statistiku viss ir kārtībā, un kļūdās VID, jo VID redz tikai nodokļa iekasēšanas procesu, bet neredz tā sadales procesu, ko īsteno Valsts kase, un pašvaldība labāk nekā VID redz ko, cik un no kā tā saņem... ;))

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 13:08

ozis

Par ko ir diskusija un raksts. Ne Jelgavas domei, ne ZZ nav ne mazākās sajēgas par ko ir runa.
Iedomājamies Latvijas pastu, tam ir filiāles visā Latvijā, bet reģistrācijas adrese Rīgā. Tātad visi strādājošie skaitot pēc reģistrācijas vietas ir Rīgā. VIDam neinteresē, kur tas cilvēks faktiski (kādā administratīvā teritorijā) strādā, galvenais, lai tiek nomaksāti nodokļi.
Tas pats attiecas uz visām bankām, lielveikaliem utt. (reģistrēti Rīgā vai Ķekavas novadā)

Pareizā atbilde tādu datu kurā teritorijā cilvēks strādā (sēž, zāģē, būvē) šobrīd nav. Pamēģiniet noskaidrot, kurā teritorijā strādā tālbraucējs šoferis.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 10:04

Un vēl

Cik Jelgavnieku pēdējo 20 gadu laikā ir pametuši pilnībā dzimto pilsētu un dzīvo un strādā Rīgā, vai ārzemēs.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 09:42

ll

Un cik tad jelgavnieku strādā Rīgā? ZZ ārī VIDā precīzus datus neatrada?

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 09:36

kurmīc

Bet man gan šķiet, ka diezin vai tik daudz Jelgavas uzņēmumu reģistrēti Rīgā, un varbūt VID precizējums izlīdzina apjomu, tak no ikdienas novērojumiem zinu, ka lielākā daļa manu apkārtējo Jelgavas radu un draugu strādā Rīgā. Tas jau normāli. Visur pasaulē liepilsētu tuvumā esošie darba gaitās migrē. Un Jelgavā jau nemaksā normālas algas.

Sorry par saraustītu "spamu", rakstu te no vairākiem datoriem, paralēli darbu darot. Jā, un rakstu no Rīgas... :))

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 09:32

kurmīc

Un Pēterim laikam taisnība. Tai pārskatā sanāk, ka Rīgā strādā vismaz par 1000 jelgavnieku vairāk. Nezinu daudz uzņēmumu Jelgavā, kuros strādātu 500+ cilvēku (šķiet, tik lielu te pat nav).
No tā tad tiešām var secināt, ka tādā gadījumā ļoti liela daļa Jelgavas uzņēmēju negrib reģistrēties Jelgavā, un tas savukārt tiešām liek aizdomāties, ka kaut kas nav kārtībā ar VID nodaļas darbu.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 09:21

kurmīc

Vai tiešām Jelgavā ir tik daudz strādājošo pensionāru?
Pēc datiem valsts mērogā, ekonomiski aktīvu strādājošo kopējās attiecībās ir aptuveni trešā daļa iedzīvotāju. Tātad, ja Jelgavā ir ap 64 000 iedz., tad strādājošo varētu būt ap 22 000, bet ja ir vairāk nekā 30 000, tad vai nu kaut kas nav kārtībā ar VID datiem, vai arī Jelgavā tiešām ir ap 10 000 strādājošu penšu (īpaši ņemot vērā, ka izbrauc no valsts darbspējīgie)... Kaut kas tai statistikā man nešķiet īsti.

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 09:13

Pēteris

Pateicoties Jelgavas VID attieksmei daudzi Jelgavas uzņēmēji labāk strādā un reģistrē uzņēmumus Rīgā ...

pirms 6 gadiem, 2012.06.29 08:37

Vietējās ziņas