Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs: Gads tūrismā bijis ražīgs (ar foto) 5

Kultūras, aktīvais un sporta, dabas, kā arī industriālais tūrisms ir virzieni, kuru attīstīšanā Jelgavas Reģionālais tūrisma centrs (JRTC) šogad nolēmis pievērst pastiprinātu uzmanību. Tāpēc tas cer uz vēl lielāku sadarbību ar pilsētas, Jelgavas un Ozolnieku novadu tūrisma un viesmīlības nozares pārstāvjiem. Viņi piektdien seminārā Jelgavā pārrunāja savas darbības aktuālos jautājumus.

Vērtējot pērn paveikto, JRTC vadītāja Anda Iljina atzīst, ka centra pirmais darba gads bijis gana ražīgs. Piemēram, izdevies nodibināt sadarbību ar trim vietējām pašvaldībām, kuru tūrisma piedāvājuma popularizēšanā centrs cenšoties ievērot vienlīdzības principu. Rīkoti semināri un izbraukumi uzņēmējiem, gatavoti tūrisma materiāli. Tāpat JRTC viens no pirmajiem tūrisma centriem Latvijā mainījis darba laiku, pieskaņojot to apmeklētāju pieprasījumam. JRTC atvērts katru dienu no pulksten 9 līdz 22, bet svētdienās – līdz pulksten 18.Aktīvs darbs turpināsies arī šogad. Ieplānoti ne tikai semināri tūrisma uzņēmējiem, bet arī iepazīšanās tūres tūrisma operatoriem un žurnālistiem, īpaši tūrisma sezonas atklāšanas un noslēguma pasākumi, tematiski tūrisma vakari un citas aktivitātes. JRTC Tūrisma informācijas nodaļas vadītāja Vita Kindereviča atklāj, ka tuvākajā laikā tiks atvērta arī interneta mājas lapa www.visit.jelgava.lv, kurā ar tūrisma piedāvājumu Jelgavā, Jelgavas un Ozolnieku novados varēs iepazīties latviešu, krievu un angļu valodās.Izvērtējot tūristu aktivitāti, noskaidrots, ka visapmeklētākais objekts mūsu pusē pērn bijis Sv.Trīsvienības baznīcas tornis. Tur viesojušies teju 40 tūkstoši apmeklētāju. A.Iljina piebilst, ka tornis izpelnījies arī lielu jaunlaulāto interesi. Pagājušajā gadā tur notikušas desmit laulību reģistrācijas. Daudzi jaunie pāri torni tāpat izvēlējušies kā vietu, kur atvest ciemiņus un fotografēties. Otrajā vietā tūrisma objektu apmeklētības ziņā ierindojies Ģ.Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzejs. Tur pabijuši 14,5 tūkstoši interesentu, kas gan ir par teju trešdaļu mazāk nekā 2010. gadā. 10,2 tūkstoši apmeklētāju (par astoņiem procentiem mazāk) viesojušies Ziemassvētku kauju atceres muzejā «Mangaļi». Savukārt LLU muzejs piedzīvojis par septiņiem procentiem vairāk viesu, un ar saviem 9294 apmeklētājiem ierindojies ceturtajā vietā. Topa piecinieku noslēdz Elejas muižas parks. Precīzu datu nav, bet tiek lēsts, ka pērn parku apmeklējuši aptuveni astoņi tūkstoši interesentu. Par tūrisma iespējām Jelgavas, Ozolnieku un Jelgavas novados seminārā dalījās arī visu trīs pašvaldību vadība.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Liene

Jelgava tas ir ārprāts! Man darba kolēģe no Lietuvas bija atbraukusi ciemos un pie reizes lūdza parādīt pilsētu. Beigās vienīgie divi jautājumi bija- kāpēc Jelgavā tik sliktas ielas un kāpēc pilī nevar brīvdienās tikt iekšā lai to apskatītu! Man bija kauns. Par kādu tūrismu runā tā ierēdne, kurai no maniem nodokļiem maksā algu? Ja Jelgavas dome nemāk un nesaprot kā organizēt tūristu piesaistīšanu, tad netērējam tam pašvaldības naudu.

pirms 6 gadiem, 2012.01.28 10:44

SS

durai no tūrisma centra PAR VISIEM 100% TAISNIBA. JELGAVA NAV KO REDZET!!!! GARLAICIGA, PELEKA, NOPLUKUSI, BEDRAINA UN PUTEKLAINA PILSETA.

pirms 6 gadiem, 2012.01.27 20:01

zrkac

Kāds sakars tūrismam ir ar pieaugušo izglītību? Reference uz, ko šajā seminārā darba laikā dara S.Vīksna (ZRKAC direktore) un L.Miķelsone (ZRKAC uzņēmējdarbības atbalsta nodaļas vadītāja).
Šādos gadījumos laikam jāpazvana uz ZRKAC biroju, lai dzirdētu, kādā seminārā tad vadītāji ir.

pirms 6 gadiem, 2012.01.27 18:36

Tūrisma profesionālis

Ak, dies, ar kādiem datiem muld tautai! Tādu vietu apmeklējums, kā muzejs, tornis, tak neliecina par tūrisma pieaugumu! Jelgavnieki Jelgavā nav uzskatāmi par tūrisma rādītāju un parasti vietējo muzeju, drupu vai visādu torņu apmeklētāju dominējošs īpastsvars ir vietējie, kas jāmīnuso no kopējā, lai iegūtu rādītāju, uz kuru iespringt tūrisma mārketingam. Kārtējā iestāde Jelgavā, kur sapulcēti radi un draugi nevis profesionāļi. Faktiski patiesam tūrisma Jelgavas infrastruktūra nemaz nav piemērota. Ar šīs pilsētas normālu naktsmitņu (nevis LLU hosteļu) skaitu te pat vidusmēra starptautisku konferenci nevar uzrīkot. Labākajā gadījumā - pieturas punkts pa ceļam uz Rundāli.

pirms 6 gadiem, 2012.01.27 17:31

durai no tūrisma centra

Jūs pārstāvat kārtējo pašvaldības naudas atmazgāšanas centru, ko vada jūsu mafijas patrons Rāviņš. Jūs un tūrisms iesat divas nesavienojamas lietas! Jelgavā nav tūristu, Jelgavā ir caurbraucēji, kuri nomaldījušies, jo nekur nav norādīts, kā viņiem izkļūt no šīs puvušās pilsētas ar izdangātajiem ceļiem.

pirms 6 gadiem, 2012.01.27 16:23

Vietējās ziņas