Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas skolēniem no nākamā mācību gada būs jauns dokuments 8

No nākamā mācību gada pilsētas izglītības iestāžu skolēniem būs jauns dokuments – «Jelgavas pilsētas skolēnu apliecība», kas dos tiesības braukt pilsētas sabiedriskajā transportā ar braukšanas maksas atvieglojumiem mācību gada laikā. Ņemot vērā, ka braukšanas atvieglojumi attiecas uz visiem pilsētā deklarētajiem skolēniem, bezskaidras naudas norēķina braukšanas karte kalpos arī kā skolēnu apliecība.

Šāda dokumenta izstrādi ierosinājis SIA «Jelgavas autobusu parks», lai samazinātu skaidras naudas norēķinus sabiedriskajā transportā un braukšanai nepieciešamo dokumentu skaitu, skaidro pašvaldības Sabiedrisko attiecību sektors. Līdz šim skolēnam par skaidru naudu bija jāiegādājas mēnešbiļete un autobusā tā bija jāuzrāda kopā ar skolēnu apliecību. No nākamā mācību gada skolēnam transportā būs jāuzrāda tikai jaunā braukšanas karte.Jaunā kārtība paredz, ka braukšanas dokuments būs kā personalizēta maksājumu karte, kurā ieskaitot naudu, varēs samaksāt par braucienu pilsētas sabiedriskajā transportā. Pirms sākt karti izmantot kā maksāšanas līdzekli, tā būs jāaktivizē bankā. Lai to izdarītu, vecākiem būs jāatver konts bankā un jāieskaita tajā maksājuma daļa, kas līdz šim skaidrā naudā bija jāmaksā par mēnešbiļetes iegādi. Pašvaldības nosacījums, ka konta atvēršanai jābūt bez maksas un bankai šī procedūra vecākiem jānodrošina bērna mācību iestādē.Jaunais dokuments vienlaikus būs arī skolēnu apliecība. Sākotnēji visi skolēni ar plastikāta karti tiks nodrošināti par brīvu un izmaksas segs SIA «Jelgavas autobusu parks».Veidojot kartes, tiks nodrošināta visu skolēnu fotografēšana, lai iegūtu vienota stila digitālās fotogrāfijas, kas tiks izmantotas apliecības izgatavošanā. Skolēnus un viņu vecākus par visām ar apliecības izgatavošanu un aktivizēšanu nepieciešamajām darbībām informēs bērna izglītības iestādē. Datu apstrādi veiks Izglītības pārvaldes un pašvaldības speciālisti.Jautājumu par jauno norēķinu sistēmu pilsētas autobusos skatīja Jelgavas Domes Izglītības, kultūras un sporta komiteja, gala lēmumu pieņems Jelgavas pilsētas dome 26.aprīlī. Lēmuma projekts, tāpat kā iepriekš, paredz braukšanas maksas atvieglojumu no 2012.gada 1.septembra 50 procentu apmērā no braukšanas maksas, bet ne vairāk kā divi lati dienā mācību gada laikā sabiedriskajā transportā Jelgavas pilsētas nozīmes maršrutos. Tas nozīmē, ka kopā ar vecāku līdzfinansējumu 50 procentu apmērā, skolēns ar atlaidi, ja tas nepieciešams, varēs braukt ar autobusu ne vairāk kā astoņas reizes dienā. Tas nozīmē, ja dienas kopīgās izmaksas ir četri lati, tad divus latus sedz pašvaldība un divus – vecāki.Braukšanas atlaides, līdz ar to jaunās kartes, varēs izmantot Jelgavā deklarētie speciālo izglītības iestāžu un vispārējo izglītības iestāžu klātienes, Jelgavas Amatu vidusskolas, Amatniecības vidusskolas un Jelgavas Mūzikas vidusskolas skolēni.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Kāpēc gan Jelgavas pašvaldībai būtu jāmaksā par novada skolēniem? Lai maksā novada pašvaldība.

pirms 6 gadiem, 2012.04.19 15:37

Doma

Novadam ir jānodrošina līdz tuvākajai mācību iestādei, bet Jelgava jau nu nebūs tuvākā, ja 7.klases skolēns vēlas ģimnāziju, tad var arī maksāt!

pirms 6 gadiem, 2012.04.19 14:50

To atkal izdomāja, lai skolēni nebraukātu tad kad grib, un kā grib, jau uz skolēnu mēnešbiļetēm žēlo, rīkļu rāvēju banda!

pirms 6 gadiem, 2012.04.19 12:37

...

laucinieks paliek laucinieks, bet pilsētnieks-tā jau ir diagnoze.

pirms 6 gadiem, 2012.04.19 12:33

tā domā novada šefi

anonīms- tieši tā.
tie ir otrās šķiras skolēni, kuriem atlaides nebūs. nav ko braukāt, lai sēž mājās , ja nav nauda par pilnu biļeti

pirms 6 gadiem, 2012.04.19 09:43

Un tie skolēni, kuri mācās Jelgavas skolās, bet ir deklarēti Jelgavas novadā???

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 22:21

anonims

cik es saprotu. Tie kas dzivo jelgavas rajonous un macaas jelgavas rajonu skolās, tie nevares dabut so atlaidi! :@

pirms 6 gadiem, 2012.04.18 21:51

Vietējās ziņas