Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas slimnīcā bez maksas varēs apgūt medicīnas māsas profesiju (papildināta) 10

Jelgavas pilsētas slimnīcā no šā gada septembra būs iespējams bez maksas apgūt medicīnas māsas profesiju, informē Jelgavas pašvaldība.

 

Šāda izglītības ieguves iespēja tiek nodrošināta, īstenojot Latvijas Universitātes (LU) Rīgas Medicīnas koledžas un Jelgavas pilsētas slimnīcas sadarbības projektu. Mācību gaitā trīs gadu laikā kursā "Māszinības" interesentiem būt iespēja iegūt pirmā līmeņa augstāko izglītību, bet uz divu gadu apmācībām aicinātas medmāsas, kuras ilgstoši nestrādā medicīnā, bet vēlas atsvaidzināt zināšanas un atgriezties darbā veselības aprūpē.

 

Jelgavas pilsētas slimnīcas valdes loceklis Andris Ķipurs norāda, ka, īstenojot apmācību programmas, nākotnē plānots ar vidējo medicīnisko personālu nodrošināt Jelgavas slimnīcu un citas pilsētas veselības aprūpes iestādes. Šobrīd Jelgavas pilsētas slimnīcā strādā 150 medmāsas, no kurām aptuveni 60 procenti jau ir pirmspensijas vecumā.

 

Plānots, ka medmāsu apmācības notiks Jelgavas pilsētas slimnīcā, taču atsevišķas nodarbības tiks rīkotas arī LU Rīgas Medicīnas koledžā. Jelgavas pilsētas slimnīca mācību procesā nodrošinās studentiem mācību telpas, kā arī prakses vietu, bet mācību saturu un procesu koordinēs koledžas mācībspēki.

 

Pieteikties mācībām iespējams līdz janvāra beigām, un apmācības notiks, ja katrā no grupām tiks uzņemti aptuveni 30 interesenti. Medmāsu apmācības tiek finansētas no valsts budžeta. Pieteikties var Jelgavas pilsētas slimnīcas personāldaļā, zvanot pa tālruni 63030110, un savu pieteikumu sūtot uz e- pasta adresi: jelgslim. personals@apollo.lv.

 

Jelgavas pilsētas slimnīcas pārstāve Solveiga Ābola stāsta, ka interese par iespēju slimnīcā apgūt medicīnas māsas profesiju ir liela, un šobrīd jau ir saņemti vairāk nekā 30 pieteikumi. Taču pieteikumu pieņemšana turpināsies līdz janvāra beigām, un tiks pieņemti visi iesniegumi, izvērtēšanu atstājot Rīgas Medicīnas koledžas ziņā.

 

“Pieredze gan rāda, ka sākoties studijām un  30  stundas nedēļā apgūstot teoriju un prakssi, puse mācīties gribētāju  “atbirst”. Mēs, Jelgavas pilsētas slimnīca, nodrošinām telpas, mācībspēkus un prakses, lai tie, kuri dzīvo Jelgavā, varētu apvienot mācības ar praksi un viņiem nebūtu jābraukā uz Rīgu. Rīgas Medicīnas koledža ir ļoti ieinteresēta, mēs arī, un, iespējams, ka varētu tikt izveidotas arī vairākas grupas,” tā daktere S.Ābola.

 

Latvijas māsu asociācijas dati liecina, ka kopumā Latvijā reģistrēti gandrīz 19 000 medmāsu, bet profesijā strādā nedaudz vairāk par 8000. Tuvākajos gados medicīnas māsu skaits turpinās sarukt, jo palielinās profesijā strādājošo vecums. Trešdaļa medmāsu ir pirmspensijas vecumā, bet septiņi procenti - vecākas par 65 gadiem. Pasaulē uz vienu ārstu ir vidēji 2,4 medmāsas, bet Latvijā šis rādītājs ir krietni mazāks - 1,6.


Foto: no arhīva

  

Pievieno komentāru

Komentāri 10

sinatra

Kur pieteikties mācībām iespējams līdz janvāra beigām??

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.08 11:24

Nu Ko

??? JOCĪGS JAUTĀJUMA SAVIRKNĒJUMS???

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.08 12:31

opā

Mācībām var pieteikties autoskolā, tamborēšanas kursos. Koledžā un augstskolā var pieteikties studijām.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.08 16:07

Made

Kur var atrast vairăk informăciju par šo?

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.08 14:31

Nora

Tiešām! Man arī interesētu uzzināt ko vairāk par šo piedāvājumu! Man tas būtu aktuāli!
Kur pieteikties? Kur interesēties?

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.08 14:47

tā raksta JV

Interesenti aicināti pieteikties, zvanot uz Jelgavas slimnīcas personāldaļu pa tālruni 63030110 vai rakstot pa e-pastu jelgslim.personals@apollo.lv.

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.08 15:22

ince

Ģintermuižā mācās ne tikai māsas, bet arī māsu palīgi... Jau labu laiku notiek šīs mācības

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.09 07:41

Jolanta

Tas ir gan interesanti!Vai vispār bez jebkādas pieredzes cilvēku var pieņemt,lai iegūtu medmāsas profesiju?

pirms 6 mēnešiem, 2019.01.12 14:54

to Jolanta

Ak dies. Domā vispirms jāpastrādā par medmāsiņu un tad tik jāiet mācīties?

pirms 5 mēnešiem, 2019.01.13 17:00

Vietējās ziņas