Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzija gatavojas pārmaiņām 13

Gatavojoties pārejai uz jauno ēku Sarmas ielā 2, Jelgavas Spīdolas Valsts ģimnāzijā notiks pārmaiņas arī mācību pro­grammās – tajās tiks integrētas vairākas jaunas lietas. Turklāt dažas no tām ne tikai vidusskolā, bet arī pamatskolā no 7. līdz 9. klasei. “Nemainīsies tikai skolas ēka, lai gan lielākas telpas mēs gaidījām no 2014. gada un bijām izplānojuši arī šīs pārmaiņas, kuras tagad gribam strauji realizēt,” uzsver skolas direktore Ilze Vilkārse.
Uzņemšana Spīdolas Valsts ģimnāzijas 7. (8.) un 10. klasēs ir izsludināta, un uz iestājpārbaudījumiem jaunieši vēl tiek gaidīti 17. jūnijā, kam sekos uzņemšanas pārrunas saskaņā ar grafiku. Direktore īpaši izceļ atvērto durvju dienu 20. maijā, kad pulksten 12 skolas zālē paredzēta diskusija ar jauniešiem par viņiem un skolai saistošām tēmām.
I.Vilkārse stāsta, ka tiks saglabāti visi trīs skolas mācību virzieni – sociāli humanitārais, komerczinību un matemātikas–dabaszinātņu (vides). 

Mācīsies stāstīt pasaules stāstus


Sociāli humanitārajā virzienā vidusskolēni, sākot no 10. klases, varēs mācīties mediju skolā, kuras programmu pašlaik veido ģimnāzijas angļu valodas skolotājs Fulbraita stipendiāts no ASV Džozefs Džeks Horgans. Programma top, izvērtējot arī Latvijas augstskolu RISEBA un Liepājas Universitātes studiju pro­grammas, un tā būs vērsta uz sadarbību ar žurnālistiem praktiķiem ēnu dienās un citos formātos. Liela uzmanība tiks pievērsta audiovizuālām aktivitātēm sociālajos tīklos un ārpusstundu aktivitātēm. Nākotnē skolā varētu tapt pat Jelgavas jauniešu mediju centrs – arī šādu iespēju pieļauj direktore.

Visu rakstu lasiet 9. maija “Zemgales Ziņās”

Foto: Eva Pričiņa        

 

 

Pievieno komentāru

Komentāri 13

mhh

Mācīsies stāstīt pasaules stāstus. Šito jau pats pilsētas vadonis varēja stāstīt, viņam pasakas stāstīt labi padodas. Cerams, ka nākamajās vēlēšanās atkal nobalsos 40% iedzīvotāju un 36% no tiem būs budžetnieki.

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.13 13:14

cepcepkuku

vēl tu neesi izcepies!?

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.14 07:45

Susurs

Jā, nu, galvenais, ka Fulbraita stipendiāts no ASV!) Mūsdienu jauniešiem pašapziņa pāri galvai, bet tās zināšanas čiks vien ir. Māka komunicēt un prezentēt, atrast internetā vajadzīgo informāciju un vervelēt angļu mēlē. Kādreiz man likās dīvaini, ka ASV neviens nezināja, kur atrodas un kas tā ir-Latvija. Bet, tas ir normāli, jo viņu izglītības sistēma ir tāda. Uz to mēs arī ejam, atsakoties no visa vecā kā paša sliktākā.

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.13 13:53

Es

Un kurš strādās, ja visi izmācīsies tikai runāt?

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.13 15:02

Biete

Tagad visi ir ekonomisti, juristi un politiķi ar milzu ambīcijām.Tādas profesijas kā santehniķi, atslēdznieki ir izmirstošas, mainoties paaudzēm.

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.13 15:55

Viņš

ir taču 1.ģimnāzija

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.13 19:56

acis

Taisni raudiens nāk, saprotot, cik atrauti no reālās dzīves tiks skoloti jaunieši .

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.13 23:57

raudiens

Jūs droši varat doties izraudāties. Šajā skolā skolēniem ļoti daudz ir jāapgūst un jādara pašiem, kas tieši veido gatavību reālajai dzīvei.

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.16 19:30

Renāte

No kura gad varēs iestāties skolēni 1.klasē?

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.16 20:18

..

Šī skola nav tāda, kādu to mālē visos vietējos laikrakstos un atvērto durvju dienās. Skolas līmenis ir strauji krities, un tagad ar visādām pasakām par super jauno izglītības programmu, cenšas pievilināt vēl audzēkņus. Vecāki! Ja negribiet redzēt bērnus iznīkušus, padomājiet vēlreiz, kur tos sūtīt mācīties.

pirms 2 mēnešiem, 2019.05.17 07:17

Vietējās ziņas