Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas un Tērvetes novadi sākuši pārrunas par iespējamo apvienošanos 13

Nesagaidot Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) jauno reģionālo reformu, Jelgavas un Tērvetes novadu pašvaldības jau ir sākušas apspriest iespējamo apvienošanos nākotnē, šodien vēsta laikraksts "Latvijas Avīze".

 

Jelgavas novada priekšsēdētājs Ziedonis Caune (ZZS) atbalstītu tuvināšanos ar salīdzinoši nelielo Tērvetes novadu, ko Jelgavas domnieki sēdē plāno apspriest jau šonedēļ.

 

"Mēs varētu būt pirmie, kas labprātīgi apvienojas. Ja to izlemsim šogad, tad mūs neviens vairs neizkustinātu," sacīja Z.Caune. Tērvetes novada priekšsēdētāja Dace Reinika (ZZS) negribot steidzināt notikumus, bet varot apstiprināt, ka ar kaimiņu pašvaldību ir notikušas sarunas par mājokļu apsaimniekošanas funkcijas deleģēšanu Jelgavas novada komunālajam uzņēmumam, jo Tērvete kā maza pašvaldība nevarot izveidot savu uzņēmumu.

 

Uz vaicāto, vai abi novadi kādreiz varētu arī apvienoties, D.Reinika atbildēja, ka tādu iespēju nevarot izslēgt. Viņa apzinoties, ka reformas turpināšanas gaitā Tērvetes novadu ar 3400 iedzīvotājiem gribēs kādam pievienot. Jelgavas novads tai ir vistuvākais, jo abas ir lauku pašvaldības un to centrā nav pilsētas, kurā varētu koncentrēties resursi. Tas nozīmē, ka Jelgavas novadā notiek līdzsvarota visu tajā iekļauto teritoriju attīstība.

 

D.Reinika uzsvēra, ka Tērvetes novada vadība konsultēsies ar uzņēmējiem un iedzīvotājiem, jo esot svarīgas viņu domas par pašvaldības nākotni. "Vienošanās vēl nav notikusi, bet katrs savā mājā mēs kaut ko domājam," piebilda D.Reinika.

 

Ir vairākas funkcijas, piemēram, būvvalde, izglītības un bibliotēkas pakalpojumi, kuras Tērvete deleģējusi Dobeles novadam. "Mums nav nekādu pretenziju pret Dobeli, mūsu cilvēki uz turieni brauca un brauks, bet arī Latvijas brīvvalsts laikā Tērvete bija Jelgavas apriņķī," skaidroja D.Reinika. Viņa minēja vairākas valsts iestādes, ieskaitot Valsts ieņēmumu dienestu, kam neesot filiāles ne Dobelē, ne Tērvetē.

 

Dobeles novada priekšsēdis Andrejs Spridzāns (ZZS) laikrakstam sacīja, ja Tērvete izlems aiziet uz Jelgavas novadu, tad tā esot tās izvēle, bet, viņaprāt, loģiski tas neesot, jo Jelgavas novadam neesot sava attīstības centra.

 

Dobeles novads apvieno lielāko daļu bijušā rajona pagastu un reforma to nebiedē, bet, ja kāds vēlēšoties pievienoties, tad tas būtu iespējams, teica A.Spridzāns.

 

Ar Jelgavas novadu Tērvetei ir arī kopīgas intereses tūrisma attīstībā. "Uz Tērveti tūristi brauc caur mūsu pagastiem," uzsvēra Z.Caune, kurš atklāja, ka abu pašvaldību vadītāju tikšanās sākotnēji bijusi par komunālo pakalpojumu nodrošināšanu Tērvetes novadā, "bet tad mēs aizrunājāmies līdz tam, ka varētu arī apvienoties", atzina Z.Caune. Viņš apgalvoja, ka visos 13 pagastos nauda tiek ieguldīta līdzīgi, kas ir iespējams, ja nav centra pilsētas.


Jelgavas novadā ir gandrīz 24 000 iedzīvotāju, un tas spējot attīstīties pats, "tāpēc mūs nevienam nevar piekabināt", teica priekšsēdis.


Jelgavas novada pašvaldības Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dace Kaņepone aģentūrai LETA gan pauda, ka novada deputāti par iespējamo apvienošanos debatēs nevis šonedēļ, bet gan, iespējams, nākamnedēļ apvienotajā komiteju sēdē. Arī Tērvetes novada domes deputātiem oficiālas debates nemaz nav noritējušas.

 

"Jebkurā gadījumā Jelgavas novada un Tērvetes novada apvienošanās ir vērtējama vienīgi kā pašvaldību iniciatīva, ko var izskatīt Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija, izstrādājot reģionālās reformas nosacījumus un vērtējot kritērijus, pēc kuriem novadu apvienošanās būs iespējama," apgalvoja pašvaldības pārstāve.

 


Foto: no arhīva

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Biruta

Lai tā būtu! BET-par vadītāju gan obligāti jābūt Reinikai!

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.11 19:34

nu, nu

Kāda Reinika? Viņa jau šobrīd vairs negrib pat Tērvetes novadu vadīt, kur nu vēl visu apvienoto monstru...

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.15 10:21

Jānis

Ko ievēlēs domes vairākums, tas arī būs

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.11 19:39

Novadniece

Ļoti laba doma man prieks, ka Jelgavas novads paplašinās.
Es arī par Daci Reiniku, cilvēks savā vietā.

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.11 20:00

Reiniku fane

Protams tikai par Reinikas kundzi! Novadam būtu ļoti laba vadītāja!

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.11 20:44

Rūķu māja

Mēs par!!!!
Ļoti apsveicama ideja, prieks par Jelgavas novada un Tērvetes novada saprātīgo ideju, iedzīvotāji paši izvēlēsies un pieņems pareizo lēmumu novada labklājības celšanai!

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.11 20:52

sula

A Tērvetes alus būs par brīvu? Nu vismaz Ziečam??

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.11 21:28

maksis

tev gailēn tak arī kāds mēriņš atleks no mīksta kakla-,saldajā, putukrējums ja vien ,mikseris, darbojas

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.12 11:21

Janka

Cauņuks sačakarēs Tērveti! Nenovēlu nevienam tādu vadītāju, jo pievieno Tērvetes novadu un ne otrādi! Uj uj būs cunduri!

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.12 08:35

tuttii

Saskaitāmos mainot vietām, summa nemainās...

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.12 09:28

pensionars

kab tik Janka ar slapju airi nesačakarē tavu kupri muldon tu tik muldamajā tāds diženvarens esi tiktu tu Ziedonim pa ķērienam slapja vieta paliktu -ir problēmas ar pauri velcies uz trakonamu Gintermuižā palīdzēs un pieveries atiecībā uz rajona un pilsētas vadītājiem skaidrs muldon

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.12 11:17

jelgavnieks

tas būtu tikai apsveicami Zaļenieki Tērvete vienas no skaistākajām vietām Latvijā pareizi saimniekojot tiktu radīts tāds ekskursiju objekts ka ārzemju tūristi pārpludinātu šīs skaistās vietas un cik vēl ilgi Zemgales pilsēta Jelgava būs kā krāšņa pērle šā novada sirdī Jelgava pateicoties pilsētas saimnieka Rāviņa kunga un viņa komandas veikumam ar katru gadu top arvien sakoptāka skaistākalai veicas un izdodas viss iecerētais

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.12 11:10

Jankam

Vai tas domāts par to, kuram tas mežakuiļa izskats?

pirms 6 mēnešiem, 2019.02.13 15:23

Vietējās ziņas