Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavas vecmātei pasniedz Gada balvu medicīnā

Ceturtdien kultūras pilī "Ziemeļblāzma" Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) sadarbībā ar Veselības ministriju (VM) ceremonijā "Gada balva medicīnā 2018" tradicionāli pateicās par darbu valsts medicīnas speciālistiem. Nominācijā "Gada vecmāte" balva pasniegta Jelgavas pilsētas slimnīcas vecmātei Sanitai Zemītei, informē Jelgavas pašvaldība.

 

Šogad "Gada balva medicīnā" tika pasniegta 15 nominācijās, no kurām astoņās apbalvojamos izvirzīja Latvijas iedzīvotāji. Nominācijā "Gada vecmāte" iedzīvotāji visvairāk balsojuši par jelgavnieci S.Zemīti. Viņa Jelgavas pilsētas slimnīcā strādā no 2000. gada.

 

Vecmāte atzīst, ka lielākais izaicinājums ikdienas darbā ir prasmīga komunikācija. «Cilvēki ir ļoti dažādi, tādēļ ir jāmāk katram atrast pieeju – ir grūtnieces, ar kurām jārunā ļoti uzmanīgi, jo viņas saasināti uztver jebkuru negatīvu informāciju, bet vienlaikus ir topošās māmiņas, kurām viss jāsaka tieši, bez gariem ievadvārdiem,» teic S.Zemīte.

 

Viņa norāda, ka galvenais vecmātes uzdevums ir panākt topošās māmiņas uzticēšanos – tad arī sadarbība izdodas veiksmīga, bet grūtniecība – maksimāli komfortabla. «Cenšos, lai katra māmiņa grūtniecības laikā justu, ka viņa ir īpaša, gaidīta un viņas rūpes vienmēr tiktu uzklausītas,» ikdienas darba gaitas apraksta S.Zemīte.

 

Kolēģi Jelgavas pilsētas slimnīcā S.Zemīti raksturo kā saprotošu, atsaucīgu cilvēku un savas jomas profesionāli, uz kuru vienmēr var paļauties. Savukārt māmiņas, kuras viņu pieteica nominācijai, atzīst – tā ir vecmāte, kura bijusi blakus grūtākajās dzīves situācijās un jau grūtniecības laikā kļuvusi teju par ģimenes locekli.

 

Pasākuma gaitā Jelgavas vecmāti sveica bijusī veselības ministre "MFD Veselības grupas" galvenā ārste ginekoloģijā Ingrīda Circene. Viņa S.Zemītei pasniedza mākslinieka Armanda Jēkabsona veidotu statueti "Dzīvības asns", kas ir kā atgādinājums par dzīvības un veselības vienotību.

 

"Gada balva medicīnā" pasniegta jau devīto reizi – ik gadu tā iespēja pateikt paldies profesionālajiem un nesavtīgajiem mediķiem, sniedzot atbalstu viņu ieguldījumam. Šogad apbalvojumi pasniegti 15 nominācijās, no kurām astoņās apbalvojamos izvirzīja Latvijas iedzīvotāji. Kopumā sabiedrības balsojumā paldies teikts 2746 dažādiem medicīnas speciālistiem. Visaugstāk cilvēki mediķos vērtējuši profesionalitāti, zināšanas, uzticību, pacietību un spēju komunicēt.

 

Iedzīvotāji svinīgo balvas pasniegšanas ceremoniju varēs skatīt LNT televīzijas kanālā  rīt, 17. martā pulksten 15.50. 

 

Foto: publicitātes ("Latvijas Ārstu biedrība")

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas