Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieki sacenšas «Jaunajā profesionālī» un aicina studēt uz LLU

Izstādes «Skola 2012», kas Ķīpsalā risināsies līdz svētdienai, laikā ceturto reizi notiek arī profesionālās meistarības konkurss «Jaunais profesionālis». Tajā savu meistarību apliecina arī Jelgavas Amatniecības un Amatu vidusskolu un Zaļenieku arodvidusskolas topošie elektriķi, metālapstrādes speciālisti, automehāniķi, mēbeļu galdnieki, frizieri, būvnieki, tērpu stilisti un konditori.

«Jūtos ļoti labi un neesmu nemaz uztraukusies. Jāparāda labākais, ko iesmu iemācījusies no saviem skolotājiem,» pirms konditoru konkursa apņēmības pilna ir Jelgavas Amatu vidusskolas audzēkne Evija Kalniņa. Saskaņā ar izlozi meitene savas prasmes profesionālas žūrijas priekšā trīs stundu garumā apliecinās sestdien. Viņai būs jāpagatavo un jānoformē pasniegšanai banketmaizītes un kēksi. Pasniedzēja Gunta Briede pārliecināta, ka viņas audzēknei veiksies labi. Taču tas šajā konkursā neesot galvenais. «Te nedominē, kurš uzvarēs. Dalībnieki savā starpā jau paspējuši sadraudzēties. Priecājas, ja otram labi izdevies,» novērojusi pasniedzēja.Vairums no 26 profesionālās meistarības konkursiem, kuros piedalās 180 jaunieši no 50 izglītības iestādēm, turpināsies līdz svētdienai. Taču daži jau noslēgušies. Piemēram, pusfināla sacensības automehānikā 23 komandu konkurencē starp deviņām labākajām, kuras sacentīsies aprīlī, ir arī Jelgavas Amatniecības vidusskolas puiši – Roberts Grasis, Jānis Jukšs un Dzintars Petrovs.Pārējie portāla zz.lv sastaptie dalībnieki turpina cīnīties par uzvaru. Jelgavas Amatniecības vidusskolas topošajam mēbeļu galdniekam Kristapam Cielavam 22 stundās jāpagatavo halles skapītis. Juris Ziemelis žūrijas priekšā apliecina savas prasmes flīzēšanā, bet Juris Rožāns – dekoratīvajā krāsošanā. Savukārt Artūram Reitiņam un Mārim Vēverim jāmodelē mājas daļa.«Jaunajā profesionālī 2012» sacenšas arī topošie skaistumkopšanas speciālisti. Topošās frizieres Annas Hudožilovas, kura mācās Jelgavas Amatu vidusskolā, uzdevums ir trīs dienās izveidot trīs dažādas frizūras – veikt vīriešu matu griezumu, pirmo reizi satiktai modelei krāsot un griezt matus, kā arī radīt fantāzijas frizūru «Tūkstotis un viena nakts». Pasākumā klātesošos dažādos demonstrējumos, piemēram, iesaistot ziedu aksesuāru pagatavošanā, priecē arī skolas topošie tērpu stilisti. Savukārt Alise Marija Aizpure iesaistījusies uzdevumā, kurā 20 stundu laikā no džinsu auduma jāpašuj kleita un jāizgatavo atbilstoši tērpa aksesuāri.Konkursā tāpat piedalās Jelgavas Amatu vidusskolas topošie metālapstrādes speciālisti, kuriem saskaņā ar rasējumu jāizgatavo detaļa un jāveic tā pilnīga apstrāde. Tāpat viņiem jāparāda prasmes darbā ar simulācijas programmām. Konkursā «Elektroiekārtu instalācija» aicināti piedalīties Zaļenieku arodvidusskolas audzēkņi.Izstādē «Skola 2012» ar savu stendu pārstāvēta arī Latvijas Lauksaimniecības universitāte. Tās pārstāve Anita Narviša stāsta, ka izstādes apmeklētāji vislielāko interesi izrādot par iespējām studēt Meža, Veterinārmedicīnas, kā arī Pārtikas tehnoloģijas fakultātē.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas