Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Jelgavnieki tiek pie drošības pogām 1

20 vientuļie Jelgavas pensionāri šomēnes saņems Mājas neatliekamā izsaukuma dienesta drošības pogu. Ar tā palīdzību cilvēks jebkurā diennakts laikā no savām mājām var izsaukt dežurējošo personālu un informēt par radušos problēmu. Šo maksas pakalpojumu iedzīvotājiem jau vairākus gadus piedāvā Latvijas Samariešu apvienība (LSA), bet šoreiz vecie cilvēki «pogas» saņems bez maksas, pateicoties Eiropas Sociālā fonda atbalstītajam projektam «Drošības poga Zemgalē».

Pakritis cilvēks pats nespēj piecelties, pēkšņs vājums, nespēja piezvanīt pa telefonu, lai izsauktu ārstu – šādās un līdzīgās situācijas bieži vien nonāk vientuļie pensionāri. Dažkārt cilvēki bezspēcībā  tā arī noguļ vairākas stundas un pat dienas, stāsta LSA dienesta vadītāja Valda Ozoliņa.Daudzās Eiropas valstīs šī situācija tiek risināta ar drošības pogas palīdzību. Pēdējos gados to pamazām iepazīst arī Latvijas iedzīvotāji. Šī unikālā sistēma citās Eiropas valstīs ir populārākais pakalpojums, ko pašvaldības vai piederīgie izvēlas saviem tuviniekiem. Piemēram, Zviedrijā cilvēkiem pēc 65 gadu vecuma šis pakalpojums pieejams bez maksas, jo iekļauts valsts programmā, uzsver LSA  Jelgavas nodaļas vadītāja Indra Leitāne – Valdmane.Sistēma ir vienkārša – cilvēkam kaklā iekārta vai ap roku aplikta speciāla trauksmes poga, kas saslēgta ar komunikācijas iekārtu. Brīdī, kad poga tiek nospiesta, dispečers saņems signālu un uzklausa problēmu, kā arī caur speciālu skaļruni, kas izvietots klienta mājā, nodod cilvēkam informāciju. Nepieciešamības gadījumā dispečers uz notikuma vietu nosūta palīdzības brigādi, ja nepieciešams, izsauc ārstu, policiju, ugunsdzēsējus vai sociālo darbinieku. Poga darbojas visu diennakti. Dispečeram signāla saņemšanas brīdī ir pieejama jau iepriekš apkopota informācija par konkrēto cilvēku, kas palīdz operatīvi nodrošināt nepieciešamo palīdzību. «Bijušas dažādas situācijas, kad cilvēks ir teju no nāves izglābts – vienam bija palicis vannā slikti, kāda māmuļa nokritusi dārzā ar sirds infarktu un pati ārstu izsaukt nevarēja, kādam citam pensionāram dzīvesvietā iebrukuši narkomāni un viņš steidzami nospiedis pogu, lai operators izsauktu policiju,» stāsta V.Ozoliņa.Drošības poga nonākusi arī jelgavnieces Ritas Mengotes īpašumā. Pensionāre dzīvo viena, viņai nav neviena tuvinieka, tādēļ par dāvanu ir bezgala pateicīga. «Esmu ļoti laimīga un šī dāvana manu dzīvi padarīs daudz drošāku. Vienreiz jau esmu pārcietusi insultu, bet tad mājās bija vēl cilvēki, kas izsauca ārstu. Tagad dzīvoju viena un man ļoti bail, ja vēl kas tāds atgadīsies, pati ārstu izsaukt nevarēšu, jo ar telefonu rīkoties man ir grūti. Tagad poga man vienmēr būs pa rokai un jutīšos daudz drošāk,» priecājas jelgavniece. 20 vientuļos pensionārus, kas saņems drošības pogas, LSA rekomendēja Jelgavas Sociālo lietu pārvalde.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

asā

Eu, baigi labā lieta. Cik maksā pakalpojums? Manai vecmāmiņai noderētu.

pirms 6 gadiem, 2012.03.31 16:11

Vietējās ziņas